jozef444
24.12.15,23:43
Dobrý deň,
potrebujem poradiť. Pred pár mesiacmi som podpísal pracovnú zmluvu k jednej brigáde popri zamestnaní (dohodu o pracovnej činnosti) išlo o počítačove služby. Tento zamestnávateľ sa mi prestal ozývať a odpovedať na moje otázky, nevyplatil mi mzdu ani za jeden mesiac čo by som predýchal, chcel by som skôr vedieť ako postupovať pri skončení tohto pomeru. Firmu som na internete nenašiel ani v OR SR, ŽR SR,Finstat ani na googli. Konateľ spoločnosti tiež nieje nikdy registrovaný ako SZČO alebo podnikatel. Bol som si overiť či ma prihlásil na sociálej poisťovni, samozrejme to čo som aj čakal neprihlásil ma tam. Na zmluve nieje ani razítko ani IČO ani DIČ len názov spoločnosti, ulica sídla a na konci podpis konateľa. Obsah zmluvy je právne v poriadku. Na ulici sídla v Bratislave je iná spoločnosť. Zdá sa mi ako keby to bol narušený človek a vymyslel si doma v izbe firmu a dáva podpisovať zmluvy. Chcel by som sa toho zbaviť ale neviem ako postupovať. Jediná možnosť je poslať výpoveď do vlastných rúk na adresu v zmluve ak tam takého nezastihnú príde mi späť a mám dôkaz o skončení a môžem kľudne spať. Ak ju prevezme tak mám len podací lístok a na ňom nebude napísané o aký dokument išlo takže ak si výpoveď prevezme a zahodí ju ja nemám dôkaz že som mu nejakú výpoveď poslal. Preto prosím o pomoc aby som do budúcna nemal nejaké problémy s touto "firmou". Za pomoc vopred ďakujem
avalik
24.12.15,23:10
Tie pocitacove sluzby si mu ako poskytoval? Co bola napln prace?
jslancik
25.12.15,05:58
Mas v tom jasno? Co vlastne chces ukoncovat? Ty nemas ziadny pracovny pomer. Podpisal si zmluvu s neexistujucou firmou, nebol si nikde nahlaseny. Kto ti plati zdravotne poistenie? Este budes mat nedoplatok. To by si mal riesit ako prve.

Do buducna? Nepodpisovat zmluvy s neexistujucou firmou :) ked na zmluve nemas nic napisane, je bez ica a dic, bez peciatky, tak co este cakas? Hlavne, ze je "pravne v poriadku" :)
duves
25.12.15,07:14
človek sa nestači divit, ma pracovnu zmluvu, ale vtedy sa nepozeral, či je v obchodnom registri
misoft
25.12.15,09:56
A čo je ešte "lepšie" - nielen že s nikým zmluvu nepodpísal, prachy nedostal, ale sa stal dlžníkom v SP a ZP! Tomu sa vraví "bomba kšeft"!
jslancik
25.12.15,13:13
Ako vravim. Vyhral na celej ciare.
profesional
25.12.15,16:23
Zmluva je platná. Až na to že nezaväzuje neexistujúcu spoločnosť, ale fyzickú osobu, ktorá ju v mene neexistujúcej spoločnosti podpísala. Takže pošli odstúpenie od zmluvy tomu človeku. Odstúpením od zmluvy táto zaniká spätne od prvopočiatku. Žiadne ďalšie povinnosti mať nebudeš. Ak chceš dostať tú mzdu, podaj na toho človeka ako fyzickú osobu trestné oznámenie pre nevyplatenie mzdy, alternatívne pre podvod.
jozef444
28.12.15,12:37
Toto bola len dohoda o pracovnej činnosti, ja mám svoju prácu na TPP odvody sa riadne platia :) toto mala byt len brigáda popri tom
clen
30.12.15,06:41
pre istotu to treba ukoncit s tou osobou... BTW, druhopočiatok je kedy?:)