lianett
20.12.15,00:17
koľko trvá vybavenie invalidného dôchodku? Manžel je veľmi chorý,momentálne je v nemocnici opäť v ťažkom stave.
V SP mi povedali, že ho budú, musieť najskôr predvolať na nejakú dôchodkovú komisiu a potom až pred posudkového lekára. Vraj je takýto postup bežný. Ani v prípade tak závažného a život ohrozujúceho stavu takéto konanie vraj nevedia urýchliť.
Prosím Vás, existuje nejaká možnosť ako tento proces urýchliť? A ak nie, dostane v prípade uznania invalidný dôchodok zaplatený aj spätne?
Dáša_
20.12.15,05:07
neviem o tom, že by sa dal proces urýchliť. Ja som žiadala posledného februára, pred komisiou som bola v máji, peniaze som dostala vyplatené spätne od dátumu, kedy som žiadala v júni. Veľa záleží aj od toho, ako rýchlo lekári napíšu posudky. Lebo zo sociálky posielali papier obvodnej lekárke. Naviac, bolo treba doložiť aj nejaké doklady - napríklad u mňa vysvedčenie z posledného ročníka zdš.... Ale to mi rovno povedali pri spisovaní žiadosti.
Veľa síl.
Anika61
20.12.15,09:43
Ja som čakala cca 3 mesiace a neviem či sa dá ten proces urýchliť ...potom mi vyplatili spatne od dátumu požiadania o ID.
lianett
23.12.15,18:04
ďakujem všetkým za odpovede.
Anika61
23.12.15,19:52
Vďačne:-) :-)