katarina4c
14.12.15,08:29
Dobrý deň, potrebujem poradiť, v októbri som vystavila faktúru odberateľovi, odoslala mu, avšak nejakým nedopatrením sa mi zmenila cena vo faktúre, pri DPHčke som na to neprišla a keď mi prišla úhrada faktúry, zistila som, že mi to nesedí. Spojila som sa s odberateľom a zistili sme, že faktúra, ktorú majú oni nahodenú v programe je v poriadku, ale moja v našom programe má nižšiu sumu. Ako mám ďalej postupovať? Potrebovala by som zmeniť sumu za danú faktúru v mojom programe, ale kvôli DPHcke ma to nepusti, čomu rozumiem. Už som sa do toho zamotala úplne...
blondy
14.12.15,07:45
aký program používaš? čo sa týka DPH, musiš podať dodatočnú DPH, aj KV - to sa dá aj ručne,
katarina4c
14.12.15,07:47
Pohodu používame, premýšľala som nad tým, keď spravím dodatočnú DPH a KV ručne, v programe mi to bude chýbať...čo potom?
blondy
14.12.15,08:04
V Pohode si zruš uzávierku DPH, oprav faktúru, a uzávierku si sprav nanovo. Musíš to mať aj v účtovníctve dobre. Pohoda ti vie vyxportovať aj dodačnú DPH - alebo ho dáš ručne. KV dodatočný zadáš ručne dvomi riadkami. Jedným zmažeš pôvodný riadok, a druhým dáš nový so správnymi údajmi.
katarina4c
14.12.15,08:10
a nevadí, že keď zruším uzávierku DPH a potom nanovo idem vytvoriť, ide mi vytvoriť iba riadna a nie dodatočná uzávierka?
blondy
14.12.15,10:54
máš ju cez povel zaznam uzavretú? ak áno, chod znovu cez zaznam zrušenie, vtedy sa nevymaže a Pohoda ti ponúkne pri novej tvorbe DPH, zadať obdobie a či dodatočné, alebo riadne. poskúšaj,
katarina4c
14.12.15,11:15
ide mi tooo, ĎAKUJEM, neuveriteľne moc si mi pomohla... :)
blondy
14.12.15,13:05
rádo sa stalo :)