Genesis.SVK
21.12.15,06:12
Z dôvodu, že niektoré sudkyne z krajského súdu v Bratislave ignorujú vyjadrenia odborne spôsobilých osôb, ignorujú vyjadrenia a názory prvostupňového súdu bez patričného odôvodnenia, ignorujú rovnosť pohlaví a rodičov a právo dieťaťa na rovnocenný a rovnoprávny styk s oboma rodičmi a výchovu zo strany oboch rodičov, čo vyplýva z ústavy SR, zákona o rodine a dohovoru o právach dieťaťa, bez patričného vzdelania a odbornej spôsobilosti nahrádzajú funkciu detských psychológov, ignorujú vyjadrenia a dôkazy predložené zo strany otca prvostupňovému súdu a aj to bez toho, aby sa s nimi vysporiadali, stalo sa, že aj napriek upozorneniu a dôkazom, že prítomnosť matky pri styku otca a dieťaťa bude silne narúšať harmonickú atmosféru (na základe skúseností z minulosti, čo bolo prvostupňovému súdu dokázané čestnými prehláseniami svedkov), zmenil neuvážene, bez akéhokoľvek zisťovania, alebo ústneho pojednávania, aby aspoň videl osoby, o ktorých rozhoduje, rozhodnutie prvostupňového súdu, bez možnosti dovolania a nariadil styk otca s dieťaťom výlučne za prítomnosti matky.

Z neuváženého a nedostatočne odôvodneného rozhodnutia Krajského súdu v Bratislave však začali plynúť, tak ako bolo predpokladané, vážne problémy.

Otec dieťaťa je naďalej v prítomnosti matky diskriminovaný. Chcel som vziať svoju dcéru (2,5 roka) na krátku návštevu k svojej rodine, aby ju po takmer roku (kedy mi ju tam matka bránila vziať) konečne mohli vidieť, rovnako ako aj ona ich, no bohužiaľ miesto toho som musel viac ako 4 hodiny počúvať akí sú v mojej rodine psychopati, akí psychicky chorí sú moji priatelia ako klamú a chcú ublížiť dieťaťu a ako to ona nepovolí tam ísť a podobné nezmysly. A to sme ešte ani neboli u mojej rodiny, ale len som matke dieťaťa oznámil, že v môj pridelený čas tam plánujem na hodinu ísť, aby potom nebola zaskočená.

Chcem sa opýtať ako získavať dôkazy pre súd o nevhodnom a diskriminačnom správaní matky a to ako aj:


1. pred návštevou mojich rodičov, kde mi bráni vziať ku nim moju dcéru, rovnako bráni mojim rodičom, aby prišli ku mne do môjho bytu pozrieť sa na vnučku, pričom jej agresívne správanie neubližuje len mne, ale aj dcére.

2. na návšteve u mojich rodičov, ak sa mi ju tam nejakým zázrakom podarí dostať, kde je vysoko pravdepodobné vzhľadom na skúsenosti z minulosti, že bude silne narúšať styk s dieťaťom (zakazovať fotografovanie, bude držať dieťa na rukách, aby sa k nemu nik nedostal, odíde s dieťaťom domov a podobne)

Môj právnik povedal, že mám matke oznámiť, že ju nahrávam (zvukový záznam) a jednoducho ju nahrávať aj bez jej súhlasu len s tým, že ju o tom upovedomím. Ale mne sa to akosi nezdá či je toto v poriadku.
arizona
21.12.15,06:08
Ked nechce tvoja ex umoznovat styk dietata s rodinou,nech si rodina taktiez poziada sudne o upravu styku s dietatom,maju na to pravo...
http://poradna.sme.sk/c/7111517/aj-stari-rodicia-maju-pravo-na-vnuca.html

Ked chce cirkus,nech ma...
Dav
21.12.15,06:09
Ak nejde o boj kto z koho, tak matka môže mať obavy o to, že keby dieťa dala napríklad podržať starej mame, tá by s dieťaťom odišla, de facto dieťa uniesla. A čakal by ju dlhý boj, kým by si Ty a tvoji rodičia dovolili matke dieťa čo i len vidieť. Podľa Tvojich reakcií na riešenie problému a toho, že problém vôbec vznikol, aj z príspevkov na Porade usudzujem, že by bolo veľmi zaujímavé pre objektívne posúdenie problému a tým aj poskytnutie účinnej rady, poznať názor druhej strany. Ak dieťa ľúbiš, urobíš to, čo je pre dieťa najlepšie. A v tomto prípade je to nechať veciam prirodzený priebeh.Neťahať sa po súdoch, zamyslieť sa nad tým,aj nad sebou,svojim správaním a povahou, prečo súd dáva za pravdu matke dieťaťa. Ja byť tou matkou, tak na oznámenie o nahrávaní podám žiadosť na vypracovanie Tvojho posudku psychológmi. To, čo píšeš o rovnosti pohlaví, je síce pekné, ale žena, nie muž, nosí dieťa v brušku 9 mesiacov, kým sa dieťa nenarodí. Preto je dieťa naviazané na matku tak, že zhruba do 2 -3 rokov vôbec nevie o tom, že ono a matka nie sú už jedna bytosť, ale dve. Takže tá rovnosť pohlaví je vo volebnom práve, v zamestnaní, ale nie tam, kde je určujúcou silou matka príroda.
Genesis.SVK
21.12.15,16:19
K tomuto sa ani nevyjadrujem. Tak to dopada ak sa niekto vyjadruje k problemu a nema dostatocne zisteny podklad k rozhodnutiu ani potrebne znalosti a miesto zodpovedania otazky ma plno neuzitocnych kecov.
Genesis.SVK
21.12.15,16:27
Moja rodina uz ma spisanu ziadost o upravu styku ale este som ich poziadal ze nech to nepodavaju. Chcem skusit ci nahodou nejakym zazrakom matka nedostane rozum a bude akceptovat rozhodnutie sudu a nebude robit napriek. Ak by to neslo tak mi neda na vyber a budem musiet zhromazdit dokazy o jej diskriminacnom a agresivnom spravani a poziadat a dat navrh na sud o to aby bolo dieta zverene do mojej starostlivosti a taktiez povolim rodicom aby dali na sud ziadost o upravu ich styku s dietatom. Popravde bol by som rad keby sa nejakym zazrakom umudrila hlavne kvoli malej bo potom bude mat z nej chudav stres.