strv
14.12.15,13:14
Dobrý deň, poprosím všetkých, ktorí robia účtovníctvo pre reštaurácie ,o pomoc pri zaradení majetku do odpisových skupín. Sú to najmä umývačky riadu, chladiace pulty, fritéza,lávový gril,plynový sporák s elektrickou rúrou,teplý výdajný mostík,mraziak na zmrzlinu,výrobník ľadu. Keď pozerám štatistickú klasifikáciu produkcie, neviem presne určiť, či mám posudzovať tieto stroje a prístroje ako prístroje pre domácnosť kód 27.5 -2.odp.sk., alebo stroje na výrobu potravín a nápojov kód 28.93- 1.odp.sk. , chladiace zariadenia, pece a horáky v 3.odp.sk.-28.21,28.25?Zatiaľ všetky príspevky , čo som čítala, dávali každý iný výklad. Pekne poprosím kolegov, ktorí už niečo takéto v tomto roku riešili o spoluprácu.Ďakujem všetkým
Ďakujem,ďakujem,ďakujem za odpovede!Nikto nie je doma v tejto problematike?Stále sa nikto nenašiel,kto vie odpoveď na moju otázku,pritom sú tu ozaj veľmi schopní účtovníci.
V poslednej dobe nie sú žiadne odborné odpovede, neviem či je to arogancia skúsenejších účtovníkov, ktorí by mali podľa etikety pomáhať tým menej skúsenejším, alebo už úplne kašleme na všetko, nech si každý pomôže sám.Všetko najlepšie v novom roku, čauko!