RS180
20.12.15,10:51
Ak by niekoho zaujímalo čosi bližšie k tomuto vymáhaniu.
Pátral som ako sa vôbec može hocikto aj hocaká AK dostať len podľa ŠPZ k osobným údajom majiteľa vozidla a údajom o vozidle samotnom.
Keďže Maďarská diaľničná spoločnosť si tento priestupok nemôže cezhranične vrámci EU vymáhať, teda nemôže sa dostať do našej policajnej databázy vozidiel a pokuty posielať priamo, tak sa spriahla s vyššie uvedenou AK.
Maďari im dodajú ŠPZ vozidiel ktoré si nafotili, AK tiež nemôže priamo žiadať Prezídium policajného zboru o poskytnutie osobných údajov len na základe ŠPZ,
tak AK z Bratislavy podá žiadosť na okresnom súde v Trnave o "poskytnutie údajov na základe začatia predbežného zmierovacieho konania". AK dodá na súd excelovskú tabuľku kde sú všetky nafotené ŠPZ a žiada do tejto tabuľky doplniť podľa ŠPZ osobné údaje majiteľov vozidiel, ktorí su v tej žiadosti uvádzaní ako "odporcovia".
Súd okamžite pošle žiadosť, kde "žiada OBRATOM, resp. najneskôr v lehote 10 dní, o poskytnutie údajov z evidenicie vozidiel o odporcoch a ich vozidlách", na Prezídium PZ, ktoré im tieto údaje poskytne. Súd v TT bez vodomia dotknutých osôb - majiteľov áut (odporcov) vydá ich osobné údaje advokátskej kancelárii Strelák & Petkov a AK následne "vymáha" od týchto ľudí pokutu, ktorú im nikto nikdy riadne neudelil a prirazí si k tomu výpalné vo výške 40,- eur, resp. 70,- eur, ak prvú výzvu nezaplatia v lehote 30 dní.
Takže takto nejako sa dostanú tie listy s pokutami k majiteľom áut.
Neveril som, že je takéto niečo možné, ale sme na Slovensku a naozaj JE TO MOŽNÉ. Ak sa chcete teda dostať k hocakému majiteľovi auta a údajom o ňom a jeho aute, tak legálny postup je popísaný vyššie.
Časový priebeh tejto "akcie":
súd v TT podáva žiadosť na Prezídium PZ - 21. 7. 2015
žiadosť prijatá na PPZ - 28. 7. 2015
PPZ posiela údaje o "odporcoch" súdu v TT - 29. 7. 2015
AK Strelák & Petkov rozposiela listy majiteľom áut - 14. 8. 2015
Takže celý proces trval asi 3 týždne, od podania žiadosti o poskytnutie údajov až po rozoslanie listov s vymáhaním pokút kanceláriou Strelák & Petkov.

Keď som toto zistil, tak som okamžite žiadal súd v TT o vysvetlenie - ako je možné, že moje osobné údaje poskytli bez môjho vedomia tretej osobe (AK Strelák & Petkov) a informáciu aké konania sú, bez môjho vedomia, na súde v TT voči mojej osobe vedené.
Súd v TT mi poslal vyjadrenie, citujem: "Okresný súd v Trnave v právnej veci XXX Nemzeti Utdijfizetesi Szolgaltato Zrt. c/a Držitelia motorových vozidiel s evidenčnými číslami o zaplatenie poplatku za použitie spoplatnených ciest, Vám oznamuje, že konanie sp. zn. XXX je právoplatne skončené. V súvislosti s týmto konaním súd postupoval v súlade s ustanovením Občianskeho súdneho poriadku za účelom zistenia okruhu účastníkov konania a ich označenia dopytom na Prezídium PZ."
- toto je teda odpoveď na moje otázky, takto teda funguje tento štát, naše súdy a takto sa v tejto republike chránia osobné údaje občanov!!!
Časový priebeh mojej požiadavky na súd v TT:
podanie mojej žiadosti o vysvetlenie na súd v TT - 20. 10. 2015
odoslanie odpovede zo súdu v TT - 23. 11. 2015
Takže súdu trvalo poslať nič nehovoriace vyjadrenie čosi vyše mesiaca, naopak, advokátskej kancelárii poskytli údaje o držiteľoch motorových vozidiel prakticky obratom, na počkanie.

Ak toto niekomu pomôže, tak budem len rád. Úsudok je na vás. Ak je nás viac, o čom nepochybujem, tak by sme sa možno mohli spojiť a spoločne proti tomuto bojovať. Niečo som už zachytil aj v médiách, v TV Joj bola reportáž presne o tomto vymáhačskom liste v televíznych novinách, tiež sa tam vyjadrovali odborníci v zmysle, že ten poplatok nie je v poriadku…

Ak máte niekto skúsenosti a chcete sa s nimi podeliť, tak buď sem, alebo mi napíšte súkromnú správu.
EvazKomarna
03.01.16,23:36
Ahoj RS180, v tých správach o AK Strelák Petkov som bola ja. Mám s nimi skúsenosti. Ak chces, napís mi. Prišiel mi od nich dalsí list.
misoft
04.01.16,07:52
Tu sa radí verejne!
bartmo89
24.10.22,20:49
Sprava pre kazdeho kto cital prispevok vyssie: prosim pridajte sa do FB skupiny “Petkov podvod”
Prikladam link: https://www.facebook.com/groups/6078695645493900/?ref=share
bartmo89
24.10.22,20:51
Zdravim, prosim pridajte sa do FB skupiny “Petkov podvod”, snazime sa najst ludi, ktori maju s advokatskou kancelariou skusenosti. Prikladam link: https://www.facebook.com/groups/6078695645493900/?ref=share
romana147
25.10.22,04:11
ak sa teraz po 6 rokoch "snažíš" , asi si za 5 rokov vela nedosiahol
Letko
26.10.22,04:39
Za čo si dostal pokutu? Za nezaplatenú diaľnicu? Spoliehal si sa na to, že ju od teba maďari nevymôžu, či? Už si ju zaplatil?
misoft
26.10.22,08:41
Ak chceš bojovať - podaj žalobu na štát (MV) pre zneužitie osobných údajov. Nakoľko PZ SR bez tvojho súhlasu poskytlo tvoje osobné údaje tretej strane. Ďalej môžeš podať žalobu na AK Strelák & Petkov z tr.činu zneužitia tvojich os. údajov, ktoré (možno) získali nezákonne. Obráť sa na https://dataprotection.gov.sk/uoou/ - a daj podnet na prešetrenie tej AK, ako získava a nakladá s osobnými údajmi občanov.
Ale je to beh na dlhé trate - ultramaratón.
mimotemy
Mimochodom - na ich web stránke o dodržiavaní GDPR ani slovo - takže sa dá predpokladať, že to veselo porušujú. Zastupovanie niekoho neznamená, že môžu porušovať právny poriadok SR - na ktorý paradoxne poukazujú.