lukino fabry
13.12.15,10:31
Dobry den, ludia potrebujem poradi co mam spravit resp. ako postupovat pri vystavbe rodinneho domu na uzkom pozemku.Ide o 14m siroky pozemok na ktorom chcem postavit bungalow ktory ma sirku 10m. Z jednej aj druhe strany su pozemky prazdne(bez stavby proste iba zahrady) chcel by som ten dom natlacit co najaviac k hranici pozemku(cca 1m od plotu aby som na druhej strane mal volne 3m na prejazd z autom za dom). Hacik je v tom ze susedny pozemok ma sirku 10m je zarasteny a zanedbany, majitelka toho pozemku byva mimo adresy na ktorom je pozemok. Viete mi poradit ako nato bez toho aby som musel kontaktovat majitelku?Niekto vravi ze bez kontaktovania to nepojde lebo musi dat suhlas ze moze byt dom osadeny 1m od jej pozemku a niekto zase vravi ze mam vsetko dotiahnut az tak ze obecny urad jej posle oznamenie o zacati stavby na susednom pozemku stym ze obecny urad jej posle aj ako bude osadeny dom(1m od hranici pozemku) a ze ked sa ona nevyjadri do neakej lehoty tak mozem pokracovat v stavbe domu 1m od hranici pozemku. Za odpovede vopred dakujem.
Mária27
13.12.15,10:11
Určite komunikuj s obecným úradom a vysvetli situáciu. Dá sa urobiť všeličo.
Prikladám ti vyhlášku - pozri § 6. K tomu ti prikladám usmernenie, ktoré ti môže veľa našepkať, ako treba argumentovať.
lukino fabry
13.12.15,10:28
oki idem studovat,dakujem.
p.mac
13.12.15,11:53
poslal som spravu
lukino fabry
13.12.15,11:54
ok
arizona
13.12.15,12:04
Podla mna sa bez kontaktu a vyjadrenia susedov dalej nepohnes. Nejde totizto len o to, co chces ty,ale aj o ich prava.

Mozno je ten pozemok teraz nevyuzivany,ale mozno maju majitelia s nim nejake plany do buducnosti. Tvojim neserioznym postupom a obchadzanim susedov im mozes ten ich pozemok znehodnotit a obmedzit ich v dalsom vyuzivani.
Tebe by sa pacilo,keby si mala takto zmyslajucich a konajucich susedov???

Kazdy projekt sa da prisposobit na urcity pozemok,len teba trochu chciet...
A nie je nic horsieho,ako mat dom postaveny na hranici pozemku, tomu ver...
lukino fabry
13.12.15,13:17
lenze ja ich nebudem kontaktovat ale obecny urad jej posle oznamenie o zacati ukonu ohladne stavby a potom ma neaku lehotu ta majitelka aby sa v pripade nesuhlasu vyjadrila. ja chcem mat bungalov a chcem mat priestor aspon na jednej strane pozemku na prejazd s autom za dom. poschodovy dom stavat nebudem lebo to sa mi absolutne nepaci, vyskusal som kupit ten pozemok od tej susedy ale zachovala sa ako obycajna chud...ra lebo v jednu peknu sobotu sme sa stretli dohodli sa na sume za pozemok s tym ze teda v nasledujuci tyzden uskutocnime predaj/kupu toho pozemku. a panicka mi v pondelok napisala SMSku ze za tu cenu ho nepreda ze preda ho o 2tisc. viac. ja som jej teda odpisal ze nie tolko zanho nedam,za 3dni sa ozvala ze teda mi ho da zatu sumu co sme sa dohodli a zase za 2dni sa rozhodla ze mi ho nepreda,takto ma uz natahuje 3roky....
korela
13.12.15,17:22
Tak jej daj posledný návrh o 5 tis. viac, už by špekulovať nemala a nebudeš pri stavbe domu ničím limitovaný a budeš mať krásny veľký pozemok, možno aj pre deti raz. Neskôr už nebudeš mať šancu svoj pozemok rozšíriť.
Alebo si nájdi nový pozemok a tento predaj. Aj tak už medzi vami nebudú nikdy dobré susedské vzťahy. A aj vďaka tomu, ako na to ideš.
Inak takéto naťahovačky sú pekným zdrojom sporov. Pre prkotiny.
Že ste sa dohodli na prvýkrát, to je pekné, ale dal si jej čas na premyslenie? Zmluva sa nikdy nepodpisuje na počkanie. Žiadna.
marleau
13.12.15,18:04
mne sa to nevidí úzke, veď tam prejde aj nákladné auto
v januári začínam stavať dom na dlhom a iba 9,5 m širokom pozemku dom široký 8,5 metra a dlhý cez 30 metrov. vyriešil som to tak, že pôjdem oddola aj s hrubou stavbou a platňou. Výhoda je, že mám tri výškové úrovne platne. budem sa posúvať tak, aby hydraulická ruka dosiahla tam kam treba a teda nebudem potrebovať susedné pozemky, aj tak sú to role, kde by sa zaborilo aj ľahšie auto nie len žeriav
lukino fabry
13.12.15,18:41
cena za ten pozemok podla dvoch na sebe nezavyslich realitnych maklerov bola z mojej strany vysoka, sami mi povedali ze tam ju treba potlacit scenu dole min o neake 3tisicky.a ano cas mala lebo potom ako mi to vsetko zrusila tak som jej povedal ze ma 2mesiace na rozmyslenie,ak sa dovtedy nerozhodne tak sa zariadim inak.
mareko
13.12.15,19:26
A keby si skúsil zmenu projektu na užší a dlhší? To by stálo za zváženie, ak sa ti nepodarí odkúpiť susedný pozemok ani sa dohodnúť so susedou.
lukino fabry
13.12.15,19:47
to som tiez spekuloval ale to mam vlastne rodicovsky pozemok a je mierne svahovity, to by som potom musel mat uz poschodie a to ja nechcem.
arizona
13.12.15,21:11
Ja chcem, ja chcem...nezda sa ti, ze si dost sebecky? Neviem, ako u vas,ale u nas to funguje tak, ze zaujemca-stavitel si musi sam obehat suhlasy susedov, uradom je to jedno .-) Susede staci,ak bude ziadat dodrzat stav. zakon a si v prdeli...nie len ty chces,ale aj ona ma svoje prava...a myslim si, ze ty nie sí v nejakych stiesnenych podmienkach,takze na teba sa nejaka vynimka nevztahuje.
lukino fabry
13.12.15,21:26
vzhladom nato ze ako sa kumne zachovala ta majitelka nepride mi to sebecke, dalsia vec ten pozemok susedny je tak zarasteny ze mi vsetko prerasta cez plot na moj pozemok,dalej plot patri jej a ten plot je v havarijnom stave takze nemozem pustit ani svojho psa pobehat si po dvore(bez toho aby som ho musel kontrolovat) panicka sa vyjadrila na to vsetko ze ja mam problem a nie ona tak ak sa mi nieco nepaci mam si to poriesit ja.co vobec tomu nechapem lebo to neni moj pozemok ale jej... takze popri tomto mi vobec nepride ze som sebecky.
arizona
13.12.15,21:33
Ziaden zakon jej neprikazuje oplotit si svoj pozemok, je to iba jej dobra vola.Ale naopak,ty ako majitel psa,ci inych zvierat si zo zakona povinny zabezpecit,aby tvoje zviera neslo na cudzi pozemok.Takze, z toho vypliva,ze si mozes vedla susedinho havarijneho plota postavit svoj,aby si dodrzal zakon...a mohol pustit svojho psa volne pospacirovat .-)
buchač
13.12.15,21:38
arizona

Ale ON proste CHCE ...!

Sa už hodnú chvíľu zabávam na tejto téme. :D
Mať takého pánka za suseda ako lukino, si radšej hodím mašľu...;)
branislavp
13.12.15,23:47
Na úzkom pozemku by som nestavala rozľahlý dom. Ak postavíš dom tak ako uvažuješ, budeš mať naveky opletačky so susedom. A už ich aj máš, ešte dom nestojí. Bez súhlasu priamych susedov nezmôžeš nič, pretože v zmysle stav. zákona sa musia k projektu vyjadriť. Najrozumnejšie riešenie je ísť za susedou, lebo Ty ju potrebuješ, s ňou urobiť rozumnú dohodu o predaji. Trochu sa prikrč a vyjednávaj. Nech sa Ti darí.
arizona
14.12.15,06:44
Ja sa nezabavam,skor naopak. Je mi smutno,aķo dokazu byt niektori ludia sebecki,zakerni a bezohladni...
Mária27
14.12.15,08:25
Suseda má ten pozemok ešte užší, ťažko ho predá, ak sa nedohodnú. Aj ona potrebuje jeho.
mareko
14.12.15,10:06
Skús sa poradiť so šikovným architektom, možno na niečo príde. Prípadne napíš do časopisu Pekné bývanie, zvyknú pomôcť a poradiť, prípadne vypracovať dáke návrhy :)
arizona
14.12.15,11:52
10m na sirku nie je az tak malo. Tam sa sikovny,uzky domcek zmesti,keby niekto chcel. Dnes sa take domy bezne stavaju. A prave preto asi suseda nebude suhlasit so stavbou na hranici,lebo by to este viac obmedzilo plany buduceho majitela. Alebo mozno suseda ani neplanuje predat...takze nepotrebuje tohto suseda .-) .
branislavp
15.12.15,09:10
Rozumiem Mária 27, že suseda má pozemok úzky. Ale podľa vyjadrenia zadávateľa príspevku je zrejmé, že mu nechce ísť v ústrety, radšej bude mať ten jej pozemok neošetrený-zaburinený. Preto radím, aby sa pri opätovnom stretnutí osobnom radšej "prikrčiil" a vyjednával s ňou opatrnícky, aby dospel k dohode. Nemôže ísť na susedu "zhurta" a ja chcem takto stavať a hotovo. Tým susedu iba zbytočne podráždil. Zrejme susedu nič netlačí, aby pozemok musela predať. V tomto prípade lukino viac potrebuje susedu, ako ona jeho. A keďže suseda je priamy sused lukino je odkázaný na vyjadrenie k povoleniu stavby na lukinovom pozemku.