david27
21.12.15,05:22
Dobrý deň. Bol som predvolaný na prehodnotenie zdravotného stavu po asi 3 rokoch. Mám si so sebou priniesť lekárske nálezy za posledný rok.

Moja otázka znie, či mi môže byť invalidný dôchodok odňatý na základe toho, že lekárskych správ mám len malé množstvo. Môj zdravotný stav sa síce nezlepšil ale nakoľko žiadna liečba doteraz nefungovala tak ani časté návštevy u lekára ,,neboli potrebné".

Ďakujem za akúkoľvek odpoveď.
ninka24
21.12.15,11:52
Ťažko povedať ako to celé budú prehodnocovať. Len pre zaujímavosť mám kolegyňu ktorá mala 20 rokov plný ID ( má x operácií pohybového aparátu ), na jeseň mala komisiu a zrazu sa rozhodli že jej ID dajú len čiastočný. Jej zdravotný stav sa nijak nezmenil a ani nemá prognózu na zlepšenie.
Anik
21.12.15,16:34
mala som prehodnotenie zdravotného stavu po 2 rokoch. Žiadali správy za posledný rok - správy od neurológa za 12 mesiacov 5 + 2 z rehabilitácii, od ďalších dvoch lekárov po 3 správy a pani doktorka ma ešte ráno chcela vrátiť, že mám za ten rok len 3 spirometrie a to som pomedzi to mala zdr. problémy s dýchacími cestami tak mi len predpisovali raz za 2 mesiace nastavenú liečbu.
Nakoniec ma nechala na tých istých percentách , ale podľa všetkého ma mala chuť ešte trochu popreháňať.
Podľa všetkého je to silne individuálne podľa posudkára.
gertuda
28.12.15,10:15
A nejak do odvovodnili? Ved to ej vrchol drzosti... Asi by som ich tam postrielal, na jej mieste..
gertuda
28.12.15,10:16
Tipujem, ze ten posudkar ma nejake ciele, ako maju policajti pri vybere pokut.. Hold politika..
Anika61
28.12.15,10:50
Ja z mojej skúsenosti môžem povedať,že dosť prihliadali na pravidelné a aj časté kontroly u lekára...bolo mi ''vysvetlené''',že keď nemám dostatočné množstvo potvrdení'' o návšteve lekára tak som zdravá.
Xanti
28.12.15,11:05
No hej, ale lekár sa nezvykne zapodievať. Tiež som chodila k DR svojho času raz za mesiac, potom mi dal návštevy raz za 2 mesiace, potom to zmenil raz za 3 mesiace a teraz chodievam raz za 6 mesiacov a to som v dispenzári. Má kopec pacientov, častejšie ma nevolá, poisťovňa by mu to nezaplatila. Ako jasne keby sa mi náhle zhoršil zdravotný stav tak idem častejšie, ale napr. to bolo v máji .. ale kontrolu budem mať 10/2016 .. čo človek si má naplánovať kedy sa mu zhorší stav? Je to smiešne, a ja prikladám všetky nálezy ( od posledného prehodnotenia ) čiže majú tam 3 roky nálezov aby videli priebeh ochorenia, a nie len nálezy za posledný pol rok ..
Anika61
28.12.15,12:20
No mne sa už stalo,že posudkový lekár vytriedil všetky staršie lek.správy staršie ako 1rok...tak keď viem,že ma čaká prehodnotenie/dosiaľ mi vždy posudkár''povedal,že za aký čas ma zavolá:-) :-) /tak sa na to pripravím a absolvujem u každého odborného lekára u ktorého sa liečim také celkové vyšetrenie a zosumarizovanie''celého môjho zdr.stavu s tým,že mu poviem,že to potrebujem pre posudkovú komisiu a aby som mu uľahčila prácu každému nachystám všetku dokumentáciu od neho...každý jeden mi to zatiaľ napísal bez poblémov
Xanti
28.12.15,18:38
to robievam tiež, ale zatial mi nevrátili papiere
Dáša_
28.12.15,18:43
Dievčatá, keď vás tu tak čítam. Ja vždy u lekára hovorím, že sa nechem sťažovať a že v rámci možností sa ítim fajn. Takže ono bude asi lepšie pekne krásne sa stále sťažovať, aby bolo v karte pri prehodnocovaní invalidného dôchodku.... Lebo ja si sice udrziavam pozitívneho ducha tým, že sa nesťažujem, ale na druhú stranu - vlastne tým podrývam svoj dochodok :D
Xanti
28.12.15,19:11
Dáši s tým musím súhlasiť, mne príde ako keby nevedeli pochopiť, že ak sa človek zmieri so svojím stavom, tak mu to príde normálne teda jeho stav a nezvyknem sa sťažovať. Jasne pri zhoršení extremnom to je vždy nahnuté, ale pre mna je stav stabilizovaný tak ako keby som bola zdravá, občas to na posudkovej spomeniem ale sa zasmejú tomu. Akurát, že výsledky tomu nezodpovedajú. Sú pekne kyvotavé .. raz hore raz dole .. a furt dačo .. ešte že som optimista :D
Anika61
28.12.15,19:37
No veru dievčatá len raz som povedala doktorke,že sa cítim celkom dobre-samozrejme myslela som to v rámci mojich možností:-) :-) a potom to ona uviedla do správy fuuuu a ja som potom pol hodinu vysvetľovala posudķárovi,že dobre a dobre je veeeeľký rozdiel
Xanti
28.12.15,20:14
No moja obvodáčka ma presviedča že som chorá, reku nie ja som zdravá, potom som došla a hovorím jej som chorá a ona kuka na mna čo zo mna vyleze a ja hovorím dalej .. som chorá bo mám angínu .. ta sa rehotala na tom .. ale vtedy som sa choro cítila, bolo to iné ako vždy :D šak ja už ani nepamätám aké to je byť zdravý ... vy hej kočeny?
Anika61
28.12.15,20:33
Môj ocko vravieval,že keď ráno zobudíš a nič ťa nebolí možno už nežiješ..:-) :-)
Xanti
28.12.15,20:42
Ale ako vieš potom že si sa zobudila ? :D
Anika61
28.12.15,21:06
No ja viem-lebo zakaždým ma niečo bolí:-) :-) :-)
ninka24
04.01.16,13:14
Či jej to odôvodnili som nepýtala, ale môj názor je, že majú pokyn znižovať ID! Keďže od nej znova žiadajú potvrdenia o príjme za x rokov dozadu. No a keďže už 20 rokov mala plný ID a pracovala na pol úväzku, čo myslíte, aký jej vypočítajú čiastočný ID.......resp. "kolko stat usetri" celé zle!!!