Tomáš Ilečko
17.12.15,15:52
Dobrý deň,

dopočul som sa, že dohoda o vykonaní práce nesmie za rok prekročiť 500 eur, aby som neodvádzal daň. Moje dohody spolu budú asi 550 eur. Budem musiť z toho odviesť daň? Ak áno, tak koľko?
TomasBugiy
17.12.15,15:56
Zle si počul a pospájal si si rôzne sumy s rôznymi pojmami.

Nezdaniteľná časť základu dane (príjem z akého sa neplatí daň) je vo výške 3.803,33 za celý rok. Mesačne je to 316,94 eur. Ak si u zamestnávateľa podpísal vyhlásenie pre uplatnenie nezdaniteľnej časti, tak pri príjme pod túto sumu daň neplatíš. Nad túto sumu už áno, ale túto daň za Teba odvádza zamestnávateľ, ty si ju potom môžeš vyžiadať späť. Ak si vyhlásenie nepodpísal, tak sa zdaňuje už aj príjem 2 eurá. Ak máš dve dohody súčasne, tak vyhlásenie môžeš mať podpísané iba u jedného zamestnávateľa, takže u toho druhého sa Ti príjem zdaňuje.

Neviem, či som odpovedal na čo si chcel, nakoľko si zadal málo informácii.
Tomáš Ilečko
17.12.15,17:28
Ďakujem za info. Chcem sa teda opýtať. Mám príjem pravidelný. Uplatnenie nezdaniteľnej časti to je ten "bonus"? To je to, čo mi spraví cca. 60 eur rozdiel? Ok to asi u zamestnávateľa mám, no okrem toho mám dve dohody. Čo mi však nie je jasné, čo s tým spravím? Odovzdám to pri vytváraní môjho daňového priznania. No a z tých dohôd odvediem koľko? 20 percent? Je tam cca. 550 eur. To si mám pripraviť nejakých 100 eur?
Tweety
17.12.15,17:37
zdanujú sa všetky príjmy za rok, takže podáš DP alebo požiadaš zamestnáv. o RZD.
KEJKA
17.12.15,20:24
vyžiadaj si potvrdenie o príjme z dohôd, pokiaľ máš ešte pravidelný príjem zo zamestnania, tak tohto zam-eľa požiadaj o RZD - podpíšeš žiadosť a všetko za Teba urobí zam-eľ.
Pokiaľ skutočne ide o dohody o vykonaní práce, tak z nich ti už museli zraziť aj daň aj odvody.