Nikulli1
18.12.15,08:37
Dobrý deň, potrebujem napísať doklad o tom že známy platí súdom určené výživné na maloleté dieťa, dáva jej peniaze do rúk (viem je to chyba). Viete mi poradiť ako to napísať, prípadne nejaký vzor?
misoft
18.12.15,08:24
Hmmm... to bude problém.... máš istotu, že jej to dáva do rúk? Povedať môže čokoľvek.... a pravda to nemusí byť. To by musel potvrdiť príjemca peňazí (ona), že to dostáva na drevo. Ak ak sa (ona) zatne.... zaprie to!
Ja by som (na tvojom mieste) nič také nepísal.... pokiaľ to nie je oficiálne a zdokladovateľné... je to len tvoje tvrdenie a potvrdenie toho, čo ti on povedal.... len aby si i ty problémy nemala... tzv. krivé svedectvo... svedčíš o niečom, čo pravda nie je.
Nikulli1
18.12.15,09:31
Poprosil ma aby som mu to napísala, niečo v zmysle že ona potvrdzuje že jej platil a dá jej to podpísať. Či to ona podpíše alebo nie je už ich vec.
lujza.j
18.12.15,09:46
ved nato ti nie je treba žiadny vzor...napíšeš mená "zúčastnených"...oprávnená...povinný...vyšpecifikuješ ...mesiac/rok...sumu a hotovo...
ivka70
18.12.15,10:16
Staci aj tabulku na rok, s mesiacmi, datumom prevzatia, sumou a jej podpisom .... on s tym vzdy pride, odovzda peniaze voci podpisu ...
misoft
18.12.15,11:21
Nuž - to je potom iné.... t.z. že NIE ty potvrdzuješ, ty len vyhotovíš lajstierko.... a nech si to vybaví ON a ONA .... dole máš jednoduchý vzor....
Aanika
21.12.15,19:10
lepsie je platit cez ucet,ma doklad o uhrade