Poola
28.12.15,19:38
Z tohoto jedneho uctu financujeme vsetko, aj moja vyplata tam chodi. Manzel mal tento ucet uz pred nasim sobasom, ja som svoj v inej banke zrusila.
1.
Zaujimalo by ma ako by sa postupovalo v pripade dedenia. Z prvych manzelstiev mame obaja svojich potomkov.
2.
Keby sa stalo nieco mne, /nie som majitel uctu/ banka nebude blokovat tento ucet na ktorom som len disponent. Ano?
3.
Manzel, par dni po svatbe , zrusil svoj terminovany ucet a presunul tie peniaze na jeho bezny ucet. Ja som vlozila na tento ucet hotovost, ktoru som mala z predaja mensej nehnutelnosti pred viacerymi rokmi. Z tychto spolocnych penazi vyuzivame moznost sporiaceho systemu k tomu beznemu uctu.
posledna otazka..
V pripade dedenia by sa specialne prihliadalo aj na povod a delenie penazi v pomeroch medzi pozostalymi podla vysky vkladu?dakujem.
Chobot
28.12.15,20:37
Účet je manželov. On je výlučným majiteľom. V prípade jeho smrti sa dedia prostriedky na tomto účte. Je jedno, koľko si ty tam vložila, sú to teraz jeho peniaze.

Ak chceš, aby tvoje peniaze boli dedené inak, tak si musíš otvoriť vlastný účet.

Nikto nebude analyzovať prostriedky na manželovom účte, koľko z nich si vložila na účet ty a koľko manžel. Ten účet sa po jeho smrti zablokuje (ak sa banka dozvie o úmrtí) a peniaze sa vyplatia až po skončení dedičského konania.