m.b.
14.12.15,19:53
Surne potrebujem pomoc!!! Ako mam vypocitat pravdepodobny mesacny zarobok? Mam nasledovny pripad: zamestnanec ma hodinovu mzdu 2,184 eur. Pracuje od 5. oktobra. 17. novembra bol sviatok a tak mu mam vypocitat nahradu za sviatok. Dostane trinasty plat, 100 percent hrubej mzdy, vyplateny mu bude teraz v decembri. Ako sa vypocita pravdepodobny mesacny zarobok???? Dakujem.
avalik
14.12.15,19:01
Pozri § 134 ods. 2 a 3 ZP.
kopretinka
14.12.15,19:02
http://www.porada.sk/etiketa-porady
"Nedožadujem sa! Píšte k veci, Porada slúži na otázky, vyvarujte sa v názve a v popise textov typu "Poraďte" "Prosím vedeli by ste mi poradiť" a podobne. Takéto informácie neslúžia k prehľadnosti informácií."
už si tu dosť dlho na to,aby si vedel/a,ako sa zadávajú otázky .....mmch,ty si účtovník/čka? :eek:
m.b.
14.12.15,19:08
Si "zlata", ze si mi pomohla. Manzel je podnikatel, jemu robim administrativu. Som tu dost dlho... mozno dlho, ale prihlasim sa iba sem-tam. Som doma s detmi uz 5 rokov... nestiham sa ucit ani trpezlivost nemam... k praci sa dostanem az vecer, ked som uz vycerpana... tak by som potrebovala pomoc a nie take "mile" odpovede...
avalik
14.12.15,20:06
to, ze si doma s detmi, ta neospravedlnuje ... aj ostatni poradaci maju deti a su vycerpani a napriek tomu si daju namahu a dodrziavaju etiketu porady ... ci uz su to ti co zadavaju otazky alebo ti co radia ... takze namiesto "milych" komentarov, podakuj za upozornenie a konecne si tu etiketu porady precitaj, ked uz sa ti nechce citat Zakonnik prace.
m.b.
14.12.15,22:36
Dakujem.
jankra
15.12.15,10:07
A trinásty plat má aj uvedený v zmluve? Jedná sa o to, či táto odmena pôjde aj do vymeriavacieho základu k vyrátaniu priemeru.
m.b.
15.12.15,13:13
Dakujem Ti za otazku, prave to neviem, ci to pojde do vymeriavacieho zakladu k vyrataniu priemeru. Nie je 13. plat uvedeny v zmluve.
m.b.
15.12.15,13:16
Zakonnik prace som precitala, aj etiketu poznam. Ale ak nenapisem, ze je to surne, nedostanem odpoved - je to skusenost. Ide o to, ze marne som precitala zakonnik prace, stale neviem, ci trinasty plat pojde do vymeriavacieho zakladu k vyrataniu pravdepodobneho priemeru alebo nie.