ludovitb
15.12.15,12:11
Kúpil som stavebny pozemok, na ktorom chcem stavat. Parcela je registra C, no je v extravilane obce. Prave sa v tej obci schvaluje novy uzemny plan, no firma, ktorá ho robí mi oznamila, ze pozemok nie je v nom zahrnuty a ze pozemok nie je urceny na stavbu, teda aspon zatial. Bolo mi povedale ze starosta obce mi da suhlas az po schvaleni uzemneho planu, comu nerozumie, kedze moj pozemok nebude v nom zahrnuty. Schvali mi to potom stavebny urad ak moj pozemok nebude zahrnuty v UP ale budem mat nejaky suhlas starostu? Nerozumiem sa tymto veciam, neviem ci starosta ma taku moc to schvalit alebo nie. Neviem ako to funguje, viete mi niekto prosim pozadit ako postupovat? Dakujem
kikamolnar
15.12.15,16:36
Treba požiadať starostu o zmenu územného plánu, ktorý schvaľuje obecné zastupiteľstvo
Chobot
15.12.15,22:06
Starosta nie je človek, ktorý rozhoduje o stavebnom povolení. Ak raz dané územie nebude určené na individuálnu výstavbu, stav. úrad by nemal povoliť stavbu.

Ale nevieme, aké vzťahy sú medzi starostom a stav. úradom, aké silné slovo má starosta a pod. Rátaj skôr s tým, že ti stavbu nepovolia.
bulnova
17.12.15,14:27
Treba zistiť v akom štádiu je schvaľovanie územného plánu.
Či už bol zverejnený na pripomienkovanie na úradnej tabuli. Ak nie ,je potrebné si pripraviť dobré pripomienkovanie - ak sú v blízkosti vybudované inžinierske siete, nebude to veľký problém. Treba dať pozor na lehoty. Je dobré,ak sa spojí viac vlastníkov susedných pozemkov a všetci pripomienkujú územný plán.
Ak máš kontakt na spracovateľskú firmu, zistí, či sa v predmetnej lokalite nepočíta s iným zámerom obce, ktorý by zmaril plány výstavby rodinných domov.
Miloš Mičega - CIMOM TN
20.12.15,06:37
1. Pripomienky k UPD treba dať v prvom rade písomne. Musia sa s nimi v štádiu spracovania UPD zaoberať.

2. Treba sledovať verejné prerokovanie a možnosť uplatnenia námietok. V tomto štádiu uplatnené námietky majú za následok, že ich musia s Vami prerokovať osobne a písomne k nim zaujať stanovisko.

Aspoň tak k UPD.

K tej stavbe. Je úplne jedno či je to podľa katastra intravilán alebo extravilán. Dôležitý je status podľa UPD. To čo "bolo povedané" je blbosť.


Miloš Mičega - CIMOM TN