dori92
26.12.15,22:49
Dobrý večer, potrebovala by som radu ohľadom neplatne vydaného certifikátu. Stalo sa mi totiž, že v januári 2013 som spravila kurz na jednej masérskej škole, a vydali mi certifikát "masér klasickej a športovej masáže". Od 1. 1. 2016 som si chcela otvoriť živnosť, schválili mi dokonca aj príspevok na otvorenie živnosti, no na živnostenskom úrade mi oznámili, že môj certifikát je neplatný, keďže tá škola v tej dobe už nebola akreditovaná ministerstvom školstva, a dokonca mi certifikát vydali na základe vtedy už neplatného zákona. Volala som riaditeľovi školy že toto sa stalo a aké riešenie by mi ponúkol. On mi povedal, citujem: "toto sú hovadiny čo mi tu rozprávate, to vôbec nie je pravda a teraz šoférujem a nemám ani náladu to riešiť". Bol strašne arogantný tak som mu povedala že ak nebude chcieť spolupracovať, môžem to dať aj na políciu. Povedal že nech to kľudne dám a že jemu je to jedno a že MOŽNO po sviatkoch sa mi povenuje, a že 15. januára mu môžem skúsiť zavolať. Nechápem prečo to chce riešiť až vtedy, ja by som chcela čím skôr, a neviem čo ďalej, napísať sťažnosť riaditeľovi, ministerstvu, ... ? S ubytovaním a so stravou som vtedy zaplatila cca. 500 eur a budem si musieť spraviť znova kurz v akreditovanej škole tiež približne za 500 eur. Niektorí mi povedali že to môžem dať na súd, ale na právnika žiaľ peniaze nemám. Čo by ste mi poradili? Už som zúfalá. :(
profesional
27.12.15,07:35
Žiadať o náhradu škody môžeš len ak tvija prihláška bola na akreditovaný kurz a oni akreditáciu už nemali. Vtedy by šlo z ich strany o podvod.
dori92
27.12.15,08:04
Áno, presne tak to bolo. Ale akým spôsobom môžem žiadať o náhradu škody? Písomne do mailu alebo poslať tlačivo poštou? A koľko peňazí môžem vyžiadať?
misoft
27.12.15,08:35
Ak si za kurz platila - tvoja škoda je v hodnote, v akej si za kurz zaplatila. Ak si však ešte bola nútená (písala si - dostala si príspevok) tento príspevok vrátiť - tak mu započítaj i toto.
Zašli písomnú (doporučenú) výzvu na vrátenie finančných prostriedkov za absolvovanie kurzu a vydanie neplatnej akreditácie. Ak nebude spolupracovať - vybaviť si platobný príkaz, prípadne žaloba. Okrem toho - keď vydával neplatné akreditácie - mali by sa o to zaujímať i orgány činné v tr. konaní - nakoľko opakovane pokračuje v podvode....
avalik
27.12.15,09:05
Misoft, akreditácie vydáva akreditačná komisia a nie školiteľ.
avalik
27.12.15,09:14
Ak v prihláške bol uvedený akreditovaný kurz a aj na vysvedčení/osvedčení máš uvedené, že je kurz akreditovaný a ten akreditovany nebol, tak ide o podvod.
profesional
28.12.15,16:50
Písomne doporučene do vlastných rúk. Email iba máloktorý súd považuje za dôkaz a hlavne ty znášaš v prípade sporu dôkazné bremeno.