macokovac
17.12.15,20:40
Caute poradaci,

planujem si zalozit casopis v mojom malom meste, detaily tu vypisovat nejdem ale napisem iba podstatne veci. Ten casopis bude zadarmo a nechcem ho davat do schranky ja sam ale chcem aby to spravila posta(samozrejme za to zaplatim). To znamena ze potrebujem register adries bytov/domov v mojom meste. Otazka je: kde mam poziadat o zoznam adries majitelov bytov/domov celeho mesta ked to chcem vyuzit na podnikatelsky zamer(casopis). Nepytajte sa preco to chcem cez postu, proste potrebujem aby to posta rozhodila do kazdeho bytu/domu.

Dakujem za odpovede
Miso
Dáša_
17.12.15,19:46
a nestačila by ti takáto služba pošty? http://www.posta.sk/sluzby/letaky
macokovac
17.12.15,19:59
Daska,

Dakujem za bleskovu odpoved

dik,
M.
arizona
17.12.15,20:08
Prepac,ale tebe sa to zda normalne,ze Posta hocikomu,kto si o to poziada,vyda zoznam obyvatelov aj s adresami?
macokovac
18.12.15,12:39
prepac, mal som na mysli ze mi mesto da zoznam a nie posta. Kedze mesto ma evidenciu obyvatelov, myslel som ze sa to da na zaklade podnikatelskeho zameru cI?
arizona
18.12.15,16:29
Mesto,ci posta...to je jedno..oni maju tie udaje pre svoje potreby
misoft
18.12.15,17:02
Na základe podnikateľského zámeru..... existuje evidencia občanov, ale to nepatrí do ruky hocikomu.... adresy čo má mesto, pošta, tiež nepatrí do ruky hocikomu.... a na margo letáky..... inak sa to považuje ako reklama, nie každý je rád, ak má v schránke X letákov, ktoré slúžia podnikateľom na zviditeľňovanie sa (často).... A na druhej strane - letáky.... a čo na to stromy?
ivka70
19.12.15,04:59
Ak by si to posielal na adresy, islo by o nevyziadanu postu rovnako ako su nevyziadane e-maily.
Ak chces ziskat zoznam osob s adresami, ktore maju zaujem dostavat tvoj casopis, musis ich adresy ziskat od nich, tak, ze ten zaujem dobrovolne prejavia a daju ti suhlas so spracovanim ich osobnych udajov. Napr. cez nejaky dotaznik.
macokovac
19.12.15,19:57
co na to stromy - to si robis srandu je tak? Nas primator meni lesy na luky tak isto ako dalsi aj tvoj a mne osobne je jedno ci to skonci na vyrobu novin, letakov, nabytku v polsku.
V podmienkach posty pri sluzbe "letaky" jasne pisu ze sluzba letak sa nepovazuje za REKLAMU!!!

Ked sa tak zamyslis nad sebou tak nebudes suhlasit s otazkou ktoru si o stromoch polozil. Dufam ze si riťku vytieras zavarenymi lopuchmi a tiez dufam ze mas hlinenu podlahu po ktorej chodis a nie parkety alebo plavacku. Este jedna vec, pociatek rocne zarobi okolo 100000e to ta v porovnani s tvojim platom urcite trapi menej ako tie stromy. Mal by si zmenit priority o tom co pises. Je cas sa zamysliet.


M.
sroservis
04.01.16,22:01
Dobrý deň,

titul, meno, priezvisko a adresu osoby bez možnosti priradiť k nim ďalšie jej osobné údaje je možné spracúvať pre potreby poštového styku s dotknutou osobou aj bez jej súhlasu.

Pochybujem však, že Vám databázu sprístupní mesto. Databázu si môžete vytvoriť vlastnou činnosťou (napr. odpisovaním mien zo zvončekov, prostredníctvom nejakej ankety alebo súťaže) alebo si ju môžete kúpiť od marketingových spoločností (za predpokladu, že aj Vašim predmetom podnikania je priamy marketing).

Pekný deň.
misoft
04.01.16,22:43
Reagujem neskoro... takže!
Leták je ten papier, čo do schránky sa hádže. Na tom letáku je niečo vytlačené - oznam, ponuka, REKLAMA - napríklad i od takého macokovac-a....
A k tej druhej časti..... kupujem z recyklovaného papieru!!!! Ty si možno svoje pozadie utieraš navoňaným štvorvrstvovým ružovučkým papierom, aby si si svoje "ctené" pozadie nepoškriabal...
A mám plávajúcu.... nechodím po hlinenej podlahe.

Ty sa do mojich priorít nestaraj. Koľko Počiatek zarobí - to je jeho vec.

Ešte raz budeš takto vyskakovať - i napriek tomu, že si dlho registrovaný - budem žiadať, aby si odtiaľ vypadol!
kopretinka
05.01.16,10:38
keby si sa takto povyhrážal aj niekomu inému,nebolo by na škodu
macokovac
05.01.16,12:47
nesuhlasim s tebou. nemoze ist o nevyziadanu postu. O nevyziadanu postu by slo v pripade ze postarka strci casopis/noviny neadresne do schranky oznacenej napr.: "ziadna reklama". Tiez som hladal v zakone o reklame ktory znie:

"Reklama sa nesmie šíriť adresne, ak adresát doručenie reklamy vopred odmieta." to znamena ze do schranok vsetkych domov/bytov mozes cez sluzbu "letaky" ktoru poskytuje posta poslat hociaky letak, informaciu, noviny a cokolvek co neporusuje nejaku cast zo zakona a kedze sa jedna o neadresnu reklamu tak nevidim tam problem. Vezmime si do uvahy region press, tlac pana matovica, bratislavsko, zilinsko, kosicko atd - tato novinova tyzdnova tlac chodi do schranok pravidelne uz roky a keby to zakon zakazoval, ver mi, niekto by p. Matovicovi dobre klepol po prstikoch ale neudialo sa tak doteraz tak v pripade ze tu este niekto napise ze tento sposob reklamy je spam, overte tu informaciu pred jej vypustenim do eteru.

dakujem
macokovac
05.01.16,12:50
este nieco:

Posta jasne pise: "Distribúcia neadresnej periodi
ckej tlače sa nepovažuje za šírenie reklamy
v zmysle zákona o reklame."
misoft
05.01.16,12:54
kvietoček..... niektorí tiež "vyskakovali" .... a dovyskakovali..... využil som svojich 300 dní......
A len tak mimochodom....tých 300 dní máme len preto, lebo som ja .... "blbec".... otravoval SS Richarda cca 3 mesiace.....a aj preto niektorí dlhšie registrovaní zmizli..... lebo som ja "blbec" opätovne niekoho SS otravoval....
A teraz na oplátku... robila si aspoň toľko?
kopretinka
05.01.16,14:44
misoftík,ako vieš,čo som ja robila alebo nerobila? ale keď neprichádza odpoveď,tak sa tým už nemienim zapodievať....dodnes neviem,prečo sme všetci moderátori na rovnakej úrovni ale ja mám dosť obmedzené práva oproti iným,takže.....vyskakujem len do výšky svojich práv.
veronikasad
05.01.16,16:55
Vytlac noviny, zamestnaj brigadnikov ako Matovic a ti ti ich dorucia do vsetkych postovych schranok v meste. Ziadne adresy obyvatelov nepotrebujes.
ivka70
05.01.16,20:21
Mylis si trochu pojmy, neadresne sirenie nevyzaduje adresy.
misoft
05.01.16,23:05
I to som mu pripomínal... pretože moderátor, ktorý je "dobrý" len na to, aby opravoval gramatické chyby, je zbytočný.... ale keby mal väčšie práva, to by Porada vyzerala omnoho "čistejšie"....
macokovac
06.01.16,08:26
presne to chcem spravit len nezamestnam brigadnikov ale dam to distribuovat postou. Uz som robil kalkulaciu a vyde lacnejsie ako keby som mal dat 5 ludom po 20e za roznos
macokovac
06.01.16,08:33
misoft, rob co chces ale nikoho netrapi ze si moderator a ci ma vyhodis ci nie, tie stromy neovplyvnis.
macokovac
06.01.16,08:37
ivka - to uz som sa trocha pohol v hladani a toto je finalna moznost ktoru vyuzijem takze ano, budem to rozposielat neadresne ako sa robi region press a dalsie reklamne noviny, casaky, letaky atd. dakujem vam vsetkym a misoft, mozes mi dat ban aj ked verim ze ti to s tymi stromami troska udiera. Zbohom o_O
viktorviktor
06.01.16,11:21
zaplať človeka, ktorý ti odpíše adresy z menoviek na činžiakoch, na rodinných domoch ulice a čísla, meno si vymyslíš, inak ťažko zistíš kde býva :-)))))))
macokovac
06.01.16,12:13
to uz je vyriesene, spravim to cez postu formou sluzby LETAKY - dorucuju to neadresne do schranok domov, bytov a firiem.