dm123456789
21.12.15,13:18
Objednal som si iphone refurbišovaný teda zánovný a predajca mi poslal nový, to som nevedel a produkt som používal a teraz mi zavolal aby som produkt vrátil a oni mi pošlú ten ktorý som si objednal...som povinný ho vrátiť? Dakujem
ivka70
21.12.15,12:25
Nozes sa s nim dohodnut, ze mu doplatis hodnotu noveho telefonu a nechas si ten.
Ak ho vsak nevratis a zaplatil si za stary telefon, mas neopravneny zisk, moze jo od teba vymahat.
dm123456789
21.12.15,12:26
vdaka :)
misomiso
21.12.15,12:37
Jam mam iny nazor. Chyba sa stala na strane obchodnika, on ma znasat stratu za cenovy rozdiel. Nie je to prenho ziaden problem, pri tych ziskoch eshopoov.

Vymena nema ziadnu logiku, nakolko aj ten zaslany mobil uz nie je novy, ak ho zakaznik zacal pouzivat. Teda obchodnik by ima menil pouzivany za pouzivany, co nedava zamysel.

Navyse tieto elektronicke zariadenia su specificnou kategoriou tovaru, kde ma zakaznik ulozene mnohe data, ktore nechce zdielat a ktore nie je jednoduche celkom vymazat.

Ja by som v ziadnom pripade na nejaku vymenu nepristupil. My, ked cez e-shop napriklad posleme nespravny tovar, tak po upozorneni zakaznika, ze dostal iny tovar sa mu osporavedlnime a posialame spravny tovar s tym, ze ten nespravny si moze ponechat. Otravovat ho nejakym spatnym posielanim je nonsens.
dm123456789
21.12.15,13:02
cena toho produktu je dosť veľká, ak by to tak bolo tak by to bolo super ale mám pred tým rešpekt pretože to nieje uterak inej farby ale telefón a nie lacný... ale Dakujem :)
arizona
21.12.15,13:30
Dohodni sa s nim,ze si uz mobil pouzival,ze stejne ho nemoze predavat ako novy,tak nech navrhne nejaku rozumnu cenu ako doplatok,nakolko on urobil chybu,nie ty.
misomiso
21.12.15,13:37
No dobre, ale stale plati to iste - nie tvojou vinou sa z neho stal tak ci tak pouzivany kus. Teda vymena nema zmysel. To musi byt fakt riadne pokutny garazovy shop, ked on dufa, ze si ho este velmi nedoskriabal a ze ho prelesti a bude znova ponukat ako novy. To nas panboh ochranuj pred takymito slovenskymi eshopmi. Kolko si zan platil?
dm123456789
21.12.15,13:39
hmmm nie eshop je fajn uz som nakupoval ten clovek za telefonom to navrhol ... 360 a cena noveho je 420 takze to nieje velky rozdiel... :)
misomiso
21.12.15,17:21
eshop urcite nie je fajn. My posielame objednavky v rozpati cca 20 - 400 EUR a ak sa nieco stane, neotravujeme s tym zakaznika. Ked sa nam stale omyl raz za 100 alebo 200 objednavok, tak nemame problem to vykryt so zisku tych ostatnych, aj keby sme to mali poslat zakaznikovi znova v plnej cene.

Ak by sa mi to stavalo kazdu piatu objednavku, tak by som sa nad sebou zamyslel, ci som schopny prevadzkovat vobec nejaky biznisl