zhv
30.12.15,20:16
Ahojte, prosím ako najrýchlejšie spracovať doklady v MRP PU. Mám len pár dokladov,
môžem zaúčtovať napr.V Fa za celý rok.(mám ich 50)Potom PF. Do účtovného denníka nákupy a platby v banke. Aké mám dať prečíslovanie aby to bolo podla dátumu.Je to možné takto?? Je potrebné nahodiť aj do pokladničnej knihy ,alebo zaradiť len do účtovného denníka vytlačiť?
Žabinka
30.12.15,19:21
opravujem pôvodnú odpoveď.. či ide o ju, alebo pu, účtovné zápisy sa dajú prečíslovať podľa dátumu, klikni na účtovný denník- funkcie, sú tam rôzne možnosti úprav, a aj mazať.. naštuduj si ale najprv manuál, napr. http://www.mrp.sk/index.php/stahovanie/manualy.html
zhv
30.12.15,19:27
je to podvojné, mám to tak urobiť??
zhv
30.12.15,19:29
Účtovné zápisy sa môžu rušiť??
Lenka Benková
30.12.15,20:52
Samozrejme !
ludmila4
31.12.15,09:22
cez pokladničnú knihu nie je potrebné účtovať, stačí do denníka
Dav
31.12.15,09:50
Jednotlivé skupiny dokladov zoraď podľa dátumu, aby sedeli v chronológii. Faktúry od 1.1.do 31.12. ,banka od 1 do 12, atď. Pokladňu je lepšie účtovať cez modul Pokladňa a zaraďovať do Denníka, napríklad Inventúra pokladne je priamo v module, úhrady faktúr sa dajú pekne vypárovať, lepšie ako cez Denník a dajú sa prečíslovať aj pokladničné doklady podľa dátumu. Ak ide o MRP K/S, tam aj bankové výpisy musia ísť cez modul Banka, aj Pokladňa cez Pokladňu. Pri verzii Vizuál môžu ísť priamo do Denníka. Teda tie, ktoré sa netypujú ako úhrada faktúry v moduloch Došlé a Odoslané faktúry. Keď sú všetky doklady natypované, prečíslovanie Pokladne, Denníka - vytlačiť, pozakladať,urobiť zálohu programu, spustiť účtovnú závierku, urobiť zálohu programu, skopírovať firmu a v pôvodnej uzavrieť rok
zhv
31.12.15,13:10
Dala som prečíslovať doklady,zápisy a dátumy sedia, ale skupiny mi rozhádzalo.
zhv
31.12.15,13:18
zápisov mám 47, skupín 39 a je to podla dátumu.
napr.zápis 1,skupina1
zápis 2 skupina 2
zápis 3 skupina 8
Dav
31.12.15,15:14
Ak si dobre spomínam, najprv sa podľa dátum prečíslujú skupiny zápisov a potom sa dajú prečíslovať zápisy. Aj pri účtovaní v reálnom čase sa najprv vytvorí skupina, napr. Došlá faktúra je 28.2., skupina v Denníku 28.2., a ďalší zápis k tejto skupine , úhrada faktúry, je 14.3.tak v skupine o faktúre pribudne úhrada s číslom zápisu podľa poradia.