Liam123
18.12.15,20:12
Dobrý deň,
mám taký rodinný problém s peniazmi.
Uschoval som si u rodičov nemalú čiastku peňazí. Konkrétne niečo okolo 5000 €. Uschoval som si to s tým dôvodom že mi to dajú na stavebné sporenie. Nakoľko sľúbené stavebné sporenie na moje meno nezriadili a peniaze tam nedali tak som nebol spokojný a vyčítal som im to. Ubehol určitý čas a stále sa nič neposunulo ďalej. A teraz prišli v rodine nezhody a oni mi odmietajú moje peniaze vrátiť.

Ako mám postupovať keď chcem svoje peniaze späť? Najradšej by som to riešil mimo políciu a súdov ale ak sa inak nebude dať tak budem musieť pristúpiť aj na túto možnosť. Mám potvrdenie prevodu z banky kde som aj zadal účel prevodu a podobne.

Poraďte mi ako sa mám dostať ku svojim peniazom.
arizona
18.12.15,19:41
Si uz dospely? Preco si si ich sam nedal na stavebne ? Ako rodicia oddovodnuju,ze ti ich odmietaju vydat?
ivka70
18.12.15,20:56
A aky mas podklad na to, aku ciastku si si u nich a na aky ucel uschoval?
Mária27
19.12.15,08:12
S rodičmi by som sa nesúdila. Predpokladám, že peniaze minuli, nemajú ich z čoho vrátiť. Voči rodičom máš aj vyživovaciu povinnosť, a vôbec, v rodine si treba pomáhať. Aj oni ti pomohli, keď si peniaze potreboval uschovať.
Nerada diskutujem na porade bez rady, ale tu mi to nedalo odísť bez poznámky. Prepáč.
profesional
24.12.15,12:32
Čisto formálne : Keďže máš doklad o prevode, pošli im výzvu na vydanie bezdôvodného obohatenia. A ak nebudú reagovať,podaj na súd návrh na vydanie platobného rozkazu.