prosim
16.12.15,15:03
Dobrý deň,
som zúfalá, dnes som dala vypoved v zamestnaní, kde uz nechem pracovat. Vypovedna doba mi konci koncom januara 2016.
Ide o to ze tam je psychicky terror nie len zo strany veducej ale aj zo strany jedneho zamestnanca ktory sikanuje niektorych kolegov. Vsetci sa ho boja a prisposobuju sa tomu. Veduca o tom vie a toleruje mu to. Ja som mu postavila a teraz si na mna zasadol.
Teraz som na PN koli zapalu hlasiviek ale tato mi skonci uz piatok a potrebovala by som tu PN predlzit. Rozmyslala som nad psych chorobou a psychiatrom ale vraj su vsetci plny a fakt neviem aku chorobu vymysliet. Iba asi k sukromnemu ist ale je drahy a ci to vide neviem. Poradte prosim ako to mam urobit. Vopred dakujem.
buchač
16.12.15,14:31
Ja len k tomuto...

"....fakt neviem aku chorobu vymysliet...."


...vždy Ťa môže seknúť v krížoch...;)
Viac nepíšem, už aj toto je dosť veľa. ;)
jslancik
16.12.15,14:38
asi som veľmi šťastný človek, keď by som nevedel ani popísať príznaky seknutia v krížoch
vulxy
16.12.15,14:55
ked si nevies vymysliet chorobu to je facht na psychiatra :)
kopretinka
16.12.15,14:56
tak ja ti to popíšem:zohneš sa,že ideš niečo zdvihnúť zo zeme,v krížoch ťa zabolí,že ti slzy vyhŕknu a už sa nevyrovnáš...........
avalik
16.12.15,15:35
mohla by si vysvetlit "psychicky teror" zo strany veducej a zamestnanca? Ako si na teba zasadol?
mareko
16.12.15,15:46
...a z postele lezieš po štyroch na spiatočku, na tretí krát sa ti podarí z tej postele zliezť a ešte chvíľu sa zvíjaš na zemi, kým sa postavíš na dve v :D
vulxy
16.12.15,15:51
doplazis sa na zachod a po ukonceni cinnosti sa nevies postavit a len si sedis v tom smrade a cakas na zazrak:)
lujza.j
16.12.15,16:54
mareko.....si ma videla pred rokom v septembri :eek::D..
karakul
16.12.15,17:44
"Teraz som na PN koli zapalu hlasiviek ale tato mi skonci uz piatok a potrebovala by som tu PN predlzit. Rozmyslala som nad psych chorobou a psychiatrom ale vraj su vsetci plny a fakt neviem aku chorobu vymysliet."

... ????????
Oliwa
17.12.15,08:42
Kopretinka, zohnúť sa nie je podmienka ;)... niekedy stačí skypovať za PC a pohnúť sa na otočnej stoličke...
Vulxy, to je ešte ten lepší prípad...:D Oveľa horší je, keď 2 dni ležíš na sedačke v obývačke, lebo nedokážeš prejsť do susednej spálne, pre istotu neješ, nepiješ a improvizuješ - namiesto WC domáci bažant vyrobený z plastovej fľaše... :D:(
Po dvoch záchrankách sa Ti na tretí deň podarí dostať na ženinom chrbte do vlastnej postele, kde padneš ako vrece zemiakov a vôbec nezáleží, ktorým smerom máš akú končatinu či hlavu... :)
prosim
17.12.15,09:04
tento zamestnanec chodi fajcit .... do skladu, uz mu z toho uplne prepina, my sme za pasmi , a musime podavat vykony, on je vpodstate chudacik co si znicil zivot, vraj mu zrusili zivnost koli drogam, pozicky a teraz si tu svoju frustraciu vybija na kolegoch. V tej robote su same taketo trosky ktore nemozu dat vypoved. On nam donasa material k pasom a sme od neho zavisli, s ludmi s ktorymi je zadobre tak ich uprednostnuje, maju lepsi material a maju vyssiu produkciu. Ked mas nizku produkciu tak ta veduca chodi neustale buzerovat a zasadne si na teba. Veduca to vidi a nechava to tak, len ho ako keby obcas upozornuje ako keby toho zamestnanca tam drzala naschval.Poobeda smena ked odide veduca, tak to sa neda vydrzat - uplna psychiatria. Zamestnanec sa sprava ako najvacsi kapo, kradne, vyhukuje po ludoch, pusta radio na plne pecky, ma tam kolegov s ktorymi sa smeje na druhych ludoch, majster je flegmatik a boji sa ich. Uz len samotna robota je psycho, lebo aby si mala vykon, musis robit neustale. Ked nebudes podavat vykon tak ta daju na inu poziciu co je este horsie lebo tam robia totalny psychopati a trosky a tam musis s nimi spolupracovat.
prosim
17.12.15,09:15
Asi bude najlepsie, uhrat to na bolest krcnej chrbtice, nikdy som to takuto vec neriesila s lekarom tak neviem ako to mam urobit aby ma vypisal na PN na dlhsie potrebujem do konca januara. V piatok tam idem aby ma vyradil z terajsej PN. Mam tam prist ze ma seklo v krku, ci len ze ma strasne boli krk a hlava. Moze mi dat nejaku inekciu na ulavu a poslat ma spat do prace? mam povedat ze ma boli aj hlava? tecie mi casto krv z nosa atd. Ma s tym niekto skusenosti?
vulxy
17.12.15,09:20
no ale co si opisala to je bezny kazdodenny chlebik tzv.operatorov vyroby ci uz ludi za pasom inac by sa nedaly robit take slusne vykonya zahranicny investor by sa hneval....ked uz si dala vypoved nic ti nebrani im to vratit aj s urokmi....trosku fantazie pomoze
prosim
17.12.15,09:20
a comu prosim ta nerozumies?
Jarka 1
17.12.15,09:30
Keď už si dala výpoveď, prestaň sa báť a ukáž tým, čo sa tiež boja, že aj oni majú nárok na slušné zaobchádzanie. Nenechaj na seba hulákať a nenechaj sa zosmiešňovať. Ak slušným a úplne kľudným slovným prejavom môžeš niekoho poslať do ....
prosim
17.12.15,09:36
ver mi jedine co mozem robit je ta PN, ak by som odisla vo vypovednej lehote mozu mi podla zmluvy naparit penaznu nahradu, co cini v mojom pripade asi 900 Eur, a to je pre mna moc. Ja skor uvazujem ako si tu PN predlzit. napr bolest krcnej chrbtice, len neviem ako to urobit aby mi lekar nepichol nieco na uvolnenie a poslal ma spat do prace. Robila som uz aj v inych produkciach ale ver mi tato je fakt psychiatria.Veduca ako keby zamerne prijimala do zamestnania ludi s problemami ktory nemozu odist. Ak mi chces pomoct tak mi prosim porad ako na tu PN
mareko
17.12.15,09:42
:D :D :D ...dôverne to poznáme, aj s tým hajzlíkom :D :D :D
prosim
17.12.15,09:42
ty si asi este nezazila sikanu...
Jarka 1
17.12.15,09:43
Tak ako na tú PN ti neporadím ja, ani nikto iný tu na porade. Je to úplne proti pravidlám porady, aby sme tu snovali nejaký podvod u lekára. To nemôžeš myslieť vážne. Použi googel, hľadaj, čítaj niečo o chorobách, ale ako švidľovať u lekára až do konca januára, to ti fakt nikto nepovie.

A trošku si uprac v hlave, lebo s takýmto postojom a náhľadom na problém v robote nič nevyriešiš. Počká si ťa to v ďalšom zamestnaní, lebo všade je vždy nejaký problém. Menej strachu a viac sebavedomia.
Jarka 1
17.12.15,09:46
Áno, máš pravdu, že som ešte nezažila šikanu. To preto, lebo ja by som nikdy šikanovať nenechala.
taiko
17.12.15,09:46
Tak toto je podla mna najlepsi komentar K+
mareko
17.12.15,09:48
Plne ťa chápem. Všetko záleží, akého máš lekára. Niekedy stačí lekárovi vysvetliť čo sa okolo teba deje a sám ti nájde diagnózu ;). Neboj sa a porozprávaj sa s lekárom.....ak to nepomôže, tak pohotovosť a bolesť chrbtice, ktorou stále trpíš za tým pásom. Veď sa už ani nezohneš bez toho, aby si kvíkala od bolesti...alebo sa mýlim?
mareko
17.12.15,09:49
Hlava ťa bolí istotne, veď v takom prostredí, koho by nebolela.
evuš
17.12.15,09:50
A PN Ti zaplatíme všetci zo SP, však ?? Prepáč, ale takto sa problémy neriešia.... A keď sa to vezme, tak do konca roka zostáva pár dní a január má len 31 dní, takže tých cca 45 dní by som kolegu ignorovala, robila si svoju prácu a finito....
Jarka 1
17.12.15,09:52
Tiež ma napadlo, že možno by stačilo sa úprimne porozprávať s lekárom. Psychicky na tom viditeľne nie je dobre. Mal by sa snažiť, aby jej ako svojej pacient pomohol, aj bez švindľovania.
mareko
17.12.15,09:59
Spoluobčanom platíme iné "lóve" a to ťa netrápi ...? Zažila som na vlastne koži takú psychickú šikanu a teror, viem čo prosím cíti.
evuš
17.12.15,10:02
...tu nejde o tých pár šupiek, čo dostane na PN...tu ide najmä o to, že chce utiecť od problému...ale nájde si potom prácu, kde sa nenájdu aj takýto ľudia ?? A čo potom ?? Pôjde na ID ? Snažím sa to pochopiť, ale to keď všetci budeme utekať kvôli takýmto veciam na PN, kto bude na nás robiť ???
alaya1
17.12.15,10:10
Prakticky lekar - obvodak- moze pacienta vypisat na Dg sposobene psychickym vycerpanim aj na viac mesiacov bez navstevy psychiatra.
Oliwa
17.12.15,10:20
Ak si dala dnes výpoveď a končíš koncom januára, to máte akú výpovednú dobu? Mesačnú???
Mňa zaujala tá klauzulka v pracovnej zmluve, podľa ktorej Ti môžu napariť peňažnú náhradu vo výške 900 €... To má byť akože za čo??? Nie som síce mzdár ani personalista, ale toto je nejaký divný výklad zákonníka práce...
mareko
17.12.15,10:25
V tomto prípade musí naozaj utiecť. Platí tu staré známe "Hlavou múr neprerazíš" ... nie v každej robote sú ľudia šikanovaní.
Oliwa
17.12.15,10:25
Aj keď je to možno irelevantné, pre lepšie pochopenie situácie by bolo zaujímavé vedieť, koľko máš "prosím" odpracovaných rokov a o koľkého zamestnávateľa sa jedná...
Jarka 1
17.12.15,10:31
Oliwa, už dobrú chvíľu tiež nad tým rozmýšľam. Či si nemyslí, že keď dala v decembri, tak december a január a finito. Ale možno sa v robotne nejako dohodli, možno sa jej chcú tiež zbaviť, možno ...
prosim
17.12.15,10:32
jeho sa neda ignorovat, dala som si aj sluchatka s hudbou a robila si svoje, zvysoval volume radiu aby som nemohla pocuvat svoju hudbu, strasne mi to potom zvysuje tlak a nemozem spavat.a idem zosaliet. Prepac ale na PN mam narok a uz davno som si na nu zarobila, ja na PN ky chodievam velmi malo skoro vobec a neberiem ziadne lieky. Chcem ist Psychiatrovi ale tam sa neda dostat, taky je tam natresk
alaya1
17.12.15,10:34
pisala som ti, ze ta moze nechat na PN aj obvodak da ti ukludnujuce lieky aj on.
Oliwa
17.12.15,10:35
Jaruš, lenže dohoda je rozviazanie prac. pomeru dohodou k určitému dátumu. Ak dala výpoveď a "plynie"jej výpovedná doba, tak sa asi nedohodli, či...? Som z toho "leden"...:D
prosim
17.12.15,10:35
to sa neda, pokial nemas znameho lekara tak klasicky obvodak nema na teba cas tolko ma ludi, sama som si to odskusala pondelok, viem ze mam psychicky problem ale ten mozem riesit akurat tak so psychiatrom a tam sa nedostanes lebo je tam naval a termin ti da may o mesiac...
prosim
17.12.15,10:42
jarka ale kazdy sme iny, niekto sa boji viac a niekto ma viacej odvahy ako ty, cloveka nemozes prinutit aby sa hned zmenil a nabral odvahu, ja by som to chcela riesit so psychiatrom, ale tam sa neda dostat, problem je ze ja sa dokazem aj vzopriet ale robi mi to potom zle na tlak a nemozem spavat, a mam pocit ze skolabujem
prosim
17.12.15,10:44
zo ZP ak pracujes menej ako rok a v zmuve nie je uvedene inac tak mas mesacnu
prosim
17.12.15,10:47
este dodam, ze vyp doba zacina plynut nasl mesiac po mesiaci kedy si dala vypoved cize v mojom pripade zac januara
Jarka 1
17.12.15,10:49
Prosím ťa, nestresuj sa už toľko, lebo potom nedokážeš vnímať všetky odpovede. Prečítaj si odpovede ešte raz a komentáre nečítaj. Máš tam jasnú odpoveď, že netreba ísť ani k psychiatrovi. Na tú odpoveď sa môžeš spoľahnúť.
Oliwa
17.12.15,10:54
Našla som toto /k tej klauzule/:
Bez výpovednej doby

Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu najviac v sume, ktorá je násobkom priemerného mesačného zárobku tohto zamestnanca a dĺžky výpovednej doby, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.

To by znamenalo, že Tvoj priemerný mesačný zárobok je 900 €?
evuš
17.12.15,11:03
Tak sprav, čo Ti napísali dievčatá, choď zajtra k lekárovi a povedz, čo je vo veci...ak Ti to naozaj nabúralo psychiku, on už bude vedieť Ti predĺžiť PN.....
prosim
17.12.15,11:11
priemerny mesacny zarobok sa pocita tak ze sa pocita hrubych miezd troch predch mesiacov 1/4 roka + rocne odmeny /4 a v dec sme mali vysoke odmeny, nechcelo sa mi to presne pocitat ale vyzera ze to moze byt 800-900 eur, ta penazna nahrada je to co by som stala zamestnanca, a moze to byt aj vyssie lebo neviem aka dlzka vyp doby sa tam rata ci len ten 1 mesiac alebo este aj cast dec kedy by som nebola v praci
prosim
17.12.15,11:12
opravujem zaciatok ... ze sa pocita priemer hrubych miezd....
prosim
17.12.15,11:24
dakujem za upozornenie, az teraz sa mi to tam zobrazilo...
Oliwa
17.12.15,11:28
Ja len, či máš nejaký plán B... náhradný zdroj príjmu alebo dostatočne veľké úspory... lebo platiť účty a žiť z niečoho bude treba aj po 31. januári... Aj keď to máš v súčasnosti v robote psychicky náročné, aby si nešla z blata do kaluže a nepotrebovala neskôr toho psychiatra naozaj... kvôli skutočnej depresii... Sama píšeš, aký je tam nátresk... Na SK je veľa ľudí, ktorí chodia do práce za oveľa nižšiu mzdu... Ja len, či si to uvedomuješ alebo ti je to momentálne jedno. Na druhej strane je fakt, že zdravie má človek len jedno... Ale vlastne, už si sa rozhodla...
prosim
17.12.15,11:34
dakujem velmi dobra rada, vyskusam mu to vysvetlit, snad to pochopi, len vsetko je to na obvodakovi a nemusi ma vypisat, v pondelok som tam bola a vobec ma nepocuval co vetko som mu tam povedala, mal strasne vela pacientov a nestihal sa im plne venovat. Neviem ci som ho nemala prinutit aby to vsetko co som mu povedala dal do lekarskej spravy. Napr ze sa mi niekedy spusti krv z nosa a bolest hlavy /asi vysokym tlakom/ to tam vobec neuviedol.
Neviete mi poradit ci si mam vsimat aj tu lekarsku spravu /to co podpisujem na konci/ ci to tam uviedol a co vsetko tam musi uviest aby ma neodbil ze to nic nie je?
hanelie
17.12.15,11:45
ja sa spýtam z inej strany ? čo očakávaš od psychiatra ? tu je evidentne niečo pod povrchom - ako sa hovorí zákon príťažlivosti nepustí - čo máme v sebe to si priťahujeme ( šikanu som tiež zažila a vyriešila ale radšej bez psychiatra lebo to sa s tebou potom všade vlečie tu je jeden taký receptík : https://eprakone.wordpress.com/2008/09/25/zmrazujeme-nepriatela-a-zrkadlova-krabicka/
Oliwa
17.12.15,11:46
To má byť samozrejmé, že si máš všímať to, čo podpisuješ... bez ohľadu na to, či je to lekár, poštár, notár alebo plynár...
Jarka 1
17.12.15,11:47
Nedaj sa odbiť a samozrejme, že si prečítaš, čo podpisuješ. Záleží však aj na tebe, ako to všetko lekárovi podáš. Treba povedať len konkrétne zdravotné problémy ako krv z nosa, silné bolesti hlavy, závrate, búšenie srdca, tlak v hlave, totálna vyčerpanosť a psychický stres z práce. Netreba omáčku o blbom kolegovi, ktorý púšťa nahlas rádio, len aby ťa naštval. To porozprávaj len ak prejaví záujem sám lekár. Ak nemá čas, tak na tie konkrétne problémy zareaguje. Takže ešte raz: STRUČNE, JASNE A VÝSTIŽNE vybalíš na neho svoje zdravotné problémy.
prosim
17.12.15,12:01
dakujem Jarka 1, to su velmi dobre rady, ide vsak o to ze nie je obvodak ako obvodak, niektory ta moze vypisat na PN aj za malo a niektory ta nevypise aj ked mu tam odpadnes v lekarni, mam pocit ze moj obvodak je ten druhy pripad, tak ako tu na porade su ludia co ta chapu a ludia co ta odcudzuju
Jarka 1
17.12.15,12:08
Kurník, ja ťa už niekam ... no veď vieš čo ... musíš sa naučiť myslieť aspoň trochu pozitívne ... neprogramuj sa už popredu, že ako zareaguje obvoďák,... lebo na čo myslíme, to si priťahujeme ... tam si pekne otvor ten link, čo ti poslala hanelie o tom zamrazení nepriateľa a jednoducho to urob .... lebo tebe pomôže už čokoľvek urobíš, ak to bude pozitívnym smerom ... a vôbec sa nezaťažuj s tým, či to podľa teba je, alebo nie je blbosť ... jednoducho to urob a basta! ... a nabehni kobvoďákovi s tým, že dielo sa podarí a basta! ... kurník ja už končím, už som vysťavená ... ty si ťažký oriešok :)
Oliwa
17.12.15,12:20
Jarka, škoda, že nie si obvoďák...:D
Jarka 1
17.12.15,12:34
buchačisko, kurník chodz volakam .... však vieš kam ....
bjuty smis
17.12.15,12:50
takisto neverím.....
prosim
17.12.15,13:06
aha no vlastne ano, ako moze cloveka internet zblbnut, je to uplna blbost obvodak to nemoze, ved to je psychicke vycerpanie, a to moze len psychiater...moj obvodak si akurat tak bude mysliet ze simulujem
prosim
17.12.15,13:10
max co moze obvodak urobit, ta moze poslat k psychiatrovi a vypisat ta az potom ked ti psychiater odporuci PN, lenze k Psychiatovi sa nedostanes lebo su preplneny...tak tomu sa hovori fungujuce zdravotnictvo... mozes ist akurat tak k sukromnemu psychiatrovi ale tam sa nedoplatis...
Jarka 1
17.12.15,13:19
fíííha, ten internet naozaj dokáže zblbnúť ... až teraz som pochopila, že krvácanie z nosa, vysoký tlak, bolesti a podobné nemôže liečiť obvoďák, ale psychiater ... no čo už, zase som múdrejšia ... myslím, že ty už žiadnu pomoc od nás nepotrebuješ, lebo ty už máš všetko jasné, čo a ako sa bude diať .. asi jasnovidec ... ak náhodou nie, tak nám daj vedieť, ako to u toho obvoďáka nakoniec dopadlo, lebo pri najmenšom si to zaslúžia vedieť všetci, ktorí sa ti tu snažili pomôcť ... iste nebudem zvedavá len ja
buchač
17.12.15,15:05
Komentár a nie odpoveď.
Komentovať môžem, normálnu odpoveď sa nedá dať.
Takže asi len takto:

Komu niet rady, tomu niet pomoci.

Takže asi aj takto.
Asi to v tej fabrike nie je až tak strašné, keď sa nespakuješ a nejdeš ta het...okamžite a nehľadiac na tie financie.
Čo je dôležitejšie ???
-----------------------------------------

Ak sa chceš dostať na psychiatriu, tak to ani nie je až taký problém. Ono stačí vyjsť len na strechu baráku alebo sa postaviť do okna...budeš to mať aj s odvozom a následným stravovaním po určitú dobu na náklady poisťovne.
----------------------------------------

Že je tam jeden psycho ?
Ono by sa dalo aj inak riešiť. Nie Ty ba si išla ta het, ale on...a možno aj vedúca.
Ale to sú už iné hrátky, hraničiace s dobrými mravmi a či zákonom.
alaya1
17.12.15,16:45
Pozri Buchac, mne verit nemusis, aj tvoje hodnotenie mam v pazi. Ak nieco napisem k otazke, ako odpoved, stojim si za tym a nevymyslam bludy. Dokazy davat nebudem, urcite by lekari nemali porusovat lekarske tajomstvo, takze ziaden by nemal konkretizovat!. Mam v blizkom okoli osoby, ktore boli takto uznane DPN. zato, ze ty nie si v obraze a nevies, nemusis hned dehonestovat!.Ale kazdy obvodny lekar moze vypisat pacienta na psychicku vycerpanost, chronicku unavu.. To nie je psychiatricka Dg., preto na to netreba lekarsky odborny nalez.
P.S. tvoje narazky na moju pracu opat beriem ako prejav tvojej frustracie nad tym, ze asi si nedosiahol v zivote to, co si chcel. Zavidis, ci co. Uz ti to tu niekto aj napisal.Urcite nie som najlepsia, ani si to o sebe nemyslim, ale pracujem, zivim sa svojou pracou a nevyskieram sa ludom do tvare, ze uz nemusim a zijem z ich dani. Kaslem ti na to.
alaya1
17.12.15,16:47
jarka1- myslim, ze by tu aj psychiater mal prace dost.
prosim
17.12.15,17:03
buchac,
ja uz tam robit nebudem na 100%, ked mi nevide to s tou PN, tak tam uz nepridem, len im odovzdam veci co som fasovala. Ja si zdravie urcite cenim viac ako peniaze. Nech si ich ten monopol a bohata spolocnost co vycucava chudobnych ludi vsade po slovensku zozere.

Mne ani nejde o tie peniaze co dostanem z PN-ky ale skor o tie peniaze co dam tomu monopolu ak by som porusila zmluvu. Ved kto chce prist o tolke peniaze. Ale zas ked o ne pridem tak sa svet nezruti.

tato diskusia mi velmi pomohla a dozvedela som sa tu vela veci ktore zajtra u lekara urcite zuzitkujem. Mam este jednu vec v talone a to zmenu lekara ktory skor vypocuje moje problemy a mozno mi da PN

Ja sa nechcem dostat na psychiatriu. ja sa len chcem porozpravat s obycajnym psychiatrom o mojich problemoch aj ked viem ze ani on ma nemusi poslat na PN co ale v tomto state plnom psychicky chorych ludi nie je mozne

Naco si kazit zdravie psychopatmi a negat. myslienkami.
buchač
17.12.15,17:55
Mne jedno jak lanský sneh !!!

Myslím si, že som jasne napísal. Ak niekto nepochopil, jeho problém.
prosim
17.12.15,18:10
prepacte alaya1 a Jarka 1 mate pravdu, ospravedlnujem sa, nechala som sa uniest buchacom - asi ma fakt nejake zivotne problemy, alaya1 - vidno ze vies o com pises a dala si najpoucnejsi prispevok, este raz sorry za moju nedoveru
alaya1
18.12.15,06:41
.To mas pravdu Buchac, nemam na teba, ani nechcem. By som sa hanbila tu i pismeno napisat. Preco, nemusim rozvadzat.!.

P.S. nic nemeni na tom fakt, ze negujes rady inych v prispevkoch, aj ked nevies, aka je realita a potom ta to stve, ked nemas pravdu. Tvoja reakcia je urazanie. Tak radsej nereaguj tam, kde nevies reagovat a neurazaj.. Uz ti to aj moderator poradil!.
Ja odpovedam na otazku tam, kde odpovedat relevantne viem!.
duves
18.12.15,07:32
treba sa u lekara sťažovať na pichanie. A lekar sa spyta, "tak slečna, kde vás to pichá?" A ona nesmelo odpovie: "pan doktor, v sprche, sem tam v aute...."
Oliwa
18.12.15,09:14
myslíš, že by to malo vydať na psychiatriu?
prosim
18.12.15,11:32
tak bola som u obvodaka, tak ako som si myslela, vsetko som mu tam porozpravala, povedal ze som taka povaha a vyzeralo to ze si mysli ze simulujem, predpisal mi neurol a skoncil mi PN v pondelok po vikende, povedala ze vsak do sviatkov to nejak v tej robote vydrzim a dokonca mi nedal ani vychadzky cez vikend. Vymenit ju mozem az od prveho januara. Takze v utorok idem do roboty, odovzdam veci a idem het odtial.
alaya1
18.12.15,11:53
Chod cez vikend na pohotovost, mozmo ti tam pomozu.
Jarka 1
18.12.15,12:38
Myslím si, že aj napriek tomu, že si nedostala predĺženie PN, tak si sa posunula smerom dopredu. Začala si rozmýšľať, ako veci vyriešiť aj inak. Pre teba to v ďalšom živote bude väčším prínosom, ako PN, ktorú si na začiatku tak veľmi chcela.
Pozri sa na tvoju situáciu v práci, ako nezainteresovaný človek a porozmýšľaj, čo by si mala v svojom správaní zmeniť, aby sa ti v ďalšom zamestnaní nedialo znovu to isté. Na to, aby si zmenila ľudí okolo seba, musíš najprv zmeniť seba samú. "Všetko je v hlave."
prosim
18.12.15,17:06
ahoj,pohotovost bola hned dalsie riesenie ako som sa vratila od lekarky, ani tam sa nic nevyriesilo, tam psychiatricka PN nemoze vidat, akurat, mi predpisala lieky a poslala ma normalnej psychiatricke.
prosim
18.12.15,17:30
jarka 1, dakujem ti za rady, samozrejme ze som sa poucila. vsetko dobre, posielam ti pozitivnu energiu, aby si bola stastna.
alaya1
18.12.15,17:59
Ved ty nemozes lekarjke urcovat, na aku Dg, ta ma vypisat. Ved si mala len popisat priznaky a nehovorit im nic o sviojej robote.
Nerobis si ty z nas dobry den?
prosim
18.12.15,18:23
alaya1 nerozumien ti, ved ja som jej nic neurcovala/ to si odkial na to prisla?/ prosim vysvetli...
alaya1
18.12.15,18:25
Ak to mas uz ukoncene, nema vyznam to tu pitvat.
Ingrid Ondruskova
18.12.15,18:27
Ja to dievča plne chápem, moja sestra robí vo výrobe, je to ženský kolektív a čo sa tam deje??? blázninec je slabé slovo....veľmi sestru obdivujem , že to zvláda, ale ona je taká "hrubá neotesaná povaha" : človek si tam musí jednoducho otvoriť hubu a poslať náprotivnú stranu hoc aj do rxtx.! Ja osobne som citlivejšia povaha a " inteligent" ja by som do takejto výroby V ŽIVOTE V ŽIVOTE nešla, ani keby som musela byť o chlebe a vode.....nebojím sa vôbec fyz.roboty, ale toto: NIKDY!!!! Kedysi dávno som robila vo výr. fabrike, síce v kancli, a pravidelne /denne/ som chodievala medzi robotníkov ale toto čo sa deje teraz- za starej éry veruže nebývalo!!!
prosim
18.12.15,19:08
alaya1 prosim napis mi to a najlepsie cituj kde som pisala ze som lekarke urcovala na aku Dg má ma vypisat,prosim ta ja to musím vediet, dakujem
duves
20.12.15,18:13
Ingrid, stav napätia v spoločnosti je vysledok zmien po 89 roku. Situacia sa zhoršovala z roka na rok. Ludia, ak maju blbu situaciu, radujú sa aspon tak, že sa tešia z toho, že sa niekto iný trapi.
pepsikova
20.12.15,19:22
..juj, no, pre debila urobiť zo seba debila..neviem, ja by som išla na políciu a minimálne trestným oznámením riešila šikanu na pracovisku...aj keby to bolo tvrdenie proti tvrdeniu-ak uvedieš ostatných zamestnancov, ktorí sa boja a nechajú sa šikanovať, polícia ich bude musieť vypočuť...aj keď, ktovie, ako to je...vždy môžeš dať hodinovú výpoveď s udaním dôvodu "šikana"...ale tebe ide o peniaze,tak odpadni v čakárni-potom sa uvidí..
arizona
20.12.15,19:47
Napadol ma jeden sposob,ktory bol za mojich mladych cias popularny,hlavne medzi chalanmi.Ak mas odvahu,vyskusaj : pomedzi prsty na ruke strcit ceruzku,polozit ruku na stol a odvratit hlavu. Poziadat niekoho,aby ti treskol po ruke nejakym tazsim predmetom( odskusany krystalovy popolnik)...pomliazdeny prst,dlaha,marodka ista.

Ja by som volila nieco jemnejsie,mozno nejaku chripku,ci anginu. Staci vyjst po kupeli do chladnej zimy,snad nejaka teplota a kasel nabehne :P