Petullka18
29.12.15,22:53
Účtujem v programe Alfa plus, máme malú firmičku (živnosť popri inej práci-predaj tovaru,menší sklad). Doteraz nám stačila skúšobná verzia Alfy, kde sa dajú zaúčtovať zdaniteľné príjmy do 6000 € avšak teraz ku koncu roku sa nám nahromadili objednávky a náš príjem presiahol túto hranicu o 70 €. Keby sme pokračovali v podnikaní, tak neváham a kúpim si program aby som mohla všetko zaúčtovať tak ako sa má, ale od nového roku chceme fungovanie živnosti ukončiť, nakoľko sa sťahujeme do zahraničia a teda moja otázka je - neviete ako mám zaúčtovať zvyšných 70 €? Dá sa to nejako ručne bez toho aby sme museli dokupovať program? Dá sa skombinovať doterajší peňažný denník z alfy s klasickým peňažným denníkom bežne zakúpeným v kancelárskych potrebách?
Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď
avalik
29.12.15,22:14
Nemam alfu ale nie je tam moznost exportu do excelu alebo csv formatu?
veronikasad
29.12.15,22:33
Vytlac si penazny dennik z alfa plus, suctovy riadok jednotlivych stlpcov prenes do papieroveh pen.dennika a rucne douctuj operacie ktore este potrebujes. Rucne spocitaj suctove riadky. Mozes si dat po zverejneni vykazov vygenerovat aj dan.priznani a uctovne vykazy, len udaje treba poriadne skontrolovat porovunanim s rucnym pen.dennikom a pripadne opravit