vulxy
13.12.15,19:22
zdravim,mam tento problem ..pravdepodobne mam alergiu na psa,nebol som u ziadneho lekara(nechcem komentovat preco) proste som sa samodiagnostikoval a som vymyslel taku fintu... ze by som odcestoval na par dni(samozrejme bez psa:) ) niekde trebars do Tatier alebo nejake kupele,relax .... chcem sa uistit ze to naozaj pes je na vine lebo ked sme dennodenne spolu tak tazko... a potom samozrejme zacnem riesit...otazka moja znie kolko dni zhruba potrva kym sa mi organizmus vrati do normalu,prestanem kychat,svrbiet,nebude tiect z nosu,unava atd..nemyslim tak ze budem uz ako Rambo ale kedy zhruba by malo nastat zlepsenie...pocitam tak 5-7dni,bude stacit?....dakujem za reakcie
lujza.j
13.12.15,18:26
vuxy:)...l vynechávam....
nikde necestuj...praskni si 1x denne zodac....a spraví sa to.....moj chlap je alergický na xy vecí...niektoré aj na +++ až ++++...krížiky + astma....s labrošom majú pupočnú šnúru
terezamaria
13.12.15,18:33
5 - 7 dní nestačí, to vôbec nemusí byť pes.... môže to byť perie, roztoče, prach....aj histamínová intolerancia....jednoznačne nájdi alergológa a daj si spraviť testy, to bude najlepšie.
vulxy
13.12.15,18:42
ano je to najjednoduchsie ten zodac asi aj pomoze ,ale chcem vediet -kde je pes zakopany-
Dav
13.12.15,19:09
môj pes je zakopaný v obci Pinciná pri Lučenci
lujza.j
13.12.15,19:15
moj je v urničke na parapete tu v spálni....druhý tu drichme s chlapom v objatí...to je láska:D
vulxy
13.12.15,19:46
k lekarovi hmmm....dobra rada....ale to az ked velmo musim...
vulxy
13.12.15,19:52
aj moj je zakopany pod perinou ,jednym okom sleduje kedy idem uzdo kuchyne...
arizona
13.12.15,20:01
Ked dochtorovi povies,ze mas psa,tak hned ti urci diagnozu! Aj bez testov... Ze si alergicky na psie chlpy a bla,ba...to pozname...nakoniec sa nepotvrdilo...
arizona
13.12.15,20:22
To by si nemohol byt v styku so psom aspon dva- tri mesiace,aby si si bol isty.
Mojmu synovi sa ako decku zacala prejavovat alergia. Pri testoch sa hned ako prve pytaju,ake mas doma zviera. Priznali sme papagaja...Doktorka nas presvedcila,ze papuch musi z domu prec,ze to je dovod. Papucha sme dali k znamym,zial zanedlho zomrel od zialu,co si dodnes vycitame. Alergia pokracovala dalej. Ci veris,alebo nie,ale z alergie dostal mojho syna ludovy liecitel...uz je tomu 25 rokov...ani netusi,ze ako decko mal alergiu.

Po par rokoch som dostala alergiu ja. Bola som silny alergik,na tabletkach a injekciach,obcas po nemocniciach. Stvalo ma to neustale napchavanie liekmi a sprejami,stale som bola uspolena a uslzena. Dost pomahalo more,ale tam sa mi tiez nedalo ist niekolko krat rocne...Najhorsie obdobie bolo pre mna,ked sa kosila trava. A mnoho dalsich...Bez mokrej vreckovky na nose som sa neodvazila ist ani z domu.

Dnes,uz asi 25 a viac rokov si kosim travnik bez problemov,nevadi mi nic. Ani travnik,ani zvieracie chlpy...povedala som si,ze klin sa klinom vybija!

Na jar som si nasadila mesacnu bylinkovu kuru podla Marie Treben- kniha Zdravie z bozej lekarne,ci ako sa ta kniha volala. Da sa vygooglit...
Ci veris,alebo nie,ale pomohlo. Prve mesiace mi moj lekar tvrdil,ze to nie je mozne,ze alergia sa neda vyliecit.,ze to sa mi za chvilu vrati..Ale presvedcilo ho to,ze uz dlhe roky som si nebola dat predpisat ziaden recept,hoci pre tym som chodila pravidelne....
Mozno sa mi raz vrati,neviem..ale som vdacna,aj ,za tie dlhe roky bez hnusnych,utlmujucich liekov...ked to na mna pride,vyskusam znovu rady tej bylinkarky ;-)

Doplnenie : hladat slovo alergia a senna nadcha http://www.zdraviezbozejlekarne.sk/choroby.html
vulxy
13.12.15,20:51
tak to gratulujem,aj ja si to predstavujem tak ze si to sam poriesim,nemam chut chodit po ordinaciach a prosikat ked nemusim ...ja nie som chorlavy tip,s lekarmi mam minimum skusenosti nastastie...dufam ze ani nebudu...len teraz ta alergia mi dost zneprijemnuje zivot a po 4och mesiacoch smrkania uz neverim ze to vyriesi imunitny system.....
jelalim
13.12.15,21:09
Vysetrenie na alergiu na psa sa u alergologa robi pri uplne tom najzakladnejsom testovani na alergie. Nie je co riesit, treba ist k doktorovi, je to jedno z najbanalnejsich vysetreni.
Anika61
13.12.15,22:58
Aj ja mám alergiu hlavne na pele tráv,keď mi robila alergologička vyšetrenie z krvi vyšla mi aj alergia na psa,samozrejme mi odporučila psa sa zbaviť čo som pravdaže neurobila,dokonca mi ešte jeden pribudol:-) :-) :-) a po dvoch rokoch keď zopakovala testy si predstav,že alergia na psa tam už nebola....tak ako píše arizona,že klin sa klinom vybíja''
A ďaľšia vec ktorú som zistila,že ak beriem 5 liekov proti alergii alebo ich neberiem cítim sa úplne rovnako-teda s liekmi horšie lebo oblbujú''a ešte aj iné vedľajšie účinky majú.Toho alergologa by si mala navštíviť a dať si urobiť testy-nech vieš z čoho tá alergia je.
kukučka
14.12.15,00:22
Kedysi dávno som písala, tuším aj tému založila, keď nájdeš, čítaj, som bez liekov.
Odporúčam autopatiu, funguje, pomáha, liečiš sa sám doma podľa seba a zadarmo

http://jirik.tk.sweb.cz/autopatie/index_c.htm

http://jirik.tk.sweb.cz/autopatie/navod1.htm
jslancik
14.12.15,06:14
zodac by som nikomu neodporúčal. nič nevyrieši, iba utlmí príznaky. alergia by po vysadení pokračovala ďalej. A vedľajšie účinky sú neopomenuteľné. zodac je svinstvo (ale dočasne funguje:))
jslancik
14.12.15,06:14
ja som sa z alergie na mačku dostal po cca mesiaci - príznaky sú na 90% preč.
arizona
14.12.15,06:25
Ako si sa liecil?
lujza.j
14.12.15,06:26
Ktory liek je ok...kazdy je svojim sposobom svinstvo....ja mam "fukat"3x2 streky denne ecobecu...ak by nestihal jeden tak berodual......nefukam ani jeden az ked je zle.....prezijem jeden zodac rano....takze asi tak...som to myslela.....
Oliwa
14.12.15,06:33
odsťahoval sa... alebo si zohnal psa... :D
jslancik
14.12.15,06:38
liečil? mačka išla preč :( , všetko sa povysávalo, vypralo, a ostávalo už len čakať. to je všetko. o Trebenovej som nevedel, ale môžem skúsiť :)
jslancik
14.12.15,06:42
mňa osobne zodac uspáva (utlmuje), prehrieva, a sú rôzne teórie o priberaní z neho :)
arizona
14.12.15,06:50
Si sa vyliecil sposobom,ako liecia nasi dochtori :D . odstranil si dosledok,ale nie pricinu...
ivka70
14.12.15,06:55
Ja by som naopak povedala, ze odstranil pricinu ....
Oliwa
14.12.15,07:10
Trebenovú Ti už netreba... keď si odstránil pôvodcu... :D Ale vážne, alergia je mrcha potvora, či už živočíšneho pôvodu alebo rastlinného pôvodu. Prvú našťastie nepoznám, druhej sme sa zbavili...
arizona
14.12.15,07:27
Ja by som tu svinuchu alergiu vyhnala dalsou mackou :D
kukučka
14.12.15,07:37
Pes ani mačka za nič nemôžu. Ak by si mala pravdu, potom by všetci ich majitelia boli alergici.