Genesis.SVK
16.12.15,20:08
Som otec dcéry 2,5 ročnej. Som matkou dieťaťa dlhodobo ako rodič diskriminovaný a bohužial diplomatické riešenia pri nej dlhodobo zlyhávali. Dcéru vidím ako sa to hodí matke dieťaťa (v priemere 1 krát týždenne na 2,5 hodiny), len pod jej dozorom tam kde ona povolí. Nemôžem si bez jej dozoru dcéru vziať nikam a to ani na krátky čas. Moja rodina dcéru nevidela už takmer rok. Dôvod. Matka dieťaťa jednoducho má chorobný strach, že by sa dcéra mohla naviazať na niekoho iného viac ako na ňu a bojí sa, že by prišla o pozíciu najdôležitejšieho človeka v jej živote.

Prvostupňový súd (sudkyňa s 20 ročnou praxou a sociálna kuratela, ktorá robila neohlásenú obhliadku v mojom byte) mi dal za pravdu a upozornil matku dieťaťa, že jej konanie nie je v poriadku a že nie je ani v záujme dieťaťa a vyhradil mi okrem iného aj krátky čas, ktorý by som mohol tráviť s dcérou sám bez diskriminačného dozoru matky (3 hodiny do týždňa), pričom tento čas sa mal postupne predlžovať ako si bude dcéra zvykať, že je s otcom aj bez prítomnosti matky. Rozhodol tak aj keď som súdu preukázal, že dcéra je na mňa navyknutá a že je zvyknutá aj na môj byt a že mám so starostlivosťou o maloleté deti skúsenosti. Sociálna kuratela zamietla striedavú starostlivosť vzhľadom na vek dieťaťa.

Matka sa však v celom rozsahu voči rozhodnutiu prvostupňového súdu odvolala. To čo ma ale dojalo, že odvolací súd, ktorému trvalo celú večnosť kým konečne vydal svoj rozsudok, pričom s odôvodnením si teda príliš námahy nedal, veď prečo aj keď voči nemu nie je možnosť odvolania a sudkyňa je v podstate v tomto smere niečo ako boh, pozmenil rozhodnutie prvostupňového súdu, kde údajne len a len vzhľadom na vek dieťaťa 2,5 roka sa otec s ním nemôže stýkať sám bez prítomnosti matky. Teda Judr. xxx, ktorá nemá žiadnu odbornú spôsobilosť sa v predmetnej veci vyjadrovať, ani na to nemá vyštudovanú školu, úplne zhodila prácu sudkyne prvostupňového súdu s 20 ročnou praxou v rodinnom práve ako aj odborne spôsobilú osobou t.j. sociálnu kuratelu, ktorá jediná by sa mala v tomto smere čo vyjadrovať, rovnako napľula do tváre rovnosti oboch pohlaví a rovnosti rodičov podľa zákona o rodine, ako aj napľula do tváre práv dieťaťa, ktoré má právo na rovnocenný a rovnoprávny styk s oboma rodičmi (o rovnoprávnosti a rovnocennosti pod diskriminačným dozorom matky nemôže byť reč), pozmenila rozhodnutie prvostupňového súdu s odôvodnením, že malá je jednoducho moc malá bez akéhokoľvek dodatočného dokazovania alebo opierania sa o odborné štúdie alebo literatúru.

Moja otázka znie. Môže s touto diskrimináciou rodiča mužského pohlavia, milujúci otec niečo robiť ? Čo by ste robili na mojom mieste?

Ako sa brániť proti diskriminácii otcov (mužského pohlavia) na súdoch SR a najmä na Krajskom súde Bratislava, pred sudkyňami, ktoré sú neohrozené odvolaním a sú nedotknuteľné.

Môj plán zatiaľ je:

1. spísať petíciu ľudí, ktorí s tým, že dieťa vo veku 2,5 roka nemôže tráviť čas s otcom bez prítomnosti matky nesúhlasia a považujú to za diskrimináciu rodiča.

2. spísať sťažnosť predsedovi Krajského súdu na sudkyne, ktoré v predmetnej veci rozhodovali za diskrimináciu rodiča mužského pohlavia s nedostatočným odôvodnením a absolútnou absenciou vysporiadania sa jeho vyjadrení a vyjadrení sociálnej kurately a vyjadrení sudkyne prvostupňového súdu. Kde ja osobne považujem rozsudok krajského súdu za úplne dehonestovanie práce a získavania podkladu rozsudku prvostupňového súdu. Pričom k sťažnosti bude pripnutá aj petícia.

3. spísať sťažnosť ministrovi "spravodlivosti" i keď v slovenskom súdnictve je tento pojem takmer cudzie slovo.

Netvrdím, že to pomôže ani že je dobrý. Ale nemôžem ani vo svojom mene ani v mene ostatných diskriminovaných otcov len tak nečinne sedieť a prizerať sa ako krajský súd zneužíva svoju moc a diskriminuje rodičov mužského pohlavia.



Poznámka moderátora:mená som odstránila - za mená sa ospravedlňujem, nevedel som že ich nemôžem uvádzať.
BXLmiami
17.12.15,06:27
Myslím,skús mediátora a pokiaľ tým trpí Tvoja matka,čiže stará mama dieťaťa,mohli by aj oni niečo skúsiť.Tie ženy sa boja všeličoho,ale najviac sa boja že strana otca-či už otec alebo stará mama-nebudú korektní voči strane matky a nastane boj cez dieťa.Pokiaľ skutočne chceš fungovať ako milujúci otec nedá sa iné spraviť,len potlačiť svoje ego a začať podľa možnosti vychádzať s matkou dieťaťa korektne,sadnúť si a cez tretiu osobu si všetko vydiskutovať.
alaya1
17.12.15,06:42
Predpokladam, ze aj v tomto pripade je mozne dovolanie na Najvyssi sud.

Ale v konecnom dosledku by mali obidve strany v prvom rade dbat na potreby dietata, ako ty, aj matka. Dieta nema trpiet v boji dvoch byvalych partnerov.
Nepozname dovody druhej strany, preco trva na pritomnosti na stretnutiach

P.S. Volila by som slova, ktore pouzivas na margo menovanej osoby, nakolko to moze byt kvalifikovane ako urazka. Urcite sudkyna krajskeho sudu je kvalifikovana vykonavat pracu, ktoru vykonava.
BXLmiami
17.12.15,06:56
možno poznáme,pozri predchádzajúce temy.Ak ju naozaj ,,vydrbol" z bytu,nedalo sa iné čakať.
alaya1
17.12.15,07:00
Precitala som si, takze a jej ani necudujem :)
arizona
17.12.15,07:10
Tazko radit,lebo nevieme preco matka robi to co robi. Ci je to zo strachu,z pomsty,alebo pre nieco ine.
Nevieme ani,preco sud berie viac do uvahy matky,ako otca. Nemyslim,ze ide o diskriminaciu...
Asi je v nas ludoch zauzivane,ze tak male dieta ma blizsie k matke,ktora ho vynosila,porodila,odkojila...
Asi by som radila nechat tomu trosku cas,nerobila nic,co by matka mohla zneuzit proti tebe,aj ked mas pocit,ze si diskriminovany.

Skus sledovat stranky striedavka.sk a liga otcov.sk. Tam si radia muzi,otcovia v podobnej situacii.Mnohi uz presli tym "kolotocom" dovolavania sa svojich prav,radi poradia...
Neskor,ked dieta trochu povyrastie by som poziadala o striedavu starostlivost. Kazdopadne drzim palce
alaya1
17.12.15,07:15
dala by sio svoje deti do striedavky?
Genesis.SVK
17.12.15,07:38
nikoho som z bytu nevydrbol. Robíte si závery a pritom nemáte dostatočné informácie pre rozhodovanie.
Genesis.SVK
17.12.15,07:40
Moja rodina už spisuje žalobu na súd. Mediátora matka odmietla.
Genesis.SVK
17.12.15,07:43
Vždy píšem veci tak ako naozaj sú a nerozumiem prečo by sudcovia krajského súdu by mali byť nejaké vynimky na ktoré nik nemá dosah a nemôže o nich nich vyjadriť svoj názor a ten názor nie je len môj ale mnoho ľudí okolo mňa ten názor zdieľa. Považujú slovenské súdnictvo za bordel a aj prieskum ukázal že dôvera v Slovenské súdnictvo je mizivá. Pokiaľ vždy ľudia budú držať hubu a krok tak nikdy sa nič v tomto smere nezmení.
BXLmiami
17.12.15,07:46
Samozrejme že sa môžeš o nich vyjadrovať ako chceš.Len sa potom nečuduj dalšiemu sudnemu sporu,ktorý prehráš.Mal by si začať trochu zvažovať,lebo sa nedoplatiš.
Genesis.SVK
17.12.15,07:48
Matka v žiadnom prípade nemá právo na moju diskrimináciu a to za akýchkoľvek okolností takže je irelevantné prečo robí to čo robí. Nie som alkoholik, nefetujem, nefajčím, staral som sa o matku počas tehotenstva, bol som pri pôrode, staral som sa o dieťa po narodení tak ako mi bolo umožnené zo strany matky, som psychicky v poriadku, mám byt aj všetko potrebné na výchovu dcéry, máme vybudovaný s ňou vzájomný citový vzťah atď atď.

Matka je rodič rovnako ako ja a v tomto sme si rovní. Akákoľvek diskriminácia z akéhokoľvek dôvodu je neprípustná.
Genesis.SVK
17.12.15,07:52
Dieťaťu len prospeje ak bude tráviť čas s otcom bez prítomnosti matky a to aj v takto útlom veku, o tomto som súdu vypracoval elaborát odvolávajúc sa na odbornú literatúru. Lenže sudkyňa ktorá berie plat niekoľkonásobne vyšší ako ja v štátnej správe a taktiež zhrabne svoje odmeny, sa ani neunúvala s tým nejak vysporiadať.
BXLmiami
17.12.15,07:56
Máme v rodine striedavku,mame sa to nepáči a z dieťaťa mám dojem,akoby nemalo nikde domov,aj ked teda u otca/naša strana-krstné dieťa/ sa mu páči,chodí na dovolenky,má u neho dvoch bratov typu-moje deti,tvoje deti naše deti-ale aj tak,je vidieť známky žiarlivosti na súrodenca.Idealne to asi nevyriešiš.
lujza.j
17.12.15,08:11
držím päste bojuj....chlapov,ktorí sa chcú starať alebo chcú striedavku nie je vela a tí ktorí chcú ano...sú diskriminovaní.....:(....je fajn ak by si vedel byť asertívny.....
Genesis.SVK
17.12.15,08:18
Konečne niekto kto vyslovil aj mužskému pohlaviu podporu v úlohe rodiča podporu. Ďakujem.

myslím tu na porade: pretože vo svojom okolí, ktoré je znalé veci mám podporu obrovskú.
Genesis.SVK
17.12.15,09:10
Jo súhlasím. Ak chcem aspoň niečo zmeniť na tomto diskrminačnom kolose budem musieť ísť na to viac mazane a hlavou.

Je to momentálne ťažké keďže rozsudok som obdržal len včera a doslova som sa z neho dovracal. Neplakal som od svojich 13 tich rokov akurát na pojednávaní keď som musel z úst priateľky na seba počúvať klamstná mi vyletela jedna slza ale poviem vám, že po prečítaní rozsudku som sa nielenže dovracal ale plakal som ako malé decko. Od prečítania rozsudku som nedokázal nič zjesť ani spať.

Aj chlap má svoje city. Len za to že sme považovaní za silnejšie pohlavie neznamená, že ustojíme všetko.
BXLmiami
17.12.15,10:22
Vieš ale toto je o Tebe.Ak naozaj chceš fungovať ako rovnocenný rodič pre dieťa,musíš zvládnuť priateľku.Slušne bez zlosti,vytrvalo a po dobrom.
Genesis.SVK
17.12.15,11:38
Vyše rok a pol som sa snažil slušne diplomaticky a vysvetľovaním svoju diskrimináciu riešiť. Ja nemôžem si nechať skákať po hlave donekonečna pričom ex sa bude veselo pri svojom nemorálnom konaní schovávať za dieťa. Viac krát som navrhol mediátora ale ostalo to bez odpovedi. Nie len ja som nahnevaný ale celé moje okolie, ktoré pozná správanie mojej ex je rozhodnutím Krajského súdu silne pobúrené. To sme chlapi fakt neni nič viac len chodiace peňaženky pre naše deti a ich matky ktoré zneužívajú svoju pozíciu skrývajúc sa za naše vlastné deti?
arizona
17.12.15,11:39
@alaya1 ...keby som vedela,ze otec je zodpovedny tak preco nie? Ved je rovnaky rodic ako matka. Pri striedavke je ale prvorady zodpovedny pristup rodicov,aby sa oni rozumne dohovorili a dietatu dokazali vysvetlit jeho otazky. Lebo riesit nezhody rodicov cez dieta skodi v prvom rade psychyke dietata. To si mnohi neuvedomuju ,zial
Genesis.SVK
17.12.15,11:59
Čo sa týka mňa som zodpovedný rodiť a milujúci otec. Snažím sa chrániť dcéru pre našimi hádkami ako sa len dá. Naozaj veľa krát musím veľmi predýchavať akú nespravodlivosť, diskrimináciu, emocionálne vydieranie a využívanie musím strpieť zo strany matky len aby som mohol vidieť dcéru a aspoň sa s ňou trochu pohrať vonku.
lujza.j
17.12.15,12:07
tiež by som dala...keby bol bio zodpovedný....biovi mojho decka stačila každá druhá nedela...styk sme nemali upravený bolo to na dohode....výživné 800sk neskôr po dohode 1000ks....nikdy som na súde nepýtala viac....nechcelo sa mi s ním naťahovať a míňať energiu..ked na to bolo v eurach posielal presne do centu 33,19e....bez hanby ....napriek tomu ma pre neho slabosť....a on si to ani nezaslúži....naposledy bol nablízku ť min.cesty ..ona defekt....výhovorka on má program:eek:...kolo si menila sama....
počas práce som riešila xy t.č. zanedbania povinnej výživy..ako sa dalo som peniaze z chlapa-otca-povinného vytiahla....ak nie čau obv.mal hned...milion výhovoriek prečo neplatí....mala som spis kde "otec"neplatil 100sk :eek: na dve deti 200sk mesačne...

fandím takým asi si ty....
Genesis.SVK
17.12.15,19:13
je mi ľúto keď čítam tvoj príspevok viem, že sú prípady kedy si to naopak odnesú deti aj matky. Bohužiaľ neprávosti sa dejú na oboch stranách a na súdoch je to úplne bežná prax. Čo sa týka mňa tak o mňa sa neboj. Uniesli mi dieťa a budem reagovať ako by reagoval každý jeden cicavec, ktorému by niekto také niečo spravil. Môžno nedokážem vyhrať nad diskriminujúcimi sudkyňami krajského súdu, ktorými od vyslovenia prečítania rozsudku a odôvodnenia doslova opovrhujem, ale určite si sa o to aspoň pokúsim a nedám si pokoj pokiaľ nedosiahnem rovnosť aj keby ma to malo stáť život. Je to moje dieťa a každý kto ma bude vo vzťahu k nemu diskriminovať, alebo upierať práva môjho dieťaťa beriem to ako keby útočil na moje dieťa.
korela
18.12.15,20:23
Ak máš matku, ako vychádzala matka dieťaťa s ňou? Rozumeli si? Žiješ s niekým?
Genesis.SVK
18.12.15,20:30
Neviem ako to s súvisí s témou ale nie moja ex si nerozumela s nikým z mojej rodiny ani s mojimi priateľmi .. nemala zrovna kladné charakterové vlastnosti moje okolie ju nikdy moc nemuselo a tou dlhodobou diskrimináciou mňa ako rodiča ako aj tým. že na súde klamala a skresľovala realitu v svoj prospech ju moje okolie aj rodina zavhlo
korela
18.12.15,20:51
S témou to práve súvisí, ak si nerozumela so "svokrou", vcíť sa do jej situácie, čo by si robil na jej mieste ty. Neskákal by si určite od šťastia. Keď ju nemohol cítiť nikto z tvojho okolia, ani sa nečudujem, že sa bráni ti odovzdávať dieťa na stretnutia bez nej. Ja by som ti ho v tak malom veku nedala v žiadnom prípade. Chápem, že si od rozsudku nahnevaný, ja by som súhlasila byť tebou, nech je pri stretnutí. Radšej takto ako vôbec, ak máš dieťa naozaj rád.
Dnes sa ani nečudujem, že dievčatá sa nevydávajú, pretože vydajom má nárok na dieťa aj starý rodič. Ak príde k rozvodu, bola by bez možností sa rozhodovať o vlastnom dieťati. Bola novela zákona. A tá sa mi vôbec nepáči.
Genesis.SVK
18.12.15,21:03
Bože zas jedna z tých čo diskriminujú rodičov na základe pohlavia a sú zástancom že dieťa patrí matke. Moji rodičia sa k nej vždy správali slušne a milo rovnako ako moje okolie, nemali ju radi ale kvôli mne ju tolerovali. Ale aj keby sa správali akokoľvek, matka nemá právo obmedzovať moje právo zobrať si vlastnú dcéru kam ja uznám za vhodné pretože som rovnocenný a rovnoprávny rodič. Ako by sa ti páčilo keby som ti po pôrode zobral dieťa k svojej rodine, s tým, že ti ho sem tam vonku ukážem ak sa mi to hodí, ale odfotiť si ho nemôžeš, a možno tak raz za tri mesiace ak budeš poslúchať a skákať ako ja pískam tak môžeme ísť ho ukázať tvojej rodine ale pozor žiadne fotenie a budete všetci počúvať moje pokyny. Skús si toto naživo a potom sa môžeme porozprávať ako si sa cítila
Genesis.SVK
18.12.15,21:13
OO a ešte som zabudol nezabúdaj že mi musíš platiť .. to vieš tvoje povinnosti si musíš plniť ale práva ako rodič by si už nemala žiadne. Bola by si len taká chodiaca peňaženka pre mňa a moje dieťa. No a ak nebudeš robiť tak ako ja poviem tak ti dieťa neukážem ani vonku a nebudeš s ním v kontakte. Skús sa vžiť do tej role diskriminovaného rodiča či by sa ti to páčilo a či by si chcela mať takého človeka pri sebe keď konečne ti súd určí styk s dieťaťom. Človeka, ktorý ti v tebe určený čas bude hovoriť kam môžeš dieťa vziať, bude ti zakazovať fotenie, bude ti hovoriť s kým sa môžeš s dieťaťom stretnúť atď.
korela
18.12.15,21:32
Muži majú zbytočné komplexy z tej peňaženky, každá normálna matka chce, aby jej dieťa malo otca a ona partnera pre život vo dvojici.
lujza.j
19.12.15,07:22
niekedy mám pocit,že normálne ženy a normálni muži vymreli:(...tiež to beriem tak..plať a daj pokoj.....vidím to na mojom bratovi...chcel ....ale nestačilo.....na boj treba mať tú správnu povahu....a byť silne..silne priebojný...deti nahuckané matkou...druhému chlapovi hovoria otec....