Mickya
29.10.04,13:51
Pozerala som aj spätné porady, ale akosik sa mi nepodarilo nájsť čo hľadám.
Vraj v JÚ neexistujú kurz. rozdiely, je to pravda? Tak potom čo so zálohovou faktúrou, ak mi nebola uhradená v plnej sume? Ako to robíte v JÚ?
--------------------------------
Ak sú, tak zapisujú sa kurz. rozdiely do denníka - ovplyv. alebo neovplyv. daň?
Ďakujem
alica
29.10.04,13:55
Mickya, kurz. rozdiel v JÚ naozaj nevzniká - platbu so zálohovej faktúry v cudzej mene zaúčtuješ kurzom NBS v ten deň kedy Ti prišli peniaze na účet- táto čiastka vstupuje do základu dane. Ak vystavíš ostrú faktúru v tej istej čiastke v cudzej mene o tej už neúčtuješ v peň denníku.
Mickya
03.11.04,08:42
Peniaze nám nabiehajú na účet už prepočítané bankou na SK. Nemáme zriadený devízový účet. Dúfam, že v tom nie je rozdiel.
Len problém mám v tom, že tie peniaze v knihe pohľadávok mi stále visia, keďže zálohová FA nebola uhradená v plnej sume. Mám opraviť zál. FA? Alebo to nechám tak, nech visia - je to takto v poriadku?
Ďakujem
Zuzana K.
19.11.04,11:31
Ahoj, som nováčka v porade a náhodou si prezerám prípady. Narazila som na ten Váš a zhodou okolností tiež účtujem v JÚ kurzové rozdiely mi tiež vznikajú pri úhradách, lebo náš klient uhrádza zahraničné faktúry na dvakrát, tým mi vzniká pri každej úhrade iný kurz a teda - kurzový rozdiel. Ten potom účtujem priamo do nákladov - prevádzková réžia. To len popri debate.

Majte sa Zuzana K.