SlivkaDesign
13.12.15,12:46
Dobrý deň,

prosím Vás mám takú otázku k práci na hodinovú sadzbu.

Predstavte si, že zákazník chce aktualizovať web. Zákazníkovi dodá podklady a vopred mu poviem maximálny odhadovaný čas práce a k tomu maximálnu sumu za úpravy, ktoré chce vykonať. Napríklad z dodaných podkladov vidím, že to bude cca na 5 hodín práce, tak mu vopred poviem max. 5 hodín práce a max. 30 EUR, ale môže sa stať, že to bude menej času a tým pádom aj lacnejšie. Zákazník teda dostane hornú hranicu, tj. max sumu.

Avšak stáva sa mi, že ma zákazník začne napadať, že nabaľujem hodiny a vedome ho okrádam a že práca je podľa neho na kratšie ako som stanovil. Ako sa prosím voči tomuto brániť, prípadne ako to ošetriť, aby sa toto nestávalo?

Prípadne mi môžete poskytnúť prosím rady a nápady ako lepšie zvládať prácu na hodinovú sadzbu?


Ďakujem za rady.


S pozdravom
kopretinka
13.12.15,15:24
Nerob na hodinovú sadzbu.Keď vieš,koľko to bude trvať a koľko peňazí za to chceš,tak to oznám zákazníkovi ako hotovú sumu bez udania času.Ak nakoniec to urobíš rýchlejšie a lacnejšie,tak už záleží na tebe,či mu to vyfakturuješ za lacnejšie alebo nie.
S hentakým zákazníkom by som sa vôbec nebavila a nerobila pre neho,ak raz súhlasil s cenou,tak nemá čo vymýšľať.
SlivkaDesign
13.12.15,15:35
Ďakujem za odpoveď. Viete už som skúšal pracovať kadejako, ale vždy bol nejaký problém. Buď som sa dostával do straty ja, alebo zákazníkovi stále niečo vadilo. Chcel by som to dať na pravú mieru a zbaviť sa takýchto banalít.

A čo v prípade, ak neviem určiť presnú sumu a musím sa riadiť hodinovkou? Ako to vyriešiť k spokojnosti zákazníka? Ďakujem.
kopretinka
13.12.15,15:55
ja som ešte nevidela hodinové sadzby za veci ohľadne webiek,všade píšu konkrétnu sumu za konkrétnu službu
SlivkaDesign
13.12.15,16:07
Viete stáva sa mi, že ide napríklad o nahodenie blog článkov, ktoré ale môžu byť v rozličnom rozsahu. Mal by som v takýchto prípadoch teda zhodnotiť pre každý článok predom cenu osobitne podľa rozsahu?

Taktiež vykonávam SEO služby a v tomto sa tiež líšia web, informácie a ich rozsah. Bez hodinovej sazdby neviem definovať čas a cenu týchto prác.

Alebo má zákazník na webe kolekciu produktov. Pošle, že chce doplniť 2 produkty (v cenníku by som mal stanovené, že za "Aktualizáciu kolekcie" beriem 10 eur). Už vidím nespokojnosť zákazníka, že za nahodenie 2x obrázok chcem 10 eur.

Chcem tomu predísť.
kopretinka
13.12.15,18:09
tak si daj cenu za jeden obrázok,cenu za jednu stránku ......