Kabaka123
14.12.15,18:10
Pridala som do Chromu aplikáciu na blokovanie reklamy. Zmenilo mi hornú lištu na červenú. To mi predtým pri pridaní rozšírenia neurobilo. Tak som preskenovala pc - MB. Odstránila som hrozby. Reštartartla som pc, lebo som zároveň aj obnovila ročnú registráciu Avast free. Červená lišta po odstránenení doplnkov ostala, aj po preskenovaní MB aj po reštartovaní PC.

A ešte k tomu sa mi nedá spustiť MB... vypisuje hlášku, že nemôže nájsť mbam.exe. Je pravda, že som spustila aj Advanced SystemCare aj Ashampoo optimalizer.

A na miesto obrázka sa mi zjavuje obrázok, ktorý blokuje logo google

DOPLNENE
červená lišta zmizla... po obnove predvoleného motívu... možno nejaký doplnok zmenil farbu....neinštalovala som žiaden motív...VYRIEŠENÉ

Zaujimavé... motív obnovený.... červená ruka zmizla.... úvodná google stránka opäť ok.... to bol nejaký zvláštny motív....VYRIEŠENÉ

MB odinštalovaný a nanovo nainštalovaný
odinštalovaný ASC od Iobitu nainštalovaný CCleaner
misoft
14.12.15,17:28
To červené mi skôr pripadá, ako zmenené pozadie Chromáka (zmenený motív).
Inak - ABP sa pridáva ako doplnok, ale pretože Chrome často blokuje tieto doplnky, je potrebné to v nastaveniach povoliť.
http://www.servisnaklik.cz/blog/jak-se-zbavit-reklam-na-internetu/


Za ďalšie! Ak sa dá odinštaluj MB a znova nainštaluj. Tým, že si použila tie ASC a Ashampoo.... - jednoducho - tieto oné zablokovali a odstavili cestu v registroch k MB.
Rada - nepoužívaj tieto "sra*ky" - narobia niekedy viac škody, ako osohu. ASC v neskúsených rukách dokáže tak rozhasiť OS, že často nezostáva nič iné, len oprava (v tom lepšom prípade), alebo reinstall.
Ashampoo Optimizer - je to síce jednoduchý nástroj, ale naozaj veľa osohu neprinesie, je to akési placebo....
Nepoužívaj ich. Ak budeš mať funkčný MB - ten zastúpi pri overovaní škodnej, na "čistenie" skôr použi CCleaner v základnom nastavení.

Dopĺňam: podľa obrázku (ak blokuje Google) - odkiaľ si to stiahla? Pretože mám dojem, že toto nie je origoš ABP, ale nejaká jeho FAKE napodobenina s malware, prípadne trojanom.
Takto totiž ABP sa neprezentuje, on (ak je ten správny), len zablokuje pripojenie k stránke a v notifikácii vyhodí hlášku. Ale NIKDY nie toto, čo si zobrazila.
Kabaka123
14.12.15,17:38
ABP áno ja som to pridala ako doplnok z google chrome... ale už som to aj odstránila a červená lišta ostala... nie som si vedomá zmeny motívu...
misoft
14.12.15,17:40
Tak sa pozri, či sa ti nezmenil i motív, téma na chromákovi. Má ich tiež niekoľko.
A spojazdni MB! Prever si PC! Tá "hláška" miesto Google mi navodzuje dojem, že tam máš tú škodnú!
Kabaka123
14.12.15,17:59
tak červená lišta zmizla... predsa len ten zmenený motív...dala som obnoviť predvolený motív, lišta je modrá.... a ešte zaujmavejšie je, že zmizla aj tá červená ruka... zvláštny motív...
misoft
14.12.15,22:28
Ako som predpokladal - ten ABP bol pochybný, keďže zároveň zmenil motív na chromákovi (originál addon toto nerobí - je zašitý a čusí ako voš pod chrastou. Zareve, len keď je zle :D). Keď ho chceš - tak TU sťahuj! https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock-plus/cfhdojbkjhnklbpkdaibdccddilifddb?hl=sk
Kabaka123
15.12.15,10:10
ok vďaka už so si ho stiahla podľa Tvojho prvého linku... pozerala som na dodávateľa v kroku 6