uzivatel222
15.12.15,11:14
Dobrý den , chcem sa spýtať či my vie niekto poradit ked pracujem v zahranici vo švajčiarsku 4 mesiace ci si mozem zobrat uver ale normalne v banke. Ci vsetky bezucelove uvery su o 6 mesiacov prace ? dakujem
lujza.j
15.12.15,10:35
najlepšiu odpoveď asi dostaneš v banke...
arizona
15.12.15,13:11
Vo Svaji by nemal byt problem uz po 3.mesiacoch,ale samozrejme, treba sa informovat v banke. A mas tam urcite ovela vyhodnejsi urok ako na SK.
profesional
23.12.15,15:22
Na Slovensku dáva úvery osobám čo majú príjem výlučne zo zahraničia iba v OTP Banke.

Vo Švajčiarsku retailové banky poskytujú úvery ak tam máš prácu s trvalỷm príjmom a povolenie na pobyt aspoň 6 mesiacov. Na malé privátne banky rovno zabudni.
jelalim
23.12.15,18:32
Ak mas trvaly a legalny prijem vo Švajci na trvaly pracovny pomer, uver Ti vie poskytnu aj Slovenske banky, ak ten prijem zdokladujes (potvrdenie od zamestnavatela na tlacive od banky + vypisy + pracovna zmluva).

Vo velkvej vacsine pripadov, staci mat 4 odpracovane mesiace.

Svajciarska banka Ti tazko poskytne uver. Zalezi aky mas statut vo Svajci, ci si tam rezident. Svajciarsko tiez momentalne prislo do situacie, ze dopozita si vobec nevazia, a tlacia na uvery. Otazka to ale nie je na poradu, ale na banku. Bud ich obehat, alebo cez infolinku. Mas tam trvaly pobyt??
profesional
23.12.15,20:23
Väčšina slovenských bánk overuje príjem v Sociálnej poisťovni elektronicky. Príjem zo Švajčiarska overiť nevedia. Obzvlášť nie z potvrdení vydaných zahraničnỷm subjektom o ktorom z hľadiska jeho dôveryhodnosti nič nezistia. Sám som zahraničným rezidentom a viem o čom píšem.
duves
24.12.15,09:30
nie je pravda, pracujem v inej banke a poskytujeme tiež uvery občanom SR, čo pracuju v cudzine . Robíš reklamu pre OTP?
lujza.j
24.12.15,09:39
mam znameho pracuje v at...potreboval hypoteku....čistý plat..slobodný...1600e...sk banka mu nedala..plnú výsku...musel "dorobiť"spotrebákom.....choré...ale treba zodrať na úrokoch....OTP banku ja nikdy..pred rokmi som potrebovala fakt "pár korún"...vtedy 15r v jednej štátnej firme...v žiadosti....chceli "zamestnanie predtým":eek:...asi som bola silne riziková.....tie smietky mi neschválili.....nič to dali inde:D:---
duves
24.12.15,09:43
Už je koniec tzv.100% hypotekam. Nariadenie NBS. Okrem toho, NBS ukončuje aj ine pravidla. Ešte do konca roka 2015 sa da schvalit spotrebak so splatnosťou maximalne 108 mesiacov. Od 1.1.2016 bude maximalna splatnosť 8 rokov/96 mesiacov. Banky sa pretekaju a NBS konštatuje, že taka expanzia úverov aka je, je velmi rizikova.
duves
24.12.15,09:45
Myslim, že v cudzine uver nedostaneš. Ak si to myslel takto.
lujza.j
24.12.15,10:09
tiež neviem ako to bolo myslené...preto som dala to čo som napísala..
duves
24.12.15,11:18
my overujeme zam.pomer u zamestnávatela v cudzine. Je to síce naročnejšie, ale vyplaca sa to. Už sme mali asi zo 10 prípadov, ked to bol podvod.
jelalim
24.12.15,11:54
profesional, precitaj si co som napisal. Prijem musi byt zdokladovany - na tlacive banky, musi tam byt overitelne telefonne cislo na pevnu linku. Musi tam byt e-mail na mzdoveho pracovnika. Musis dolozit original prac zmluvy a vypisy kam je vyplacany prijem... áno práve preto, že SK banka nevie overiť príjem cez Soc. poisťovňu
profesional
24.12.15,12:52
Vieš prečo väčšina bánk nič také v skutočnosti nerobí? Založenie firmy vo Švajci 2000 CHF. Razítko 20 CHF. Virtuálna pevná linka na 2 mesiace 30 CHF. Osoba si vo svojej čerstvej firme potvrdí príjem 5000 CHF mesačne a bude žiadať spotrebák 50.000 Eur.. Super. A banka viac peniaze neuvidí. Banka sa musí podľa zákona o bankách riadiť princípom opatrnosti. Obvykle len telefonické overenie údajov z tlačiva nemôže stačiť.
duves
24.12.15,13:43
vidno, že si odborník aj nick maš taky priliehavy, no proste si profík. Ja sa samozrejme k tebe nemožem ani prirovnať. S úvermi robím iba kratko, od roku 1996.
duves
24.12.15,13:45
jelalim, volať na telefon z potvrdenia o príjme je dosť amatersky počin
profesional
24.12.15,15:02
Nerobím. Nemám v tej banke osobne jediný finančný produkt ani s ňou nemám nič spoločné. Žijem v zahraničí. Síce chodím dosť na SR, mňa reálne slovenské banky nefascinujú.