mato181
22.12.15,10:12
Dobrý deň, ku 31.12. '15 mi končí pracovná zmluva na dobu určitú, v práci odomňa chcú podpísané ukončenie pracovnej zmluvy dohodou na základe skončenia práce na dobu určitú - v podstate podpísanie toho že nechcem ďalej pre nich pracovať. Musím niečo takéto podpisovať? Nestačí jednoducho oznámiť že nechcem pokračovať v práci novou zmluvou od 1.1. '16?
Ide mi o to že v období apríl-máj budúceho roka chcem začať fungovať ako szčo, pričom by som rád využil príspevok na SZČ, ak podpíšem ukončenie pracovného pomeru dohodou nebudem potom strácať nárok na tento príspevok? Podľa info ktoré zatiaľ mám na tento príspevok nemá nárok človek ktorý dal sám výpoveď v predchádzajúcom zamestnaní. Prosím vás o ujasnenie ako to celé je.

Ďakujem
Tweety
22.12.15,09:14
Ak máš zmluvu na dobu určitú, táto automaticky končí dátumom 31.12.15. Nič teda netreba podpisovať.

§ 71
Skončenie pracovného pomeru dohodnutého na určitú dobu

(1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

Neviem síce aký príspevok myslíš, že by podporu v nezamestnanosti? Ak tú, tak spôsob skončenia PP nie je podstatný. Podstatná je doba poistenia v nezamestnanosti a tá je 730 dní v posledných 3 rokoch.
kopretinka
22.12.15,09:16
Ak máš prac.zmluvu na dobu určitú,tak končí dátumom,ktorý je v nej uvedený.Nie si povinný nič podpisovať.
To čo je tam za personalistu,ktorý chce ukončiť prac.pomer na dobu určitú dohodou??? :eek:
Anik
22.12.15,17:09
Info nemáš dobré čo sa týka skončenia pracovného pomeru, ale je tam podmienka, že musíš byť v evidencii ÚP najmenej 3 mesiace, výnimka je len čo sa týka SZĆO, ktorý mal zrušenú, alebo prerušenú živnosť tam je potrebné byť v evidencii aspoň 12 mesiacov.