Zolti75
14.12.15,20:23
Pracujem na zvnost ako vodic pre jednu slovensku firmu. V oktobri som mal nehodu a auto este nie je dokoncene cize opravene a majitel firmy mi nechce uhradit moju fakturu za minuly mesiac , odovodnenim ze ak mi ju uhradi tak ma viacej neuvidi a 5% spoluucast by musel uhradit on poistovni, pritom ja som sa mu zaviazal že mu tu spoluucast uhradim.
Jarka 1
14.12.15,19:29
V prvom rade si musíš uvedomiť, že to nie je tvoj zamestnávateľ, ale obchodný partner, ktorému poskytuješ služby.
jslancik
15.12.15,04:43
Obchodne vztahy medzi dodavatelom a odberatelom su komplikovane a na to treba brat ohlad pri ich vzniku. pre odberatela je to jednoduchsie a s mensim rizikom.
Mas niekolko moznosti.
1. Cakat.
2. Cakat a posielat upomienky, vyzvy, navrh na zmier, atd. Vyrubovat mu uroky z omeskania.
3. Presvedcit klienta, ze mas vacsi zaujem s nim dalej spolupracovat, ako usetrit tu spoluucast. To ale chce vyjednavacie schopnosti, ktore asi nemas.
4. Posunut fakturu specializovanej firme na vymahanie pohladavok. Potom ale nedufaj, ze sa budete dalej kamaratit.

Odporucanie: moc tu nerozoberaj detaily vasho vztahu, lebo tento je vyraznym porusovanim zakona.
Zolti75
15.12.15,05:41
dakujem, a v akej vyske mozem mu prípadne vyrubovať uroky z omeskania? čo sa týka spolupráce dalsej ja s tým problém nemám, ale po tomto...hmmm