Mata25+
13.12.15,19:26
Dobrý deň. som zamestnaná na TPP na dobu neurčitú. moje dieťa ma 1rok, čiže som ešte na RD ale chcela som nastúpiť do práce, preto som dala nadriadenému písomnú Žiadosť o nástup do práce od 1.1.2016. on mi však povedal, že sa vraj menila štruktúra a že nemá pre mňa voľné miesto. inú pozíciu s nižším platom som neprijala. vraj nemá nič voľné tak mi dá výpoveď s odstupným. rozhodla som sa, že ešte počkám či sa niečo uvolní a preto by ma zaujímalo, či sa dá žiadosť o nástup do zamestnania zrušiť alebo jednoducho nepodpíšem výpoveď a ostávam naďalej zamestnaná na TPP a na RD. Ďakujem za každú radu
ivka70
13.12.15,18:39
Na zruseni pisomnej ziadosti sa musite dohodnut.
Ak sa nedohodnete, mas pravo mesiac pred opatovnym nastupom na RD to pisomne opat oznamit zamestnavatelovi. To mozes aj ked ti uz daju vypoved. Potom by PP trval dalej az do skoncenia RD a az potom by ti vyplatili odstupne.
Keby si bola osamela, nemohli by ti vypoved kvoli zruseniu prac.miesta do 3 rokov dietata dat.
avalik
13.12.15,18:45
o nastup po RD sa neziada, oznamuje sa - mesic vopred ... skus sa so zamestnavatelom dohodnut na stornovani "ziadosti"
Mata25+
13.12.15,18:54
Ďakujem za radu, skúsim sa s ním dohodnúť.. a neviete mi poradiť či je nejaká lehota do kedy sa mi má zamestnávateľ vyjadriť či mi dáva výpoveď alebo mi predsa nejaké miesto ponúkne.nástup mám k 1.1.2016 ale zatiaľ neviem či mi dá výpoveď alebo mi ponúkne iné miesto za rovnaký plat.
ivka70
13.12.15,19:12
Nie je taka lehota. Vypoved ti nemoze dat skor ako nastupis spat do prace.