HanaDana
15.12.15,19:07
ALZA, MALL, Bonprix, HEJ a iné internetové obchody...Pracuje niekto z Vás v nejakom eshope? Potrebovala by som poradiť ako to funguje "vo vnútri" ...
Napríklad koľko objednávok evidujete za jeden deň a ako si ich delíte? Koľko objednávok približne do dňa zvláda jeden zamestnanec?
ivka70
15.12.15,18:23
a aku otazku mas konkretne?
HanaDana
15.12.15,18:45
Napríklad koľko objednávok evidujete za jeden deň a ako si ich delíte? Koľko objednávok približne do dňa zvláda jeden zamestnanec?
HanaDana
22.12.15,19:27
hmhm žiadny eshopkar???
Dáša_
22.12.15,19:37
priznávam, rozmýšľala som nad tvojou otázkou a hlavne nad tým, čo sa za ňou skrýva. Si zamestnanec a pýtaš sa, koľko máš robiť? Alebo chceš nanormovať svojich zamestnancov? Ono je to totiž ťažké - sú ešopy, čo vložia do vrecka 1 kus niečoho, pridajú doklad, zalepia, pridajú nálepku a je vybavené. A sú ešhopy, kde je kľudne na objednávke 20-30 položiek, každá položka je rozdielny počet kusov. Takže len tak porovnávať nie je jednoduché. Treba to skúsiť v praxi. Samozrejme, vždy sú dni, keď je objednávok menej, iné dni sa nezastaví nikto....
HanaDana
22.12.15,19:47
Som zamestnanec...nekonštruovala by som to tak, že koľko mam robiť...skôr inač.. V tomto obore pracujem cca tri roky, a v podstate s mojimi skúsenosťami (od prijatia objednávky, až po odovzdaní balíka) rástol aj obchod..od jednej objednávky do dňa sme presli na cca sto...Rada by som si vymenila skusenosti, rady...
Dáša_
22.12.15,19:57
100 balíkov denne, takých obchodov tu na porade vela nebude. Dokonca si dovolím tvrdiť, že ani na slovensku ich vela nebude.
Raz som pozorovala prácu v obchode s korálkami. A bola som z toho zdesená - samozrejme prijatie objednávky, faktúra, sklad - to všetko bolo zautomatizované. Ale následné balenie a kontrola, to bol neskutočný proces, ked jedna osoba chystala položky, ďalšia po nej kontrolovala a až tretia osoba robila konečné balíčky.
Dáša_
22.12.15,19:58
a teda - to skôr od teba by sme sa mohli učiť :)
avalik
22.12.15,19:58
Ved napis ty konkretne, co obnasa tvoja praca, lebo nie je vybavenie objednavky ako vybavenie objednavky. Niekde vybavuje komplet objednavku jedna osoba, niekde vybavenie objednavky moze byt rozdelene na viac etap, v ktorych su zapojeni rozni zamestnanci, pripadne urcite procesy maju automatizovane.
Ale nepredpokladam, ze ti tu niekto bude popisovat organizacnu strukturu, sposob automatizacie a pracovne povinnosti konkretnych zamestnancov.

Doplnenie:
Na youtube najdes videa napr. https://m.youtube.com/watch?v=Z2Bs0nqVyqs
duves
23.12.15,05:53
Pamätam ked alza sídlila v centre mesta pod hradom na zámockejj. Maličky obchodík, v miestnosti na skapanie. Myslim, že takto to začína všade, s malym počtom zamestnancov. A tie činnosti ako opisuješ Dáša (kontrola, balenie), tie treba urobiť či je denne 3000 objednavok, alebo iba 2.
Dáša_
23.12.15,06:15
duves, to áno, akurát je rozdiel, či tá kontrola jednej objednávky znamená prepočítanie 2 kusov alebo 200
duves
23.12.15,06:20
Tak či tak, ak človek rozbieha svoj vlastny biznis, je aj taka praca ptešením. No neverím, že by niekto zažíval ako zamestnanec pri takej činnosti potešenie. a napr. v Alze na vydaji tovaru už maju väčšinou brigadnikov, kmeňovy zamestnanci to nechcu robiť. Už som trochu OT.
Dáša_
23.12.15,07:55
podľa mňa je super, keď je niekto schopný o tom debatovať :) Vždy sa môže človek niečo nové dozvedieť. Máš pravdu, že je iný pohľad majiteľa a iný pohľad zamestnanca. Na začiatku je určite dobré, keď si to každý sám odskúša, čo chce také robiť. My sme niekoľko rokov chodievali denno denne s balíkmi na poštu osobne - tiež dobré skúsenosti. Časom to ale už chce iné postupy. A iný stupeň automatizácie. Ja sa občas učím aj na tom, ke´d objednávam objednávky v inýh eshopoch a vidím, čo a ako.
duves
23.12.15,08:04
sranda je to, že balenie a expedícia je rovnako doležitá čiinosť ako každa ina. No ako by to dopadlo, pomyliť zasielky, alebo zabaliť niečo iné, v inom množstve a podobne. Na začiatku sa to da ukočírovať, ale mna by tiež zaujímalo, ako riešia tisicky objednavok. Ten poriadok a logistika.
avalik
23.12.15,09:03
Doplnila som odpoved
Dáša_
23.12.15,10:06
balím baliky 10 rokov. A teda, zatial sa mi stalo 1x, že som vymenila balíky. Našťastie, zákaznáci boli tak ochotní, že oni si medzi sebou balíky preposlali, ja som im kompenzovala samozrejme zaplatené peniaze. Odvtedy dávam extra veľký pozor a meno píšem aj na balíky... Občas sa samozrejme pritrafí, že niečo sa pomýli, ale vždy sa to dá nejak vyriešiť. Zatiaľ :)
HanaDana
23.12.15,16:49
Ahojte....ano samozrejme, že aj to sa stáva, že sa zabali čo ísť nemalo...Jednoducho aj človek, ktorý je na balenie nieje robot a môže sa pomýliť...Ale aj to ako "firma" vieme ukočírovať...Zakazníkovi sa ospravedlnime a je super služba u kurierov ako "výmena balíkov"...
Na margo čo som čítala v predchadzajúcich správach mňa práca v eshope veľmi baví, dá sa povedať, že som v prvom kontakte so zákazníkom, často krát už aj na ich hlase počuť, že som im pomohla, poradila...A tak posúvam faktúru s objednávkou ďalej na balenie, alebo tovar zhánam....alebo riešim kadejakú komplikáciu, ktorá sa vyskytne...
zolik2001
07.01.16,13:06
Ako ste pisali je eshop a eshop. Ja si zatial vsetko riesim sam no posledne tri mesiace mi dali zabrat pretoze mi zlyhaval dodavatel tovaru no zakaznici objednavali a uz som si vypocul na svoju adresu aj to ze som klamar co je pre mna dost frustrujuce ked viem ze chcem pomoct, robim maximum a nemozem
No cloveka aj zamrzi ako ste pisali ze su spokojny ked poradite no ja si skor myslim ze je to na cloveku. Mal som zakaznika ktory chcel istu vec do auta a konkretne ziadal presny tyzden vyroby. Vysvetloval som mu ze to zarucit nevieme, denne mi volal 3 krat po dobu dvoch tyzdnov vzdy som bol ustretovy a snazil sa pomoct. Vysledok? Zla referencia na jednom z porovnavacich portalov. Iny zakaznik objedna tovar v piatok poobede a v pondelok rano vola ze kde je tovar bohuzial tel som nemal v dosahu (verte ci nie expedoval som prave jeho tovar) tak som nezodvihol, vysledok? Do pol hodiny zla referencia na porovnavacom portali ze nereagujeme na telefonaty. Takto sa funguje na slovensku v eshopoch. Viem odbocil som od temy no chcel som sa podelit ako niekedy riesia zakaznici svoje frustracie ci ako je slovensky zakaznik nevychovany. Sezonne vytazenie ci vianoce? Toto zakaznikovi nic nevravi kazdy chce lacno kvalitne a hlavne rychlo.
HanaDana
08.01.16,20:38
Uf áno viem presne o čom píseš....o portáli ako heureka, kde ľudia píšu o spokojnosti, či nespokojnosti obchodu tiež viem svoje. Keď im zamestnanec zavolá, že dajme tomu je nejaký problém a budu musieť den-dva čakať dlhšie - tvária sa že úplne v poriadku počkaju...ubehne desať dni tovar dávno maju a príde mail o tom aký sme ...že nas neodporúčaju...takých alebo podobných prípadov je strašne veľa...Ľudia sa radí skrývajú za monitor a klávesnicu...a o type objednávok, ktoré prídu v piatok večer a v ponedlok ich zákazníci chcu odkazujem MY NEČARUJEME ;)