IvetaH
15.12.15,07:17
Služba poskytnutá českou firmou s CZ IC DPH na nehnuteľnosti v čechách pre slovenského odberateľa s ICDPH SK je fakturovaná bez českej dph?

U odberateľa táto faktúra nevstupuje ani do DP k DPH, ani KV ani SV.

Prosím je to tak?
Ďakujem

DOPLNENIE - už som to zistila celé ako to robili. Prosím pozrite mi ešte raz na to.
slovenská firma IC DPH SK má objednávku od českej firmy IC DPH CZ na výmenu elektroinštalácie v nehnuteľnosti v ČR.
Slovenská firma si objedná tento výkon u inej českej firmy IC DP CZ - táto firma výkon urobí a vyfakturuje slovenskej firme bez dph.

Slovenská firma ďalej fakturuje tej prvej českej spoločnosti, ktorá dala objednávku a tiež bez DPH.
Fakturuje výmenu elektroinštalácie.
Podľa mňa ani došlá faktúra od českého dodávateľa a ani vydaná faktúra od slovenskej firmy pre konečnú českú firmu nevstupujú u nás ani do DPH ani do súhrnného výkazu.
Tweety
15.12.15,06:28
Miestom dodania služby je ČR. Platí § 16 Zákona o DpH.
IvetaH
16.12.15,14:00
Ďakujem a čo teraz, keď 11 mesiacov to mali zaradené do SV?
Kája.
16.12.15,21:24
V akom SV to mali, daňová povinnosť vzniká v ČR a tam nie je SV.
IvetaH
17.12.15,04:54
V slovenskom SV to mali.
Kája.
17.12.15,07:25
Slovenský odberateľ predsa nefakturoval, on mal prijatú faktúru (službu) a preto to nemá ani čo robiť v SV. Český dodávateľ fakturoval správne bez českej DPH, miesto dodania je v ČR a v ČR už platí dva roky, že stavebné práce sa samozdaňujú.
IvetaH
17.12.15,08:55
Však to je najväčší problém. Do SV nabúchali všetky došlé i vydané faktúry z EU a do EU. Niektoré dokonca samozdanil.