Maťko P
26.12.15,14:40
Mám údaje vo formáte XML, ktoré po otvorení v Exceli vytvoria dva stĺpce. V druhom stĺpci je čas vo formáte +00.00.00. Potrebujem tento stĺpec upraviť na formát, najlepšie hh.mm.ss, aby som s ním mohol ďalej pracovať.
Ak dám Formátovať bunky - Custom - hh.mm.ss alebo +hh.mm.ss, formát sa síce zmení, ale ak chcem vyňať hodiny, minúty, sekundy cez funkciu (HOUR, MINUTE, SECOND), nefunguje to a stále vyhadzuje Value!
Nemusí to byť tento formát, stačí aby sa potom s číslami dalo pracovať - odčítavať za sebou nasledujúce čísla a porovnávať s rozdielom časov v prvom stĺpci.


ďakujem
excel.sk
26.12.15,15:29
1. upravíme to na čas (číslo) v ďalšom stĺpci:

.=VALUE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE([@Value];"+";"");".";":"))

2. ak potrebujeme vidieť hodiny, minúty, sekundy, tak formátujeme cez vlastný formát nasledovne:

[hh]:mm:ss

namiesto dvojbodky tam môže byť aj bodka, ak sa to viac páči

3. v bunke je stále číslo, ktoré určuje počet dní, teda napr. v prvom riadku je číslo 2,4634375 a my sme ho len naformátovali, aby sme videli 59:07:21

Ďalej už neviem, čo stým ďalej budete robiť, ale ak napr. potrebujete skutočný počet hodín, tak to vynásobte 24 ak počet minút tak krát 24*60 a ak počet sekúnd, tak 24*60*60

Prípadne cez jednoduché výpočty typu plus, mínus, krát, delene + rounddown() s tým už môžete robiť všetky ďalšie úpravy aj pre zobrazenia aj pre hodnoty.
Maťko P
26.12.15,17:45
ďakujem,
ešte ten vzorec v prvom bode si dovolím upresniť pre amatérov ako som ja: namiesto bodkočiarky - čiarka, takže =VALUE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE([@Value],"+",""),".",":"))
je plne funkčné
excel.sk
26.12.15,18:53
dobrý deň, oddeľovač argumentov funkcie závisí od miestnych a jazykových nastavení (regional settings), podobne ako oddeľovač desatinných miest (bodka vs. čiarka) a pod.

som rád, že je plne funkčné, v prípade potreby napíšte, ak bude možné, pomôžem