GABEBA
19.12.15,07:39
fyzicka osoba vedie JU,platca Dph vystavil odberatelovi fakturu za porez,susenie a opracovanie materialu v hodnote 1200 eur..ten material bol toho odberatela.moze podnikatel dodavatel prijat platbu za fakturu v hotovosti S RUCNE VYPISANYM primovym a vydavkovym listkom,alebo podlieha povinnosti registracnej pokladnice a nesmie prijat peniaze v hotovosti bez blocku z pokladnice.
Dáša_
19.12.15,06:53
no tak nech zoberie tie peniaze a pošle si ich cez poštovú poukážku na účet. V mene odberateľa. A nabudúce si už dá pozor :D
KEJKA
19.12.15,07:32
tieto služby podliehajú povinnosti evidencie v ERP?
kn-alka
19.12.15,08:00
Faktúra bola za služby, nie za tovar, takže nemusí byť vystavený doklad z ERP, ak tieto služby nie sú uvedené v tomto zozname:

http://www.uad.sk/33/zoznam-sluzieb-na-ktore-sa-bude-vztahovat-povinnost-evidencie-trzieb-v-erp-sa-rozsiri-uniqueiduchxzASYZNbaPiNpHHX2-1H7q0fe6cUE/
GABEBA
19.12.15,09:12
prezrela som ZOZNAM SLUZIEB na ktore sa vztahuje povinnost evidencie sluzieb v elektronickej registracnej pokladnici ale som to tam nenasla zaradene.len ci je to ozaj tak,az mu nahodou potom nedaju sankcie za porusenie zakona
GABEBA
19.12.15,09:14
nenasla som to v tom zozname,tak teraz si niesom ista..este raz som prezrela zoznam sluzieb,nic z toho mi to nevychodi.rezanie,pilenie,hoblovanie,susenie dreva,ako sluzby.nie predaj narezaneho dreva,ako materialu alebo tovaru
KEJKA
19.12.15,18:59
nejde o predaj tovaru? Ak áno, potom je to ERP, ale píšeš o službách, preto som sa pýtala.
kn-alka
20.12.15,10:54
nie, ak fakturuje tovar so službami, teda ak s tým tovarom, ktorý predával dodáva aj služby, tak nemusí mať ERP, pokiaľ teda nie je v zozname služieb.

Aj ja účtujem stolárovi, fakturuje vždy s montážou, vtedy netreba ERP.