alenka57
25.12.15,11:26
Rekonstruovali sme kupelne a davali sme podlahove kurenie spolu s rebrikovym radiatorom. Vodar ale dal podlahove kurenie vsade, aj pod vanu, ale nedal pod sprchovy kut co podla mna je najdolezitejsie. V jednej kupelni trochu teplo prechadza aj sprchovy kut, ale v druhej nie, pod sprchovym kutom je chladna podlaha i ked rebrikovy radiator je na maximum. Co robit? Pytat peniaze naspat za nedokonalku pracu? Vodar sa vyhovara, vraj pod sprchace sa nedava podlahovka lebo by nieco popraskalo, neviem co...
lapejko
25.12.15,10:41
štandardne sa podlahovka do spŕch nedáva lebo vysychá voda v podlahových vpustiach a žľaboch, okrem toho v spádovanej časti poter zväčša nedosahuje dostatočnú hrúbku...V tomto sa vodár nevyhovára, technicky je to riešiteľné, je to ale o iných netradičných postupoch a výrazne drahšie.Na 1.obrázku je stenový sifón Geberit, ktorý nemá kontakt s podlahovkou a nemala by voda vysychať, ale zabudovanie je dosť náročné...Na 2. obrázku je tenkovrstvová podlahovka BEKOTEC-THERM s izolačnou fóliou DITRA, ktorá zabezpečí aby tenký poter ešte ubraný spádovaním nepopraskal.
marleau
26.12.15,07:56
mne by podlahovka v sprche nechýbala, pretože tam stojím len ak sa sprchujem a to robím zväčša teplou vodou, teda na studenom nestojím. inak platí aj to, čo píše lapejko.
Chobot
26.12.15,09:00
Keď si pozriem tento tvoj príspevok, tak si odporuješ:

http://www.porada.sk/t261920-podlahove-kurenie.html#post2694411
lujza.j
26.12.15,09:15
"lidi sú rúzní"...panko možno studenou sa...a nožky chce mať v teple.....:D
lapejko
26.12.15,10:27
Vôbec si neodporujem, ja používam práve tie neštandardné technol´gie, kde to má byť celoplošne, v bežných systémoch sa nedoporučuje dávať podlahovka pod kuch. linku, sprchu a pod.
Chobot
26.12.15,14:08
V čom spočíta ten rozdiel, ak chcem mať pod sprchovým kútom tiež podlahové vykurovanie? Na jar idem stavať a tiež chcem mať sprchový kút vykurovaný. A prečo je to výrazne drahšie?
Ty robíš čo? To vykurovanie, alebo tie sprchové kúty?
lapejko
26.12.15,20:34
upravil som preTeba príspevok, bližšie info na mojom webe...