VMartinez
22.12.15,17:14
Ahoj, bol by som strašne rád ak by mi niekto vedel poradiť ohľadne odvolania proti uzneseniu, ktorým mi zamietli odpor podaný proti platobnému rozkazu nakoľko som ho podal deň po lehote (zle som si vypočítal). V Uznesení sa uvádza že sa môžeme odvolať, ale na čo? Jednoducho som si zle vypočítal deň kedy som podal Odpor proti platobnému rozkazu. Odpor by mal byť OK, teda jeho dôvod. Odvolanie si pripravujem nasledovne:

Proti Uzneseniu č.k. 6... 79/201...., i.č.s. 611... podávam odvolanie podľa § 374 ods. 4 O.s.p., z tohto dôvodu:

1. Rozhodnutie súdu prvého stupňa vychádza z nesprávneho právneho posúdenia veci nakoľko bolo jednostranné pričom som sa ako účastník konania nemal možnosť vo veci vyjadriť a predložiť súdu dôkazy vyvracajúce tvrdenia žalobcu.


Zároveň podávam návrh o odpustenie zmeškanej lehoty podaného odporu o 1 deň, z dôvodu, že som bol odcestovaný v zahraničí v čase od 28.10.2015 do 10.10.2015, pričom som odpor podal ihneď po pricestovaní na Slovensko. Podklady na jeho podaj v zahraničí som nemal k dispozícii a preto som ho mohol podať na pošte ani tam. Ihneď v prvý pracovný deň po pricestovaní som odpor podal, pričom som sa domnieval, že sa jedná o posledný deň možnosti podania odporu. Nakoľko sa jedná o úkon, ktorý nám patrí, súčasťou tohto odvolania je aj odpor samotný.

Prosím pomóc, zajtra mám posledný termín podania odvolania! Ďakujem za názor!
MarcoM
22.12.15,17:51
Bez šance, škoda ničiť papier. Súd ti to podľa mojej praxe neuzná.
Mária27
22.12.15,18:35
Mal si ten platobný rozkaz v rukách 15 dní, ked si podával odpor?
profesional
24.12.15,12:09
Prešvihol si lehotu, ktorá má prekluzívny charakter. Nemáš šancu to zvrátiť. O odpustenie zmeškania lehoty môžeš požiadať najneskôr s podaním úkonu ku ktorému sa žiada odpustenie zmeškania lehoty. Takže v tomto prípade najneskôr spolu s odporom proti platobnému rozkazu. Takže aj túto lehotu si už zmeškal a nárok žiadať odpustenie zmeškania lehoty ti už zanikol. K tomu zmeškanie lehoty môže byť odpustené len z dôvodov hodných osobitého zrereľa. Zle vypoćítanie lehoty medzi ne nepatrí.