Nandrolon
17.12.15,08:45
Zdravím.
Budova bola zaradená do používania v 11/2015, ale do mesiaca 12/2015 dôjdu ešte faktúry /so zdaniteľným plnením 12/2015/, vo výške DO 1700 eur bez DPH.
Mám sa striktne držať toho, že budova už bola zaradená v 11/2015 a faktúry do 1700 eur považovať za TZ do 1700 eur, teda nákladový účet?
Radšej by som to doúčtoval ešte k tej budove, keďže je jasné že niektorí živnostníci zaspali a dofaktúrovali to už do 12-mesiaca...
Kedysi sa dávalo všetko aj do sumy TZ v danom roku zaradenia ako "doúčtovanie" k budove, neskôr bola možnosť to dávať k budove iba do doby zaradenia...
KEJKA
17.12.15,08:26
ak živnostníci zaspali a dodali faktúru v decembri, pričom práce vykonali napr. v novembri, nepostupovali správne. Ja by som všetko zaúčtovala k cene budovy a odpisovala v tejto správnej sume.
Pred zaradením v novembri ste mali vedieť, že práce ešte neboli komplet vyfakturované a mohlo sa účtovať o nevyfakturovaných dodávkach. Takto by sa budova zaradila v správnej sume ešte v novembri.
Nandrolon
17.12.15,08:49
S príspevkom súhlasím, máte pravdu, ale keďže sme veľká firma, tak ja "od stola" nemôžem vedieť čo je a nie je fyzicky urobené a faktúrované. Niektoré faktúry som dal vrátiť, aby boli prepracované do 11. mesiaca, ale niektoré mi prišli až po uzávierke a zaradení. Dám to aj ja k budove, nikto nebude poškodený, ani firma, ani štát.
Ďakujem za odpoveď.