zuzkaga
17.12.15,08:45
Prosím Vás o radu. Potrebujem opraviť mesačný prehľad, pri ktorom mi vznikne nedoplatok. Čo mám vlastne uviesť ako odvedenú daň. Tú správnu sumu a nedoplatok uhradiť? Ak áno potom aký tam mám dať dátum. Ten kedy som tento nedoplatok uhradila, alebo tam má byť pôvodný kedy sa uhrádzala tá daň. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Mila123
17.12.15,08:17
povinnosť zaplatiť, resp. odviesť preddavok je kedy?
zaplatený nedoplatok kedy bude?
KEJKA
17.12.15,08:22
MV vyplníš so správnymi údajmi - uvedieš vyššiu daň, ale dátum úhrady a sumu ponecháš tú, ktorú si skutočne zaplatila. Takto bude vidieť,, že si zaplatila menej.
MV napr. teraz za november vyplníš tak, že v ňom uvedieš súčet zaplatených súm, teda daň za november+nedoplatok (predpokladám, že nedoplatok uhradíš teraz v decembri).
zuzkaga
17.12.15,09:57
Daň za november som už platila, ale nedoplatok ešte len uhradím a do novembrového výkazu dám dátum kedy uhradím ten nedoplatok. Je to tak? A ešte treba zadať aj dátum zistenia skutočnosti na podanie opravného prehľadu? A ten môžem dať teraz decembrový.? Ďakujem Vám veľmi pekne.
zuzkaga
17.12.15,09:59
Sú to opravné výkazy za august a september (dohodár prešiel do dôchodkového veku, opravovala som mzdy a vznikol mi nedoplatok). Nedoplatok uhradím teraz v decembri.
kn-alka
17.12.15,10:27
v prehľade uvádzaš skutočnosti dané k dátumu podania prehľadu. Ak nedoplatok k dátumu podania prehľadu uhradíte, napíšeš celkovú sumu a dátum poslednej úhrady. Ak ešte nebude uhradená, tak píšeš dátum a sumu pôvodnej úhrady.
Mila123
17.12.15,18:31
Zuzka, ak išiel zamestnanec v priebehu roka do SD, od 01 01 nasledujúceho roka mu zastavíš NČZD, nie v priebehu rak.....
KEJKA
18.12.15,20:05
áno
zuzkaga
21.12.15,11:00
Bol to len dohodár, ktorý pracoval 4-5 dní do mesiaca a neuplatnoval si NČZD. Nedoplatok na dani mu vznikol tým, že už ako SD nemusel platiť zdravotné poistenie a ani všetky odvody do sociálenj poisťovňe.