PowerFull
23.12.15,19:28
Dobrý deň , môžem poprosiť o presne vysvetlenie čo to pre mňa ako kupujúceho znamená pri tejto podmienke dopravy. " Dohodnutý prístav určenie "už mi nieje jasný.

CIF – Náklady, poistenie a prepravné (…dohodnutý prístav určenia)


Predávajúci splní svoju povinnosť dodaním tovaru cez zábradlie lode v prístave nalodenia. Predávajúci musí zaplatiť náklady a prepravné potrebné na prepravu tovaru do dohodnutého prístavu určenia, ale riziko straty a poškodenia tovaru, ako aj všetky dodatočné náklady vzniknuté po dodaní tovaru prechádzajú z predávajúceho na kupujúceho. Predávajúci je ďalej povinný obstarať námorné poistenie kryjúce kupujúceho pred nebezpečenstvom straty a poškodenia tovaru počas prepravy, uzatvoriť poistnú zmluvu a zaplatiť poistné.

Predávajúci mi ponúkol tento typ dopravy s tým že mi to príde do Bratislavy po mori a ja som trošku z toho zmätený. Je to takto možné ?Je to možné takto odoslať do BA?Kam do BA a kde konkrétne? aký mam potom zvoliť správny postup aby sa to dostalo ku mne? stačí potom osloviť nejakého miestneho SK dopravcu ,vybaviť preclenie a dopravu a mám to doma ?

Vopred ďakujem za odpovede.
demko1
26.12.15,12:55
Ano je to takto mozne. Dorucia ti to do pristavu v ba.Vyzdvihnut si to mozes sam alebo oslov prepravcu.platit budes za vykladku pristavu ak podlieha tovar clu tak clo a dopravu k tebe domov