tmarky1
15.12.15,13:53
Dobrý deň, obraciam sa na vas s otázkou:
Mame priznali od februára osobnú asistenciu v rozsahu hodín 3473.
Neupozornili ma, že ja ako dcéra môžem z tohto rozsahu odpracovať len 213 hodín a zbytok musí druhý cudzí asistent. Povedali len to že ja nesmiem prevýšiť 4 hodiny denne, čo sme dodržali.
Keďže rozhodnutie prišlo až v máji , odovzdali sme výkazy mojich odpracovaných hodín naraz za 3 mesiace. Avšak sme nechtiac a nevediac navýšili hodiny za tie 3 mesiace na 342, čiže o 127 hodín viac ako mam povolené.
No výplata prišla len za tých 213 hodín ako je povolené, ostatné hodiny navýšené nevyplatili.
Našli sme si nového asistenta, ktorí do konca roka odpracoval zvyšok.
Avšak teraz úrad poslal menej peňazí, a tvrdí že už sme všetky hodiny odpracovali a už nám žiadne peniaze do konca roka nepošle, čo je ešte mesiac a pol-a my nemáme z čoho zaplatiť asistenta.
Vraj nám zarátali do celkového počtu aj tie moje nechtiac navŕšené odrobené hodiny( 127) - ktoré neboli ZAPLATENÉ!!!!!
Je to vôbec možné? môžu sa do počtu hodín zarátať aj hodiny ktoré neboli zaplatené? Prečo ich zarátali, keď výplatu za ne neposlali? Nemali by ich stornovať? Čo sa stalo s tými nevyplatenými peniazmi? Presunú sa do ďalšieho roku? Dá sa nejako odvolať? za kým treba isť?
Teraz nám tie peniaze chýbajú, lebo nový asistent už tých 127 hodín odpracoval( ide cca o 400eur)
Ďakujem za skorú odpoveď.
Katy a R
15.12.15,13:33
treba si dať pozor pri vykazovaní odpracovaných hodín - a nemiešať. Výkazy sú už odovzdané a spracované.
nepochodíš s tým, že ste to nevedeli. dostali ste pokyny - a aj tu pozri, že OA môže rodinný príslušník vykonávať len veľmi obmedzene (niekedy vôbec) - nad schválený rozsah je to už zadarmo http://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-447 ..
- tam nájdeš, že presun nie je možný. Ak nevykážeš hodiny, jednoducho prepadnú . ber to tak - že ten výkaz je vlastne "cvikačka" - ešte donedávna sa písal aj čas ku každej činnosti - presne od ... - do ...