nmoncsi7
13.12.15,22:29
Dobrý deň,
Chcela by som opýtať že približne koľko stojí poistenie účtovníctva za rok, alebo od čoho závisí cena (napr. koľko rokov existuje účtovnícká firma atd.)? Vedel by niekto napísať nijakú orientačnú cenu? Dakujem
Martuk
14.12.15,08:37
ťažko povedať, záleží na akú sumu by si chcel byť poistený, aké riziká chceš mať kryté, akú spoluúčasť, koľko máš zamestnancov a podobne. Doba existencie firmy nemá až taký veľký vplyv. Vo všeobecnosti však platí, že zodpovednostné škody sú veľmi špecifické, vplýva na ne veľmi veľa vecí (pri profesijnom poistení zodpovednosti za škody v tomto prípade účtovníkov to platí dvojnásobne) a tiež záleží na tom, ako to daný likvidátor/ka pro preverení celej poistnej udalosti vyhodnotí. Pri týchto škodách je možné, že sa to aj zamietne. A takisto zabudni na plnenie, pokút, finančných škôd a podobne, tieto škody má každá poisťovňa vo výluke (kvôli poistným podvodom)
nmoncsi7
15.12.15,13:47
ďakujem za odpoved, ale potom v akom prípade platí poistovňa? Keď som účtovník a môj klient dostane pokutu od Dú, SP alebo ZP atď. lebo niečo nebolo plnené, porušila som zákon ako učtovník, a poistovňa takéto plnenie vylúči, tak potom načo má zmysel také poistenie? Veď tak ja ako účtovník by som platila k poistovňe niakú sumu, a keby som dostala pokutu tak aj celú pokutu by som mala zaplatiť?
Martuk
15.12.15,19:21
ako som povedal, za pokuty od štátnych inštitúcií (SP, daňový úrad, teda hlavne daňový úrad) má každá jedna poisťovňa vo výlukách, to znamená že sa neplní, ide hlavne o poistné podvody a ochranu pred nimi, pretože takéto prípady sa strašne ťažko dokazujú. Po ďalšie pokiaľ ty dostaneš od daňového úradu pokutu kvôli tvojej chybe (zlé zaúčtovanie a pod), tak poistenie ti túto pokutu nepreplatí (to by sa nádherne robili poistné podvody). Pokiaľ by však tvoj klient kvôli tvojej chybe dostal pokutu, tak to je teoreticky kryté. Hovorím teoreticky, pretože ako som písal vyššie, tieto zodpovednostné poistenia sú veľmi špecifické a na prípadné poistné udalosti a možné plnenie vplý va strašne veľa vecí. Ty si musíš uvedomiť, ako som písal vyššie, že poistenie kryje škody, ktoré ty svojou zlou prácou, zlým (rozumej chybným, HLAVNE NEÚMYSELNÝM!!!!) konaním (každý je omylný, ja tiež nie som výnimka) spôsobíš inému. Čiže škodu MUSÍŠ SPOSOBIŤ TRETEJ OSOBE, NIE SEBE, toto je dôležité!!!