Erik Veselý
23.12.15,10:17
Pekný deň všetkým dnes mi doručili oznámenie o začatí stavebného konania sused ide stavať ale spravili to tak šikovne že oznámenie bolo vydané 14.12. a keď som podpisoval prevzatie oznámenia nevšimol som si aj tam na dokumente o prevzatí oznámenia už je uvedený dátum 14.12.2015 :) takže vlastne dnes som podpísal že som teda prevzal oznámenie 14.12.

Na oznámení je uvedené že môžem do 7 pracovných dní podať pripomienky. Možno sa spýtam trocha hlúpo :) ale ako to vlastne počítajú - 14.12. sa počíta ako prvý deň? Alebo sa ako prvý deň počíta 15.12.?

Ide mi o to že v prvom prípade by bol dnes 8. pracovný deň (a je po termíne) ale v druhom prípade by dnes bol len 7. pracovný deň (a dnes ešte môžem na stavebnom úrade podať pripomienky).

ĎAKUJEM :)
misoft
23.12.15,09:21
Dni sa počítajú po prevzatí. Deň prevzatia je 0 (nula). 14.12 = 0 15.12. = 1...............
Erik Veselý
23.12.15,09:24
Super ďakujem prajem pekné sviatky :)
misoft
23.12.15,09:27
Veď preto sa píše ODO DŇA PREVZATIA - t.z. deň prevzatia sa do toho nepočíta....
profesional
23.12.15,20:31
Tá lehota je len poriadková. Tj. správny orgán musí prijať tvoje podanie aj po tejto lehote, lebo tá nemá prekluzívny charakter. To vyjadrenie aj tak nie je pre správny orgán záväzné. Tvoj oficiálny ćas nastane až v neskorších śtádiách konania.
Miloš Mičega - CIMOM TN
24.12.15,05:46
Lehota začína plynúť den nasledujúci po dni prevzatia.

Dám aj výňatok zo SZ

§ 61


(1) Stavebný úrad oznámi začatie stavebného konania dotknutým orgánom štátnej správy, všetkým známym účastníkom a nariadi ústne konanie spojené s miestnym zisťovaním. Súčasne ich upozorní, že svoje námietky môžu uplatniť najneskoršie pri ústnom pojednávaní, inak že sa na ne neprihliadne. Na pripomienky a námietky, ktoré boli alebo mohli byť uplatnené v územnom pojednávaní alebo pri prerokúvaní územného plánu zóny, sa neprihliada. Stavebný úrad oznámi začatie stavebného konania do 7 dní odo dňa, keď je žiadosť o stavebné povolenie úplná.

(2) Od miestneho zisťovania, prípadne aj od ústneho pojednávania môže stavebný úrad upustiť, ak sú mu dobre známe pomery staveniska a žiadosť poskytuje dostatočný podklad pre posúdenie navrhovanej stavby.

(3) Stavebný úrad oznámi účastníkom začatie stavebného konania najmenej 7 pracovných dní pred konaním miestneho zisťovania prípadne ústneho pojednávania. Ak stavebný úrad upustí od ústneho pojednávania, určí, do kedy môžu účastníci uplatniť námietky, a upozorní ich, že sa na neskoršie podané námietky neprihliadne.





CIMOM TN - Miloš Mičega