MacKs
20.12.15,15:21
Zdravím, som SZČO a v roku 2016 by som si chcela zobrať hypotéku na byt. Podľa poradkyne by museli moje príjmy na daňovom priznaní za rok 2015 byť 11 000€ aby mi hypotéku schválili. Je nejaká možnosť ako si zvýšiť príjmy bez toho aby som ich aj reálne dosiahla? Ďakujem.
Tweety
20.12.15,14:30
Nie je, príjmy musia byť reálne.
MacKs
20.12.15,14:32
ďakujem
jslancik
20.12.15,16:03
Ak ide iba o zvysenie prijmov, tak to by teoreticky malo ist. Odhliadnuc od toho, ze by to bol podvod na viacero sposobov. a nebolo by ti to moc vyhodne, bolo by to akurat ucelne. Lebo od toho by sa odvijalo poistne a podobne veci. Treba zvazit.
duves
20.12.15,16:06
Schvalujem úvery a ked vidim, ake dane platia szčo a potom to porovnam s daňami ake platia zamestnanci, je mi mdlo.
avalik
20.12.15,16:16
Mna zaraza, ze napriek tomu, ze nenas prijmy uvazujes o hypoteke - z coho chces potom platit splatky? Najprv si zabezpec adekvatne prijmy aby si z nich vedela platit odvody, dane a dokazala aj zit a ak ti vznikne trvala rezerva, tak potom uvazuj o hypoteke.
Ja chapem, ze je to tazke, ale bez toho sa len dostanes do dalsich problemov. Drzim ti palce aby si potrebne prijmy dosiahla legalnou cestou.
duves
20.12.15,16:20
Mnohí szčo maju príjmy, ale tržby nedavaju cez účtovníctvo, takže neexistuju oficialne. Preto som komentoval tak, ake mam skusenosti a porovnavam so zavislou čiinosťou.
avalik
20.12.15,16:25
To je urcite pravda, ale nepredpokladam,, ze je to aj pripad zadavatelky ... ak by mala prijmy, tak si ich vie zlegalizovat. ;)
MacKs
20.12.15,16:39
okrem szčo som aj zamestnaná.. plat ktorý mi reálne platia mi úplne stačí na splácanie hypotéky, bohužiaľ plat ktorý mám napísaný v zmluve na tú hypotéku nestačí.. takže brať si hypotéku ako zamestnanec som už vylúčila a preto som to chcela skúsiť riešiť ako szčo.. ale ďakujem za opoveď :)
jslancik
20.12.15,17:33
To je dan za to, ze zarabas nacierno. Tak ti treba. S tym treba pocitat.
duves
20.12.15,18:08
MacKs, ak maš príjem zo závislej činnosti a príjem zo živnosti, musia ti oba príjmy uznať. Nie iba jeden. Ak to tak nie je, treba sa pozrieť po inej banke.
MacKs
20.12.15,18:24
bohužiaľ s tým ako postavenú mám pracovnú zmluvu neviem urobiť nič..