denco
21.12.15,15:36
bohužial nedal som to na papier a nemam dokazy. dal som aj oznamenie, ale vsetko poprel dotyčny. mimochodom nie som jediny odkoho si napožičiaval a tiež nevracal.
misoft
21.12.15,14:38
Nemáš lajstro, nemáš dôkaz, že si požičal.... tvrdenie proti tvrdeniu.... máš ponaučenie!
Ak zapiera, nikdy ich neuvidíš.... prípadne aj uvidíš, ak on dostane nejakú "motiváciu"....
Anika61
21.12.15,14:58
Ak nemáš dôkaz či svedka-máš smolu,s peniazmi sa rozlúč.
profesional
24.12.15,12:17
Ak viac ľudí v trestnom konaní dosvedčí existenciu tých pôžičiek, istú šancu na uplatnenie v trestnom konaní by som videl.
buchač
24.12.15,12:52
Po prečítani odpovedí dávam :

1. Môžeš mať lajstro
2. Môžeš mať svedkov
3. Môžeš sa aj obesiť

AK si dotyčný vezme do hlavy, že nezaplatí, tak kuwa smola ...
NA Slovensku je vymožiteľnosť práva kuwa od veci...

Poznám, viem, love som odpísal...nešlo síce o pôžičku, ale pointa rovnaká.
misoft
24.12.15,13:00
Rozdiel je vidieť a mať! Súd síce potvrdí, ale oný i tak nezaplatí....a lajstro zo súdu si na stenu povesí....
Možno vtedy pomôže slovenská argumentácia - jedna vzduchom chladená.....riadne zamierená.....
denco
24.12.15,13:40
od jedneho si požičal 800€ a od druhej 200€ (a boh vie odkolkých este), ale ani s jedným nespisal žiadný papier. viem o jednom ktory mu isiel za ručitela ohladom požičky ktoru tiež nesplaca a ten ručitel to musi splacat. mam oslovit dotičnych aby podali tiež oznamenie aj tak ked nemaju papiere a tym padom nas bude viac ktorych oklamal . budeme mat vtedy nejaku sancu?
prajem vesele vianoce :)
profesional
24.12.15,15:07
An sa spojíte a budete vystupovať v jednom trestnom konaní spoločne ako poškodení, ak ho odsúdia, čo je pri väčšom počte poškodenỷch pravdepodobné, môže súd vyriecť aj verdikt čo sa týka náhrady škody.
profesional
24.12.15,15:08
Vỷkon exekúcie môže bežať celý život fyzickej osoby. A raz nejaký príjem mať bude.
buchač
25.12.15,20:03
Kuwa....čo je na mojej odpovedi nevhodné ???

Kto nezažil anabázu vymáhania, ťahania sa po súdoch...ten veru nepochopí.
...a peniaze sú stále v prdely...

Aj by som doprial, nech si jeden skúsi a potom nech hodnotí.
...by ííííčoval jak chorá krava...