majky8888
19.12.15,19:48
Dobrý deň,

chcem sa opýtať, či je nejaká možnosť ako zvrátiť túto situáciu. Dnes prišla moja 12 ročná dcéra domov s tým, že si bola kúpiť v obchode v Auparku počítačovú hru za 60 €. Zobrala na to peniaze z mojej peňaženky.

Viem, treba ju vychovať, vysvetliť atď, ale dá sa s tým niečo robiť? Dá sa to vrátiť?

Ďakujem!
Tweety
19.12.15,18:51
Zájdi do predajne a zistíš, či sa dá.
korela
19.12.15,18:53
Ako je to s vrátením tovaru bez udania dôvodu? Do koľkých dní to platí?
avalik
19.12.15,18:56
14 dni, ale nie na tovar kupeny v kamennej predajni
avalik
19.12.15,19:00
Ak obal nie je poskodeny a predajca bude ustretovy, tak mas sancu aspon na vymenu - predajca ale nie je povinny vymenit ani vziat tovar spat.
Ak ale obal je uz poskodeny, neoplati sa ti ani do obchodu behat.
Terezia13
19.12.15,19:10
na vrátenie tovaru je potrebný blok, tiež odporúčam ísť do predajne, tu sa to nedá vyriešiť, samozrejme treba dievčaťu vysvetliť, čo urobilo zle, krik nepomôže
arizona
19.12.15,20:11
Bude to iba dobra vola predavaca,ak ju vezme spat a vrati peniaze,alebo vymeni za nieco ine. Povinnostou to nie je.

Mna by viac ako to,ze dieta nieco kupilo bez mojho vedomia stvalo to,ze si vobec dovolilo ukradnut peniaze rodicovi z penazenky...
To si treba v prvom rade doriesit a vysvetlit sposobom,aby si to decko zapamatalo...
buchač
19.12.15,20:17
Mna by viac ako to,ze dieta nieco kupilo bez mojho vedomia stvalo to,ze si vobec dovolilo ukradnut peniaze rodicovi z penazenky...
================================
Tak, tak...

Veru neviem predstaviť, že by mi moje decko bez dovolenia vbehlo do poňaženky...

Kúúúúwa, šak to si nedovolí ani moja manželka...ale ani ja nejdem do jej kabelky....a funguje to už teda veľa rokov.
korela
19.12.15,20:38
Áno, ak má tovar otvorený pôvodný obal, bol by asi problém s vrátením, ale ja dúfam, nakoľko sú Vianoce a robia sa dobré skutky, že to majiteľ predajne rád zohľadní a vyjde ti v ústrety. Pouvažovala by som, či vziať so sebou aj dcéru, ako memento do budúcna. Nech si to užije na vlastnej koži. Ale zasa aby jej to nespôsobilo blok v budúcnosti na niečo, čo s tým bude súvisieť.
Obchody majú teraz vysoké tržby, o jednu predanú hru menej, nebude to ani cítiť.
Bolo by lepšie aj z výchovného hľadiska, ak by neišlo o výmenu, ale vrátenie peňazí.
Daj vedieť, ako si dopadla. Stáva sa to aj v najlepších rodinách. Vždy lepšie, ako by to potiahla priamo v obchode.