ejsi
29.12.15,08:19
Ahojte , potrebujem pravnu radu ... mm si zalozil zivnost , vzal sa uver na obchod a založil sa dom. Casom som prisla na to ze ma milenku,ktora bola tou co mu navrhla aby si otvoril obchod a ju tam zamestnal, BSM som dala zrusit . Teraz potrebujem poradit co a ako? Na dom je uvalena hypoteka , kvoli jeho rozkosi . Chcela som aby si vzal hypo na svoje meno , odbremenil barak a majetok by sa rozdelil na 3. mna , dieta a jeho... ale pochyyybujem ze bude suhlasit . Vie mi niekto poradit riesenie ? Nechcem byt svina , ale nemienim splacat jeho rozkos a nerozvažnosť. Ak po zrusen BSM do troch rokov nedojde k vysporiadaniu , tak co to znamená ? Už teraz ma dlzoby.
MarcoM
29.12.15,12:51
Ak sa do 3 rokov BSM nevysporiada dohodou, alebo na návrh súdom, vyporiada sa zo zákona. T.j. obaja získate na nehnuteľnosti podiel vo výške 1/2, rovnako budete povinní aj uhradiť hypotéku každý 1/2.
ivka70
29.12.15,17:08
rozviedli ste sa alebo len kvoli jeho zivnosti zrusili BSM?
draik
29.12.15,19:54
Čo sa týka hypo, tak ich postavenie sa zrušením BSM nezmení (ak teda boli dlžník/spoludlžník, zostanú nimi aj naďalej, teda budú zodpovedať voči veriteľovi spoločne a nerozdielne).
Erzebeth
29.12.15,20:57
Zrejme ste zrušili BSM kvôli manželovmu podnikaniu a ste stále manželia. Pri zrušení BSM ste si rozdelili, čo komu zostane vo vlastníctve. Alebo nie?
MarcoM
29.12.15,22:03
Máš pravdu. Ja už som to predbehol trošku, keď som predpokladal aj uplatnenie nároku jedného z manželov voči druhému, že za neho hradil polovicu splátok.
ejsi
30.12.15,06:35
zatial sa este nic nedelilo , uver chce na polovicu , ale ten sa bral na jeho podnikanie . Ako to najlepsie urobit ? kedze je uver na byt , tak mam narok na byt bez vyplatenia iba v tom pripade ked vezmem uver na seba ?
ejsi
30.12.15,06:40
ja som spoludlznickou .. ak sa do troch rokov nevysporiada majetok tak ide na 1/2 co to pre mna znamena ? co je lepsie ? ist teraz do rozvodu , vziat uver na seba a splacat to - v tom momente by manzel nemal narok na dom ( ako som hore spominala , podpisala som uver a potom prisla na to ze to mal naplanovane z milenkou a ja mu uver splacat nemienim , vezmem ho na seba v tom pripade , ze necha dom mne a malej . Alebo da sa aby uver vzal cisto na seba , ja by som sa z toho vymazala? v tom momente by som ho vyplatila z domu. A este otazka pri deleni majetku to ide iba na nas dvoch alebo do toho spada aj malicka ?
ejsi
30.12.15,06:40
co je lepsie , vysporiadat alebo nechat uplynut tu 3 r. lehotu , nech to potom ide na polovicu ?
clen
30.12.15,06:50
uver si moze nechat, nehnutelny majetok sa po 3 rokoch rozdeli na polovicu. Avsak ten jeho uver sa moze aj potom vymahat predajom celeho bytu... takze dom je vo vaznom ohrození.... Kazdopadne ziadny jeho dlh by som na seba nebral, nie je dovod.
clen
30.12.15,06:52
ak je hypoteka len na neho, nebude sa delit po 3 rokoch na polovicu, hypoteka nie je sucastou BSM...
clen
30.12.15,06:55
otazne je preco by banka pristupovala na zmensenie poctu dlznikov, od vas dvoch to skor vymoze ako od jedneho, ale skusit to mozete... ked uz nie je BSM, rozvod je pre dlhy nepodstatny... delenie bSM sa tyka len manzelov