BENZ30
18.12.15,16:31
Napr.: V podkožnom tukovom tkanive v úrovni palca a v úrovni metakarpu a karpálnych kostičiek sú diskrétne akcentované až varikózne zmenené venózne štruktúry, jednotlivé do priemeru 1,5 maximálne 2 mm
alaya1
18.12.15,21:30
S vysledkom vysetreni ta mal oboznamit osetrujuci lekar.
misomiso
19.12.15,10:00
To je dobry postreh, a sucasne je sranda sledovat tne vyvoj. Vsade sa po po upynule roky pise, ako su lekari frustrovani z toho, ze pacienti surfuju po internete a potom su mudrejsi ako lekar a cvicia ho, co ma robit.

Ja som bol minule v koznej ambulancii s nejakym ekzemom alebo lisajom, a lekar mi povedal co si mysli, ze to je (teda pravdepodobnu diagnozu) a tvaril sa, ze to je vsetko. Ked som sa ho opytal, ze tak teda co teraz s tym, vravi - prestudujte si o tom, to si vygooglite :-)

Cize myslim, ze na Poradu budu pribudat podobne otazky. Budeme tu vesat lekarske spravy v latincine, a budeme si navzajom googlit a konzultovat. Tym sucasne vystudujeme za lekarov, a potom bude stacit, ak na vsetkym MZ udeli moznost vypisat si recept na liek.
Katy a R
19.12.15,10:46
:) nuž túto možnosť dostaneš - ale zároveň ti MZ (resp ZP) pošle aj faktúru, ktorú jej máš za tú (samo)liečbu uhradiť ;) (to len "mimo témy")
Dáša_
19.12.15,11:56
no, to jak keď musel Štepán zaplatiť 500 Czk v pokladne - štandardná taxa, otec u porodu :D (nejaký diel básnikov, tuším 4. )
lujza.j
19.12.15,15:12
kožní lekári..to je pokus-omyl...:(masť na výrobu v lekarni už nepredpisujú...daju kotikoid a čau...nech už pacoš neotravuje....ešteže sa da doma všeličo vyrobiť.....a jednu normal kožnú poznaam....
buchač
19.12.15,15:27
Akcentované - zvýraznené
Varikózne - rozšírené žily

Záleží od viacerých okolností....a včul si vyber :

1. Áno
2. Nie

Rozpisovať sa nemienim, nemá význam...dôvodov je viacero.
BENZ30
19.12.15,16:44
nabuduce prosím nepísať. To to nie je rada. Nakoľko môj lekár má 5 týždňov dovolenku a ja mám bolesti a nemôžem naplno zaťažovať ruku, tak som chcel radu.
lujza.j
19.12.15,16:47
a to si kde napísal,že má dov.?!
terezamaria
19.12.15,16:48
Je to rada na mieste, len lekár vie najlepšie povedať, kde je problém....okrem Tvojho lekára je ešte ortopéd, resp. traumatológ....natieraj propolisom, konopnou masťou alebo prenikavou čínskou malou mastičkou....
BENZ30
19.12.15,16:49
natrieram kazdy den fastumgelom. Praveze ortoped ma dovolenku.
buchač
19.12.15,17:14
BENZ30 (Dnes 18:49) natrieram kazdy den fastumgelom.
===============================

Predpokladám, že si natieraš ruku....tak je ?
Lebo ja si Fasagelom natieram chlieb...

Účinok je asi tak rovnaký. Tvojmu zápästiu to nepomôže a aj sa z toho gélu akurát dobre vyondím.
-------------------------------------------------

Mimochodom....spomínaš, že Tvoj lekár má dovolenku a Ty trpíš.
Ja trpím,keď čítam takéto príspevky.
Mi snáď chceš povedať, že keby si mal reznú ranu,ktorá krváca, tak budeš čakať a nepôjdeš k inému chirurgovi ???

Trpím ....veru trpím....;)
alaya1
19.12.15,17:16
treba zbalit lekarske nalezy a navstivit zastupujuceho lekara, pripadne pohotovost.