Rudolf69
23.12.15,07:56
Dobry den chcel by som sa poradit s manzelkou sme v rozvodovom konani uz druhy rok deti su po sudom schvaleni predbezneho opatrenia u mna otca, byvame u mojich rodicov uz rok.
S manzelkou vlastnime nehnutelnost rod.dom na ktory je hypoteka manzelka byvala sama v dome este 7 mesiacov po nasom odchode, neplatila hypoteku vsetko som platil ja a aj platim kedze nechcem aby dom isiel do exekucie.
Manzelka sa z domu odstahovala a byva v podnajme pri odchode dom zdevastovala a to tak ze vystahovala inter.dvere,zachody,umyvadla,aj el.radiatory,detske izby aj postele deti.
Splacam hypoteku a nemozem tam byvat kedze je momentalne dom neobyvatelny ona neplati nic okrem vyzivneho ktore jej bolo urcene sudom.Neviem ako dalej a ako ju donutit platit zjavne vyuziva ze niesme rozvedeny a plati BSMko
duves
23.12.15,07:04
Ťažka rada, ak obaja nespolupracujete. Najhoršie čo sa mohlo stat je to, čo opisuješ: demolacia zariadenia a aj tých častí, čo sú súčasťou nehnutelnosti (vykurovacie telesá, dvere...). Lebo hned ako sa dalo, bolo potrebné predať nehnutelnosť (v spolupraci s bankou), z kupnej ceny by si banka uspokojila pohladavku a zvyšok by bol vyplateny vám ako predávajúcim (ak by teda vyšiel plusovy rozdiel z predajnej ceny a sumou ktorú by požadovala banka). Môže sa stať, že ak znehodnotenie nehnutelnosti bude velmi výrazné, može banka požadovať zmenu záložného práva. Ak sa nevyhovie banke, može požadovať okamžite zosplatnenie úveru.
Rudolf69
23.12.15,07:17
Manzelka to robi z pomsty a neuvedomuje si ze moze sposobit svojim konanim existencne problemy mne sebe ba aj detom
ak ja prestanem platit hypo aky je dalsi postup?preco len mna upomina banka ?pracujeme obidvaja ako mam prinutit aj ju ako spoludlznika platit polovicu dlhu ak si narokuje na polovicu domu?
duves
23.12.15,07:29
Postup banky neovplyvniš. No určite, ak vznikne omeškanie, banka rozposiela upomienku obom dlžníkom. Skus sa informovať vo svojej banke, či aj spoludlžníčka obdržala upomienku. Čo sa tyka tvojho nazoru, že ty by si mal platiť 1/2 splatky, tak to je omyl. Uver vam bol poskytnuty počas trvania BSM. Spoločne a nerozdielne ste dostali z banky úver a rovnako spoločne a nerozdielne ho musite splacat. Ak však ty uhradiš plnu splatku, banka ma za to, že je uhradena. Ako píšem vyššie, idealne je dohodnuť sa na predaji nehnutelnosti a požiadať banku o splatenie hypoteky. Takto ste mali konať ihned.
Rudolf69
23.12.15,07:34
ak neviem ovplyvnit konanie svojej este manzelky a nieje s nou ziadna dohoda tak ako to viriesit ?ak by to bolo mozne nepisal by som o radu
to vsetko viem je smutne ze v tomto state neexistuje ochrana proti takemuto spravaniu sa
duves
23.12.15,07:42
neexistuje, vaše spravanie medzi vami nikto nevyrieši, len vy obaja. Treba sa s nou porozprávať a vysvetliť jej skutočnosti. Ak to nebude chcieť riešiť, budete obaja na tom tratiť. Ešte jedno riešenie je. Napr. isť pracovať do cudziny. Banka nemožem uvaliť dohodu o zražkach na príjem v cudzine. Ak sa uver nebude splacať, banka to bude riešiť s nou. Napokon pride k uplatnenie založneho práva. Banka preda nehnutelnosť formou dražby. Može sa ale stat, že vyťažok z dražby nebude postačovať na uspokojenie pohladavky banky a bude požadovať doplatenie.