FocusLM
17.12.15,17:54
Chcem sa opytat ci by sa dalo namontovat pridavne svetlo na motorku dirtbike a aj zadne svetlo (nemusi reagovat na brzdu)
Chcem len vediet ci sa to da a ktore svetlo (predne) by bolo najlepsie aby som aj nieco videl v noci ...
Pripadne mi hodte sem niejaky odkaz na stranky kde to dostanem kupit :)

dakujem za odpovede

este sa chcem opytat ci by sa dal na dirtbike nainstalovat bocny stojan :)
misoft
17.12.15,17:10
Dirt bike - alebo lepšie terénna motorka - je určená pre športovú a rekreačnú jazdu MIMO pozemné komunikácie! Pretože od výroby NIE JE vybavená predpísaným osvetlením, nie je schválená na prevádzku na týchto komunikáciách (len na uzavretých okruhoch). Takže ani namontovaním osvetlenia (a navyše nie typizovaným a schváleným) nebude pripustená na pozemné komunikácie (neprešla by technickou kontrolou!)
Za ďalšie - nie je isté, či by zdroj energie (vo väčšine prípadov magneto) pre zapaľovanie bude postačovať aj na napájanie svetelných zdrojov.
A za posledné... ak by sa ti to aj podarilo.... a jazdil by si večer, v noci .... mnoho radosti by niektorí nemali..... pokiaľ nesúťažíš a jazdil by si napr. niekde po lúkach, lese..... ajajaj ..... mastná pokuta by bola.
FocusLM
17.12.15,17:22
co sa tyka legislativy som informovany ale dakujem za rady :) neplanujem ju dat na technicku kontrolu ale ide mi o to ze ked nedajboze sa niekde zdrzim aby som sa dokazal v tej ,,brutalnej tme,, orientovat ako ste napisali v lese alebo lukach .... urcite nemam v plane si to rezat po hlavnej komunikacii ... myslim ze svetla na bike su riesenim ...
misoft
17.12.15,17:28
A sme pri koreni veci! "v brutálnej tme sa orientovať v lese po lúkach" ... a už porušíš zákony! Nielen dopravné, ale i lesný zákon, zákon poľnohospodársky. Aby ti jasné bolo - v lesoch je zakázané bez povolenia jazdiť! Po lúkach je zakázané bez povolenia jazdiť! A okrem toho - zastaví ťa polícia, zastaví ťa lesná stráž - obyčajné bu-bu-bu to nebude. Vyfasuješ! Možno podmienečný trest, ale budeš to mať stále v lajstrách!
A dám krk na to, že ani vodičák nemáš....
arizona
17.12.15,19:53
A to kde je dovolene na motorkach sa prehanat po lese? A este v noci? Ti sibe? To ta moze vyjst draho. Nielen za nedovolenu jazdu,ale ti mozu aj pytilactvo a ine paragrafy nasit...