IVEB
21.12.15,08:42
Dobrý deň obdržali ste do schránky správ od finančnej správy taký to odkaz?
Vážený klient, oznamujeme Vám, že pre služby obojsmernej elektronickej komunikácie boli v osobnej internetovej zóne implementované nové oprávnenia, ktoré umožnia nastavenie a spravovanie požadovaného rozsahu dostupnosti týchto služieb. V súvislosti s touto zmenou Vás prosíme o preverenie, či máte splnomocnenie na prijímanie dokumentov (ktoré má štandardne len konateľ alebo štatutár spoločnosti). Ak ho konateľ alebo štatutár nemá, prosím zaregistrujte ho. V prípade, že takéto oprávnenie nikto vo firme nemá, nebude pre Vás možné prijímať elektronické zásielky. Doručovanie papierovou formou sa so spustením obojsmernej komunikácie končí. Podrobnejšie informácie nájdete v Infoservise – Informácie k OBK.

Nakoľko sa tam neviem dovolať , tak neviem čo stým . Ako SZČO mám nastavené v Mojich autorizáciách právny titul konania-poverená osoba a oprávnenie doručovať písomností mám nie. Ale ako sa to nastavuje alebo čo s tým to netuším. Riešili ste to už? Alebo som príliš iniciatívna a ešte to nemajú ponastavované?
MIŠO T
21.12.15,08:25
zdravim, ja som sa o tomto bol osobne informovat na DU a bolo mi povedané že som moc aktívny, nech to ešte neriešim. Vraj to ma zatial platit len pre Colnu sféru. a až v novom roku dostanú info, čo s Danovou sférou.
Žabinka
21.12.15,08:28
IVEB
21.12.15,08:44
Toto som si prečítala , ale múdrejšia nie som
Žabinka
21.12.15,08:59
neviem presne, ako to myslíš.. ty komunikuješ elektronicky v mene iného subjektu, alebo v mene svojom ako FO-podnikateľ?
ak prvé, prečítaj si ešte raz priložený link, napr. časť o Manuálne pridelenie vybraných oprávnení oprávnenou osobou.
ak druhé, niekde v tejto debate http://www.porada.sk/t275523-v-januari-zaciname-komunikovat-obojsmerne.html som prilepila odpoveď z FS, možno sa to vzťahuje na teba..
ale naozaj ešte netreba robiť paniku, zatiaľ sa to týka len oblasti správy spotrebných daní..
Soňa K
21.12.15,12:16
Na stránke Finančnej správy sa dá dočítať, že sa to týka zatiaľ iba spotrebných daní. Keď to bude aktuálne všeobecne, tak tam bude uvedený postup, čo s tým. Zatiaľ nerobím nič - spotrebné dane nemám.
IVEB
21.12.15,13:07
No presne toto som si nevšimla, že sa to týka len spotrebných daní zatiaľ. Takže som v pohode.