gabika87
14.12.15,21:13
dobry den, chcela by som sa informovat, zamestnavatel k 1.3. konci svoju prevadzku a pravdebodobne aj cinnost. zamestnanec odrobil u neho doteraz 24 rokov. do dnesneho dna nedostal vypoved takze sa nestiha ani plynutie vypovednej doby. na co vsetko ma v tomto pripade zamestnanec narok? mohol by zamestnavatel nejakym sposobom obist vyplatenie odstupneho? dakujem za rady
Tweety
14.12.15,20:16
Ak PP skončí výpovedou alebo dohodou z dôvodu rušenia , nárok na odstupné vznikne.
mzdarka renca
14.12.15,20:23
zam-ľ asi ráta s tým, že podpíšete skončenie PP podľa § 60 ZP dohodou k 28.2.2016.

Ak to tak bude chcieť urobiť, tak žiadajte aby v dohode o skončení PP bol uvedený aj dôvod a to konkrétne dôvod podľa § 63 odst. 1 písm. a) Zákonníka práce. Nárok na odstupné ti vznikne.

Ešte by som trvala na kompenzácií v peniazoch za výpovednú dobu vo výške 3. násobku priemernej mesačnej mzdy, nakoľko v tvojom prípade by bola výpovedná doba 3 mesiace.
gabika87
15.12.15,04:02
ďakujem. ak dobre chápem, ak by som podpísala dohodu tak mám nárok minimálne na odstupné 5 priemer. mesačných zárobkov, ak by bola výpoveď tak 4. ak však odmietnem podpísať dohodu, tak mám nárok na 4 platy + 3 za výpovednú dobu? v tomto prípade sa teda neoplatí podpísať dohodu, pokiaľ mi nedá minimálne 6 platov a viac. dobre tomu rozumiem?
Ešte raz ďakujem